1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  'Fazla Sevinç Duymadım'

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye’ye getirilen 8 askerle ilgili olarak, "Bir Türk askerinin birkaç tane çapulcuyla birlikte gitmiş olduğu gibi bir izlenim beni rahatsız etti" dedi.

  Şahin, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 82. kuruluş yıldönümü törenine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin, Dağlıca’daki terörist saldırı sonrası irtibat kesilen 8 askerin Türkiye’ye getirilmesiyle ilgili soruları üzerine, şunları söyledi:

  "Öncelikle askerlerimizin, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının herhangi birinin ya da bir bölümünün bölücü terör örgütünün eline geçmiş olmasından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak büyük üzüntü duyduğumu belirtmeliyim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hiçbir mensubu böyle bir duruma düşmemeliydi. Dolayısıyla kendilerinin kurtulmuş olmasından fazla bir sevinç duyamadığımı ifade etmek istiyorum. Bu benim kişisel değerlendirmemdir." Şahin, süreçle ilgili değerlendirmeyi Milli Savunma Bakanlığı başta olmak üzere Genelkurmay Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını belirterek, kendisinin kabinenin bir üyesi ve Adalet Bakanı olarak bunun ötesinde başka bir şey söylemeyeceğini kaydetti.

  Başbakan Erdoğan’ın ABD gezisinden beklentilerinin sorulması üzerine de Şahin, şu anda Irak’ta hakim gücün ABD olduğunu, Bağdat yönetiminin ciddi bir inisiyatifi bulunmadığını söyledi.

  Şahin, "O bakımdan kendi teröristleriyle baş edemeyen bir ülkenin, başka ülkelere zarar veren teröristlerle baş etmesini beklemek herhalde fazla inandırıcı olmaz. O bakımdan bu görüşmenin Türkiye’nin kararlılığı karşısında önem arz ettiğini düşünüyorum. Gerek parlamento gerekse hükümetimiz, tüm kamu kurum ve kuruluşları ve halkımız bölücü terörle mücadelede bir konsensüs sağladılar. Eğer bu ciddi tavır müttefiklerimizce olumlu değerlendirilmezse Türkiye, milletin iradesini yansıtan Meclis’in bu kararıyla ilgili üzerine düşeni yapacaktır" diye konuştu.

  Bakan Şahin, törenden ayrılırken bir gazetecinin, "8 askerle ilgili sözlerinizi biraz açabilir misiniz?" şeklindeki sözleri üzerine, "Ben bu askerlerimizin operasyonla ilgili o gece bu teröristlerle birlikte gitmiş olmasını bir Türk vatandaşı olarak içime sindiremedim" dedi.

  "Kaçırıldıkları yönünde haberler vardı. Kaçırılmadılar, teslim mi oldular?" sorusuna karşılık Şahin, "Hayır. Böyle bir beyanda bulunamam. Bir Türk askerinin birkaç tane çapulcuyla birlikte gitmiş olduğu gibi bir izlenim beni rahatsız etti. O nedenle terör örgütünün propagandasına zemin hazırlandı. Bizim askerimiz, bizim Mehmetçiğimiz vatanı korurken gerektiğinde her an şehit olmayı göze alan bir askerdir.

  Tabii onların şu anda yurda dönmüş olmaları ailelerini, kendilerini mutlu etmiştir, vatandaşlarımız da bundan memnuniyet duymuş olabilirler ama benim içimde böyle bir uhde kaldı. Bunu sizlerle paylaştım. Bu benim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu olaylarla ilgili bir değerlendirmemdir."

  Milliyet


   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: 'Fazla Sevinç Duymadım'
  Askerlerimizin teröristler tarafından Irak İçişleri Bakanı ve istihbarat şefine teslim edilişiyle ilgili görüntüler Türkiye'yi ayağa kaldırdı.

  Özellikle, DTP'li milletvekillerin bebek katili Apo posterinin önünde durması ve askerlerimizin o posterin karşısına dizilmesi öfkeye neden oldu.

  Bütün bunlara Irak istihbarat şefinin sözde tören mangası gibi dizilen teröristlerin elini sıkması eklenince tepkiler daha da büyüdü.

  Terör örgütü PKK propaganda için orada çekilen fotoğrafları bütün dünyaya yayıyor.
  Bu fotoğraflar ortaya çıkınca önce Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ardından Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin sert tepki gösterdiler.

  Ankara'dan gelen bilgilere göre, Bakan Şahin'e "Bu şekilde kurtulduklarına sevinemedim. Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarının bu duruma düşmesi kabul edilemez." dedirten şeyin bu fotoğraf olduğu belirtiliyor.

  "Bakanı çıldırtan" fotoğrafta askerlerimizin karşısına özellikle terörist kızlar dizilmiş ve bu vedalaşma görüntüsü bir tuzak olarak hazırlanmış.

  Aslında bu fotoğrafları yayınlamak istemiyorduk. Ancak, artık bu çağda internet ortamında bütün dünyaya yayılan bu fotoğraflara kayıtsız kalmak mümkün değil.
  İçimiz kan ağlayarak bakanı çıldırtan bu fotoğrafı yayınlıyoruz.

  Askerlerimiz orada çok değişik psikolojiler ve baskılar altında olabilir. Ancak tuzak belli.
  Hedef açık:

  Türk askerini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk milletini küçük düşürmek ve aciz göstermek.

  Tarih Türk milletine yapılmış bu tür tuzaklar, oyunlar ve ihanetlerle doludur.

  AMA HİÇ BİR ZAMAN UNUTULMASIN Kİ ŞANLI BAYRAĞIMIZ BU MİLLETİN KAHRAMAN EVLATLARININ VATAN İÇİN VERDİĞİ SON NEFESLERLE DALGALANMAKTADIR.


  Hürriyet
   
'Fazla Sevinç Duymadım' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sevinç Erbulak Midyat

  Sevinç Erbulak Midyat

  Tiyatrocu bir anne (Füsun Erbulak) ve babanın (Altan Erbulak) kızı olarak 1975 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale Bölümü'nün ardından, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. 1992-1993 sezonundan bu yana Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak görev yapmaktadır. Oynadığı oyunlardan bazıları; "İstanbul'un Gözleri Mahmur, Çalıkuşu,...
 2. Mümtaz Sevinç

  Mümtaz Sevinç

  9 Ocak 1952 yılında Elazığ'da doğdu. Mümtaz Sevinç, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra sanat hayatına 1978 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda atılmıştır. Nazım Hikmet ve Mazlum Çimen'in şiirlerini de seslendiren sanatçı, tiyatro oyunculuğunun yanısıra, bir çok tv dizisi ve sinema filminde de rol aldı. 1994 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. Özel...
 3. Cem Karaca - Sen Duymadın

  Cem Karaca - Sen Duymadın

  şeker ezdim sana bal suzdum yüreğimden mısra çektim şiir düzdüm bir fısıltıya hapsettim bütün çığlıklarımı gel dedim! bir yer duydu bir gök duydu şu duydu sen duymadın vazoya çiçek koydum mum yaktım ışıkları söndürüp resmine baktım gözlerine esir ettim tepeden tırnağımı al dedim! bir yer duydu bir gök duydu şu duydu sen duymadın
 4. Nano teknolojiyi duymadınız mı?

  Nano teknolojiyi duymadınız mı?

  NANO TEKNOLOJİYİ DUYMAYAYANIZ VAR MI? O zaman yüzeylerin temizliğinde yaşanan sorunların bu teknoloji ile çözüldüğünü de bilmiyorsunuz demektir. Avrupa ülkelerinde birçok kişi artık temizlik maddesi yerine nano koruma ürünleri kullanıyor. Kullanım oranı sürekli artıyor. Komşumuz Yunanistan da bayanlara ürün yetiştirilemiyor. Uygulamayı yaptırmak isteyenlere birkaç ay sonraya ancak randevu...
 5. böylesini duymadiniz

  böylesini duymadiniz

  :attention:aman meleklerim bir arkadasimin basina gelen olay aynen şu: sakın dilinizi yutmayın erkekler işte böyle ... arkadasimin adi zeynep sevgilisi taner ve ikisininde cok syakın arkadaslari mehmet ve dilek simdi dördü bir yere oturmus bişeyler yemiş falan sonra dilek'in ki yani memet elini yıkamaya gitmş bir süre sonra arkadasimin sevgilisi taner zeynep'e bakarak ve aynı zamanda dileke...

Sayfayı Paylaş