Fazla Masraf Gerektirmeyen Yeni Yıl Hediyeleri

neslihanyare

Üye
Üye
Fazla Masraf Gerektirmeyen Yeni Yıl Hediyeleri
Yılbaşı yaklaşıyor. Herkes sevdiklerine hediyeler almak için alışverişe çıkıp aldıkları hediyeleri paketliyor ve heyecanlı yeni yılı bekliyorlar. Peki, çok paranız yoksa ve hediye vermeniz gereken kişi sayısı çoksa ne yapabilirsiniz?

yeni-y%C4%B1l-hediyeleri.jpg


Mümkün olduğu kadar biriktirin. Yılbaşına yaklaşırken birkaç ay önce para biriktirmeye başlayın. Her ay ya da her hafta kenara para koyun. Eğer mümkünse bankaya da yatırabilirsiniz. Bu şekilde faiz sayesinde paranız biraz daha artabilir.
Bütçenizi hesaplayın. Hediye vereceğiniz kişi sayısını ve şu anda ne kadar paranız olduğunu hesaplayın.
Hediye alacağınız kişilerin ne istediğini düşünün. Örneğin, kuzeniniz Rock müzik seviyorsa ona en sevdiği şarkıcının CD?sini alabilirsiniz.
Hediye alacağınız kişinin neleri olduğunu ve neleri olmadığını düşünün. Hediye alırken karşınızdakinin ihtiyacı olduğu şeyleri düşünün.
Zamanınız varsa evinizde bulunan ama artık istemediğiniz eşyaları belirleyin. Sizin sevmediğiniz bir şeyi bir başkası çok sevebilir.
Kendi hediyelerinizi kendiniz yapmaya çalışın. Kardeşiniz için bir kolye ya da bilezik yapabilirsiniz. Hediye paketleri yaparak da hediyeleri daha güzel hale getirebilirsiniz.
Öncelikli olarak sizin için en önemli kişileri belirleyin ve onlara hediye alın. Aileniz daha önemli olduğu için öncelikle annenize, babanıza, kız kardeşinize ve erkek kardeşinize hediye alın
 
Üst