Film Setini Cinler Bastı!

Film Setini Cinler Bastı!
semumlar dabbe film seti dabbe seti
Yönetmen Hasan Karacadağ, Dabbe filminden sonra yeni bir korku filmi için kolları sıvamıştı. 'Semum' adındaki yeni projenin çekimleri İstanbul ve Çatalca'da 5 hafta sürdü ve ortaya tüyler ürpertici bir yapıt çıktı.

Film çekimi esnasında 2 oyuncunun ve yönetmenin sürekli tuhaf ve korkunç rüyalar görmesi sonucunda, Çatalca'daki eve, Semum ve Duhli Semum konusunda uzman olan bir din bilgini getirildi. Bu din adamı yönetmene, 2 gerçek Semum'un bu film çekimlerini takip ettiğini ve dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Aynı din adamı, Semumlar aleminde bu filmin duyulduğu ve kendileri hakkında film yapılmasının bazı Semumları şiddetle rahatsız ettiğini söyledi. Bunun üzerine oyuncular ve ekibin korku duymasından dolayı, cevşen dağıtıldı ve aynı hoca 3 defa sete gelerek özel dualar okudu. Oyuncular çekim aralarında sürekli dua ederken görüldü.

Geçtiğimiz günlerde çekimleri tamamlanan filmde Ayça İnci (Canan), Burak Hakkı (Volkan), Cem Kurtoğlu (Mikail Hoca), Sefa Zengin (Raci), Bahtiyar Engin (Macit), Yıldırım Öcek (Emlakçı), Levent Sülün (Ali), Nazlı Ceren Argon (Banu) ve Hakan Meriçliler (Prof. Dr. Oğuz) rol aldı.

SEMUM NEDİR?

İSLAM inancına göre insanlar kuru bir çamurdan yaratıldı ve insanoğlu yaratılmadan önce dünya üzerinde yaşayan bir takım yaratıklar vardı. Bu yaratıklar kızgın ateşin dumansız alevinden yaratılmış ve daha sonra korkunç bir zehirle birleştirilerek Semum halini almışlardır. İnsanlar dünya üzerine geldikten sonra başta şeytan olmak üzere bazı Semumlar insanları kıskanıp onlara türlü kötülükler yapmaya başlamış. Kısacası Semum, insanın tüm gözeneklerine kadar girip onları zehirleyen çok tehlikeli bir yaratıktır. Vücuduna girdiği insana cehennem gibi bir hayat yaşatır.
 
Üst