fırında mantarlı tavuklu püre

TÜLSÜ35

Yeni Üye
Üye
fırında mantarlı tavuklu püre
fırında mantarlı tavuk fırında mantarlı tavuk sarma patatesli mantar patates Şimdi efenim, öncelikle 5-6 orta boy patatesi yassı doğrayıp haşlayın ve biraz da süt ekleyip püre halinde ezin. Bir taraftan da dilediğiniz kadar mantarı (ben hazır paket mantarlardan kullandım, cevizden küçüktü mantarlarım)yıkayıp dilerseniz ikiye bölün, 3-4 çarliston biberi doğrayın ve kuşbaşı tavuk ekleyerek tavada yağda çevirin. xxx Sulanınca suyunu çekene kadar pişirin.
Püreyi yağladığınız fırın kabının tabanına yayın ve xxx düzleştirin. Üzerine mantar-tavuk-biber karışımını yayın. En üste dilimlediğiniz kaşarı serin ve 170 derecede ısıttığınız fırına koyun. Kaşarlar eriyince servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun..

Fırında Çupra Güveç hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Pratik  çöp şiş  kebabı Pratik çöp şiş kebabı
Bugün ne pişirsem kaygısını her bayan yaşar.Türk mutfağımız geniş olsa da bazen ne pişirmekte kararsız olabiliyoruz.Bazen zamanın yetersizliği ,yorgunluk ve koşuşturmacalar dan ötürü pratik yemeklerden yapmayı tercih ederiz.Ben sizlere çok...
Yemek Tarifleri 0
Yılbaşına özel fırında tavuk tarifi Yılbaşına özel fırında tavuk tarifi
yılbaşı gecesine özel tavuk tarifi,yılbaşı için fırında tavuk tarifi,yılbaşı fırında tavuk tarifi,yılbaşı gecesi fırında tavuk nasıl pişirilir 46164 Fırında tavuk malzemeleri 1 bütün tavuk 2 limon 6~8 diş...
Yemek Tarifleri 2
fırında tavuğun sosu nasıl yapılır? fırında tavuğun sosu nasıl yapılır?
Kzlsr acıll br soru fırnda tavuk baget yapcam bana sosunn tarfnı bılen varsa hemen soyleyebılır mıı
Soru-Cevap 3
yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ? yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ?
Melekler merhaba.Ben Asuman.Yılbaşı için hindi aldım ama bir sürü hindi fırın tarifi var. Siz de bir tarif yazarsanız orta yolu bulup nasıl pişireceğime karar vereceğim :)
Soru-Cevap 1
Fırında Çupra Güveç Fırında Çupra Güveç
Malzemeler : 4 çupra 2 domates 2 soğan 2 yeşil biber Tuz Üzerine gezdirmek için az miktarda zeytin yağı ve tereyağ İstenilen baharat çeşitleri...
Deniz Ürünleri 0