1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Fenerbahçe Şampiyonlar Ligine Katılamıyor!

  Konu, 'Spor' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  fenerbahçe şampiyonlar ligi katılamıyor tff açıklaması 2011 sebebi nedenleri ile ilgili bilgiler burada melekler Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamayla Fenerbahçe'nin bu sene şampiyonlar ligine katılamayacağını açıkladı melekler.UEFA'nın isteğiyle verilen karar şöyle;


  [​IMG]


  UEFA, 23 Ağustos 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda, ülkemizde sürmekte olan şike soruşturması çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan çekilme kararı vermesi gerektiğini, kulüp bu yola gitmeyecek olursa, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe'yi 2011-2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men etmesi gerektiğini, bu 2 yoldan herhangi birisi benimsenmeyecek olursa, UEFA'nın kendi disiplin soruşturmasını başlatabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu yani ülkemiz aleyhine disiplin yaptırımları uygulama yoluna gideceğini bildirmiştir.

  Bu yazı üzerine durum TFF tarafından yazılı olarak derhal Fenerbahçe Kulübü'ne bildirilmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü, 24 Ağustos'ta TFF'ye gönderdiği cevabi yazıda, TFF'nin bu konuda iddianamenin mahkemece kabulünün beklenmesine yönelik kararına saygı duyduğunu ve kendisine tanınan kısa süre içinde böylesine önemli bir konuda herhangi bir karar almasının fillien mümkün olamayacağını bildirmiştir.
  Bu gelişme karşısında, durum 24 Ağustos'ta TFF Yönetim Kurulu'nun yapmış olduğu olağanüstü toplantıda ele alınmış ve gerek Fenerbahçe'nin maruz kalabileceği, ağır disiplin yaptırımları gerekse Türkiye Futbol Federasyonu'nun yani ülkemizin maruz kalabileceği disiplin yaptırımları göz önünde bulundurularak, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edilmesine karar verilmiştir.
  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Gördüğünüz gibi melekler,bir şike olayı koca kulübü ne hallere getirdi,çok yazık...
   
Fenerbahçe Şampiyonlar Ligine Katılamıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Euroleague Şampiyonları

  Euroleague Şampiyonları

  euroleague şampiyonları (1958'den itibaren Euroleague öncesi Avrupa Kupası dahil) 1958 ASK Riga (SSCB) 1959 ASK Riga (SSCB) 1960 ASK Riga (SSCB) 1961 CSKA Moscow (SSCB) 1962 Tiflis (SSCB) 1963 CSKA Moscow (SSCB) 1964 Real Madrid (İspanya) 1965 Real Madrid (İspanya) 1966 Olimpia Milano (İtalya) 1967 Real Madrid (İspanya) 1968 Real Madrid (İspanya) 1969 CSKA Moscow (SSCB) 1970 Ignis Varese...
 2. Şampiyonlar Ligi 2012 Ne Zaman acaba?

  Şampiyonlar Ligi 2012 Ne Zaman acaba?

  Merhaba millet size bir sorum olacak acaba bu yıl düzenlenecek olan şampiyonlar liginin tarihini bilen var mı aranızda? Şampiyonlar Ligi 2012 Ne Zaman bilen varsa lütfen yazsın.
 3. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi listesinde

  Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi listesinde

  Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Fenerbahçe'ye, Şampiyonlar Ligi'nin yarın (20 Temmuz) çekilecek 3. ön eleme turu kuralarının listesinde yer verdi. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi listesinde - TrtSpor
 4. galatasaray şampiyonlar liginde ne yapabilir sizce ?

  galatasaray şampiyonlar liginde ne yapabilir sizce ?

  Ne olacak bu galatasarayın hali, sizce şampiyonlar liginde ne yapabiliriz ? Herkese soruyorum bakalım buraya nasıl cevaplar gelecek ? :)
 5. galatasarayın şampiyonlar ligi kadrosunda kimler var?

  galatasarayın şampiyonlar ligi kadrosunda kimler var?

  2013 şampiyonlar ligi için Galatasaray nasıl bir kadro çıkaracak?Cimbomun şampiyonlar liginde kimler var?

Sayfayı Paylaş