1. meleklerin sultanı

  meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Nisan 2008
  Mesajlar:
  487
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0

  film bitiyor, tükeniyorsunuz

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

  Bir film izler gibi izliyorsunuz hayatı. Dışarıdan ve telaşsız. Olup biten hiçbir şey sizi etkilemeyecekmiş gibi. Bir film izler gibi olaylara bakıp, sonra hiçbir şey olmamış gibi çekip gideceksiniz dostlarınızın yanına. Akşamüstlerinde topladığınız evlerde, konuşacak konularınız olacak böylece mezelerin arasında. İkiyüzlü sohbetlerin arasında tüketilecek başkalarının ölümü.
  Siz hep başkalarının ölümlerini konuşacaksınız. Bir gece yarısı asfalta düşmüş bir adamın hikayesini içeceksiniz birlikte. Bir otelin tuvaletinde kolunda şırınga ve bileklerine kan sızarken gazete fotoğraflarına düşmüş bir kızın hikayesi zenginleştirecek kokteyl sohbetlerimizi.

  Acı hep başkalarının hayatına düşecek ve siz hep mutluluğu oynayacaksınız. Bir sabah çıkıp da bir daha gelmeyen çocuklar, başkalarının çocukları olacak. Sizin çocuklarınızın hangi barda sabahladığını nasılsa öğreneceksiniz. Kaybolan çocuğunu kalabalık bir caddenin ortasında, elinde taşıdığı resimle arayan anne asla dünyanıza giremeyecek. Sürüklenirken caddenin ortasında o kadınlar siz yine bir film karesini izlermişçesine bakacaksınız, sonra süslü vitrinlere kayacak bakışlarınız. Siz oğullarınızı hiçbir zaman elektrik direğine asılan fotokopi kağıtlarla aramayacaksınız.

  Bir cezaevinin önünde, açlığın ölümcül soğukluğuna düşen bir genç kızın babasının çaresizliğini anlamayacaksınız. İçeride ölüme yatmış kızına ağlayan bir baba değilsiniz siz. Çocuğunuzun kredi kartlarını öderkenki hislerinizle benzeşmeyecek asla. Kızı kendini yakıp bir meşale gibi ortalığa düşerken çaresiz babasının yüzüne bakacak cesareti bulamayacaksınız.

  Bir filmi izler gibi izliyorsunuz hayatı.

  Bazen korkunç bir sahnede gözlerini kapatan ya da yana çeviren bir izleyici gibi. Üçüncü sayfalarda ötekilerin trajedileri yaşanırken, siz bol fotoğraflı ve renkli sayfalarda elinizde kadehlerle, kahkahalar atarken ve gösterişli kıyafetler içinde boy göstereceksiniz.

  Okul önlerinde bekleyen kızlar hep başkalarının kızları olacak ve siz kimi gecelerde gösterişli peruğunuzu takarken, bir başkasının taktığı perukla, kişiliğine ve kalbine nasıl yabancılaştığını anlayamayacaksınız. Hayatını barlarda geçiren çocuklarınız nasılsa bol paralı, yabancı üniversitelerde okuyacak.

  Emekli kuyruğunda başkaları düşecek.

  Bir hastanede ölümüne sıra bekleyenler diğerleri olacak. Ya da yeni doğan bebeği rehin kalan hep başkaları.

  Bir filmi izler gibi izliyorsunuz hayatı.

  Kirli ilişkileriniz, ağzı salyalı şehvetleriniz, umursamaz bakışlarınız çirkinleştiriyor yüzünüzü. Nefret dolusunuz ve yeriniz hep iyi yerlerden ayrılsın istiyorsunuz. Kendi cam kafeslerinden bakıyorsunuz hayata. Kendi lanet olası mekanlarınıza sokmak istemiyorsunuz kimseyi. Biri gelecek olsa iğrenmiş bir bakışla süzüyorsunuz. Oyunda kralı oynamak size kalırken, başkaları hep soytarıyı oynuyor.

  Anlamıyorsunuz ve anlamayacaksınız.

  Üst üste intihar eden onlarca kadına, bilmiş bir yüz ifadesiyle, bildik sıfatlar yakıştıracaksınız. Çocuğuna hayatı boyunca muzlu puding alamamış bir kadının böylesi bir hayalini anlayamayacaksınız. Bir şeyi isteyip de alamamak nedir bilmiyorsunuz. Bir şey için aylarca beklemek ve vitrinlerin önünde iç çekmek yok hayatınızda.

  İstediğiniz her şeye sahip olmak olağan geliyor size. Çünkü istediğiniz her şeyi aldınız bugüne kadar. Kimilerinin hayatlarını dahi.

  Bir filmi izler gibi izliyorsunuz hayatı.

  Ölüm hep başkalarına bulaşıyor.

  Acı hep başkalarına.

  Gitgide kirleniyorsunuz oysa.

  Gitgide çirkinleşiyor yüzünüz.

  Film bitiyor artık.

  alıntı   
 2. sementha

  sementha Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Mart 2008
  Mesajlar:
  833
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: film bitiyor, tükeniyorsunuz
  ne kadarda doğru çoğu zaman sadece bakarız bazende duyarız ama hissetmeden...ama acı olan bunları hep yaşarız bunlar bizim fimimiz bizim hayatımız....ama bazen çok duyartsızlaşrız hayata karşı.................
   
film bitiyor, tükeniyorsunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sarisinlarin soyu tükeniyor

  Sarisinlarin soyu tükeniyor

  Yapılan bir araştırma son doğal sarışının ne zaman doğacağını ortaya çıkardı... Fransız Le Monde gazetesi dünya üzerindeki son sarışının 2200 yılında Finlandiya’da doğacağını yazdı. Gazete genetik uzmanı Axel Kahn’ın yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Buna göre, bir kişinin sarışın doğması için hem annesi, hem de babasından sarışın geni alması gerekiyor. Ancak 6.5 milyarlık...
 2. Tükeniyorum Rabbim

  Tükeniyorum Rabbim

  Tükeniyorum Rabbim! Yalnız kaldığımı düşünüp, varlığının her an, her noktada tezâhür ettiğini, beni devamlı koruyup gözettiğini, gönlümden geçenlere dahî cevap verdiğini unuttuğum zaman, “Rabbim” demeyi unuttuğum an tükeniyorum! Diriliyorum Rabbim! Sana yaslandığım, Sana güvendiğim, Sen’inle başlayıp, Sen’inle devam ettiğim, tüm işlerimi Sana havâle ettiğim an! “Ne güzel Dost’sun” dediğim...
 3. hayvanların nesli neden tükeniyor

  hayvanların nesli neden tükeniyor

  hayvanların nesli neden tükeniyor ? Selam arkadaşlar günümüzde kesmek için bile zor tavuk horoz buluyoruz kurbanlıklar deseniz ateş pahası acaba hayvanların nesli neden tükeniyor ?
 4. Canlıların neden nesli tükeniyor?

  Canlıların neden nesli tükeniyor?

  Canlıların neden nesli tükeniyor hayvanların nesli neden tükenir Misafirimiz sormuş "hayvanların nesli neden tükeniyor?" diyebiz de bu konuda küçük çaplı bir araştırma yaptık ve canlıların neslinin tüknemesinin nedenlerini bu sayfamızda sizlerle de paylaşmak istedik Melek'ler. Doğal afetler, yerkürenin geçirdiği değişimler, iklim ve en önemlisi insanoğlunun eliyle ortayan...

Sayfayı Paylaş