1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Fizyoterapiyle daha güzel yazmak mümkün

  Konu, 'Fizik Tedavi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’nda araştırma görevlisi olan fizyoterapist Özlem Çınar, çirkin yazının el ve kol kasları geliştirilerek güzelleştirilebileceğini ortaya çıkardı.
  El ve kol kaslarının güçlendirilmesinin, çirkin el yazısını güzelleştirdiğini belirten fizyoterapist Özlem Çınar, denek olarak kullandığı ilköğretim öğrencilerinin güzel yazmalarını sağladığını açıkladı. Bolu’da 87 ilköğretim okulu öğrencisi üzerinde çalışma yaptığını söyleyen Çınar, "İlköğretim öğrencilerinin günlük hayatta kullandıkları el yazılarını değerlendirdim. Yazıları çirkin ya da okunması zor olan 70 çocuk üzerinde yaptığım araştırmayla, kötü yazının fizyoterapi eğitimiyle düzeltilebileceğini ortaya çıkardım" dedi.

  Haftada üç gün ve günde 45 dakika süren iki aylık çalışmada, yazıları çirkin olan 35 öğrenciyi üç gruba ayırdığını, 35 öğrenciye de bu süre zarfında hiçbir aktivite yaptırmadığını belirten Çınar şöyle konuştu:

  "Birinci grupta olan öğrencilere 2 aylık çalışma süresince dumbel, yay gibi parmak ve el kaslarını kuvvetlendirici çalışmalar, ikinci gruba there band ile kol kaslarını kuvvetlendirmeye yönelik aktiviteler, üçüncü gruba da parmak ve el kasları ile kol kaslarını kuvvetlendirici aletlerle çalışma yaptırdım. İki aylık çalışma sonucunda fizyoterapi uygulanan 3 gruptaki öğrencilerin çirkin yazıları düzelirken, fizyoterapi eğitimi almayan 35 öğrencinin yazılarının çirkin kalmaya devam ettiği görüldü."

  Bu tür bir çalışmanın Türkiye’de ilk kez yapıldığını ifade eden Özlem Çınar, fizyoterapinin el becerilerini de artırdığını söyledi ve "İlköğretim okullarında sınıf öğretmenlerinin yanı sıra fizyoterapistlerin görevlendirmesiyle, toplumda yazısı kötü olan birey kalmayacağı gibi, fizyoterapi eğitimi alan bireylerin el becerileri de artmış olacaktır" dedi.


   
Fizyoterapiyle daha güzel yazmak mümkün konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Daha Güzel Görünen dudaklar

  Daha Güzel Görünen dudaklar

  Rujunuz dudak kenarlarınıza mı taştı? Önce çubukla taşan kısımları temizleyin; sonra pamuklu çubuğun ucuna bir parça fondötene batırıp lekeleri kapatın, pudralayın, rujunuzu yenileyin. Rujunuza kalıcılık Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza biraz fondöten sürüp pudralayın. Bir kat ruj sürün, fazlasını almak için iki dudağınızın arasına bir kağıt mendil koyup dudaklarınızı bastırarak kapatın,...
 2. Hangisi Daha Güzel (Shakira)

  Hangisi Daha Güzel (Shakira)

  shakira shakira saç rengi saç rengi nedir saçı Meleklerim sizce hangi saç Shakira'ya daha çok yakışmış? Ben iki tarzı da beğendim ama sanki dalgalı hali daha güzel. Peki size hangi tarz saç daha çok yakışıyor. Mesela ben düz saçı kendime daha çok yakıştırıyorum...
 3. sevgilime güzel bir yazı yazmak istiyorum

  sevgilime güzel bir yazı yazmak istiyorum

  Kızlar sevgilime böyle anlamlı ve duygusallık içeren güzel bir yazı yazmak istiyorum. Yazı örneğiniz var mı hiç olmazsa esinlenirim :)
 4. Daha Çekici Görünmek Mümkün mü?

  Daha Çekici Görünmek Mümkün mü?

  Çekici Görünmek İçin Daha Çekici Görünmek İçin Neler Yapılır Bayanların birinci kuralıdır çekici olmak....Evde bile çekici olmak için elimizden geleni yaparız ....İşte her zaman cekici olmanın yolu vardmıdır peki...Nasıl cekici oluruz...Kolay yolu nedir.....Peki ya Jennifer Lopez Gibi çekici olmak istemezmisiniz... Günümüzün metropol kadınlarının tek derdi yaşlılık izlerine meydan...
 5. Bacaklarınızı Çok Daha Uzun Göstermeniz Mümkün!

  Bacaklarınızı Çok Daha Uzun Göstermeniz Mümkün!

  Bu konu, Bacaklarınızı Çok Daha Uzun Göstermeniz Mümkün hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, tüm kıyafetler orantılı vücutlarda çok daha iyi durur. Bilhassa minik etek ve pantolon da uzun bacaklar da harika bir görüntü verir. Ancak uzun bacaklar bazılarında doğuştan vardır. Bu konumuz ise bacakları istedikleri kadar uzun olmayan meleklerimizi ilgilendirecek cinsten. Siz de bazı...

Sayfayı Paylaş