1. ÇİÇEĞİM

  ÇİÇEĞİM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  302
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Fırsatçılar iş başında

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ÇİÇEĞİM tarafından paylaşıldı.

  :: Fırsatçılar iş başında Türkiye Ziraat Odaları Birliği, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde, “gıda fiyatlarında, spekülatif artışlar yaşanabileceği” uyarısında bulundu.


  Birlik, kuraklık nedeniyle yaşanan üretim düşüşünün gerekçe gösterilerek, fiyatların yükseltildiğini, önlem alınmaması halinde, gıda fiyatlarında patlama olacağını belirtti.

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kuraklık nedeniyle tarım kesiminin ağır bir bilançoyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

  Bayraktar "Kuraklığın ülkemize maliyeti, çiftçilerimize zararı 5 milyar YTL olarak belirlenmiştir.Kuraklık kararnamesi ülkemizde çiftçilerimizin uğradığı zararın telafisini sağlama bakımından çok yetersiz kalmıştır." dedi.

  Kuraklığın ürün bazında yarattığı kaybın buğdayda yüzde 20, karpuzda yüzde 24, domateste yüzde 25 ve ayçiçeğinde yüzde 17 olduğunu vurgulayan Bayraktar, üretici ve tüketici arasındaki fiyat farkının yaş sebze-meyvede yüzde 240, kurutulmuş ürünlerde ise yüzde 266'ya kadar çıktığına dikkat çekti.

  Bayraktar "Üreticilerimizin zararı ve üretici satış fiyatları ortada iken bazı spekülatörler tarafından ürünün azlığı gerekçe gösterilerek fiyatlar yükseltilmekte, adeta kuraklık ve ramazan fırsatçılığı yapılmaktadır. Tedbir alınmadığı takdirde gıda fiyatlarında patlama olacaktır." dedi.

  Bayraktar, hükümete çağrıda bulunarak, piyasalarda etkin bir denetim mekanizması kurulmasını ve fiyatların aşırı artmasının önlenmesini istedi.
  http://www.kanalturk.com.tr/26744/fırsatçılar-iş-başında.html   
Fırsatçılar iş başında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gülşen - Fırsatçı

  Gülşen - Fırsatçı

  Arkamı dönmeye gelmiyor Hemen sağa sola takılıyorsun Yüzyüzeyken rol yapıp Kalbimi kazanıyorsun Kakara kikiri makara Hiç umrumdaa değil ama Arada sırada hiç olmazsa Bir de beni hatırla Fırsatçı hadi hadi ordan fırsatçı Saman altından su yürütme Durup durup kudurtup delirtme Her kuşun eti yenmiyor Sen kiminle dans ediyorsun Fırsat bu fırsat derken Sen papazı buluyorsun
 2. Sulandırma ekibi iş başında

  Sulandırma ekibi iş başında

  Ne zaman itiraf edeceksiniz? 'Sulama sulandırma' ekibini kastetmiyorum. Onlar vazifeli zaten, biliyoruz… Siz! Ergenekon soruşturmasına 'devekuşu' modunda takılan demokratlar… Merak ediyorum; Yaptığınız dayanaksız eleştiriler, buz gibi espriler içinize siniyor mu hakikaten? 'Ergenekon'a devekuşu olmak' nasıl bir duygu? Bu tavır ağrınıza gitmiyor mu? İddianame...
 3. Sepetler iş başinda

  Sepetler iş başinda

  GAZETELİK ,DERGİLİK ,YÜNLÜK HATTA KİTAPLIK ,ORTADA DURABİLECEK BİR ÇOK ŞEYİ TOPLAMAK İÇİN KULLANDIĞIMIZ EŞYALARDIR PEKİ BUNLARI HASIR SEPETLERLE DOĞAL BİR GÖRÜNÜM OLUŞTURARARK KULLANMAYA NE DERSİNİZ İŞTE SİZE SÜPER FİKİR

Sayfayı Paylaş