Flamenko ve Flemenko Dansı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Flamenko

Flamenko

Flamenko, Güney İspanya'nın Endülüs(Andalucia) bölgesine özgü ama bu bölgeyle sınırlı kalmamış, bir müzik ve dans türüdür ve Güney İspanya'nın kendi folklorik müziğiyle çingenelerin yaratmış oldukları müziğin kaynaşmasıyla ortaya çıkmıştır. Flamenko, coğrafik olarak evine çok bağlı da olsa, ne tüm Endülüs folk müzik ve dansları Flamenko'dur, ne de tüm Flamenko sanatçıları Endülüs'lüdür...
  2. Hatırla Sevgili, aşk ve güneş dansı

Hatırla Sevgili, aşk ve güneş dansı

Hatırla Sevgili, aşk ve güneş dansı Çok yorgundum... O kadar yorgundum ki, gitmeden önce seyrettiğim, bence tüm zamanların en güzel ve en sevdiğim dizilerinden biri olan ‘Hatırla Sevgili’den bile aaaif alamadım. Dizi de şu sıralar yorgun galiba... Ama onun yorgunluğu aşksızlıktan. Ne oldu o aşk; hani o gerilim nerede? Ahmet’in Yasemin’e derin aşkı kayboldu, anlayışsız bir kine tahvil oldu....
  3. salsa dansının tarihi ve geçmişten bu güne salsa dansı

salsa dansının tarihi ve geçmişten bu güne salsa dansı

salsa hangi ülkenin dansı salsa dansı hangi ülkenin ülkeye ait nerenin bana göre salsa danslar arasında en seçkin kaliteli olanıdır :):) belkide ablamın da salsacı olduğundan öyle düşünüyorum ama cidden salsa kaliteli bir dans izlemek çok zevk veriyor bana :):) şimdi sizin için salsa hakkında toparladığım detaylı bilgiler buyrun salsa tarihi :):) Birçok popüler müzikte olduğu gibi, salsa da...
  4. Melek ve şeytanın dansı

Melek ve şeytanın dansı

Birgün melek ile şeytan karşı karşıya gelmişler...İkiside birbirinin gözlerine bakıp gözlerinde ifadeyi okumaya çalışıyormuş... melek şeytanın yüreğinde kesin bir fesatlık olduğunu,şeytan ise meleğin yüreğinin ne kadar temiz olduğunu biliyormuş.... o sırada çok güzel bir müzik çalmaya başlamış...şeytan ellerini meleğe doğru uzatmış.. ve "benimle dans edermisin" demiş...melek bunu...

Sayfayı Paylaş