1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Fortis: Piyasalar Aşırı Tepki Veriyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  ABD'de başlayan ve birçok ülkeyi etkileyen mortgage krizine piyasaların aşırı tepki verdiğini ifade eden Fortis'in CEO'su Jean Paul Votron, "Piyasaları izliyoruz. Elimde altın küre yok ki, bakıp ne olacağını söyleyeyim. Ancak, krizin derinleşmesini beklemiyorum. Çünkü, likidite sorunu yok. Bu nedenle piyasalar normale dönecektir" dedi.
  "Hem FED hem de diğer merkez bankaları müdahalelerini yaptı" diyen Votron, ülkeler bazında problemler olmasını beklemediğini kaydetti. Fortis'in fonlara yaptığı yatırımlardan dolayı bir zararı olmadığını anlatan Votron, "Bu dalgalanma Türkiye'yi de etkiliyor. Ancak, Fortis'in Türkiye stratejisinde değişiklik söz konusu değil" diye konuştu.

  Türkiye Fortis'in yüzde 11.6'lık yatırım getirisi ve yüzde 18 aktif getiriyle hedeflerinden daha hızlı büyüdüğünü ifade eden Votron şunları söyledi:

  "245 şubemiz var. Dışbank'ı satın aldıktan sonra 70 yeni şube açtık. Yani her hafta bir şube açılışımız oldu. Yıl sonuna kadar da 12 şube yolda. 2 milyonun üzerinde müşterimiz var. Bankacılık ve sigortacılıkta hızlı büyümek istiyoruz."

  'Bırakma niyetimiz yok'

  Dünya çapında 50 ülkeyi yöneten Votron, 15 yıldır Türkiye ile ilgilendiğini belirterek, "Türkiye, iş yapmak hem fırsatlar hem de işgücü açısından ideal. Öncelikli pazarımız olan Türkiye'yi bırakma niyetimiz yok" dedi.

  Fortis'in organik büyümeyi tercih ettiğini anlatan Votron, "Stratejimize uygun olursa satın almaları da değerlendiririz. Buna sigortacılık sektörü de dahil" diye konuştu.

  'ABN Amro ile AB'de ilk 5'e gireriz'

  Royal Bank of Scotland ve Santander ile birlikte Hollandalı ABN Amro'yu almak istediklerini kaydeden Votron şunları söyledi:

  "Bu satın almayla amacımız, Avrupa'nın en önemli bankası haline gelmek. Perakende, ticari, özel bankacılık ve varlık yönetimine odaklandık. Satın alma gerçekleşirse, Avrupa'da 10 milyon müşteriye daha ulaşmış olacağız. Bu da bizi özel bankacılıkta ilk 3'e, aktif büyüklükte ise ilk 5'e ulaştıracak."

  Kaynak
   
Fortis: Piyasalar Aşırı Tepki Veriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fortis, domuzcuk maskotunu kaldırdı

  Fortis, domuzcuk maskotunu kaldırdı

  FORTİS Bank, müslüman müşterilerini rahatsız etmemek için simgesi olan domuzcuk sembolünü kaldırdı. Çocuklara domuzcuk şeklinde kumbaralar dağıtan Fortis yetkilileri, maskotları ile ilgili çok sayıda şikayet aldıklarına dikkat çekti. Bundan sonra Fortis’te açılan her hesap karşılığında çocuklara bir adet ansiklopedi verilecek. Ansiklopedinin yeni bir maskot bulunana kadar verilmeye devam...
 2. Piyasalardan Faiz İndirimine Tepkiler

  Piyasalardan Faiz İndirimine Tepkiler

  Merkez Bankası'nın dünkü şok faiz indiriminin ardından dolarda ilk rakamlar gelmeye başladı. Dolar kotasyonları bankalararası piyasada güne 1.5110 YTL'den başlarken, düne göre sadece yüzde 1.2 değer kazandı. Dolar dün 1.49'un altına kadar sarkmış, günü de 1.4930 YTL'den tamamlamıştı. Dolar açılışın ardından sakince gevşerken saat 10.50 itibariyle 1.51'in hemen altında dengelenmiş...
 3. Fortis Fransız BNP'ye devredildi

  Fortis Fransız BNP'ye devredildi

  Küresel finansal krizde zora giren Belçikalı Fortis'in Fransız BNP Baribas'ya devrinde nihai anlaşma sağlandı. Belçika hükümetiyle Fortis ve BNP Paribas yönetimleri arasında birkaç haftadır süren pazarlıkların ardından yapılan açıklamada, Lüksemburg, Türkiye, Polonya, Fransa ve Almanya'daki bankacılık faaliyetlerini de içeren Fortis Bank Belçika'nın yüzde 75 hissesinin BNP Paribas ve kalan...
 4. Tepkiler :)

  Tepkiler :)

  KLASİK TEPKİ: Sıraya geç kardeşim NEOKLASİK TEPKİ: Şeker kardeşim sıraya geçiver REALİST TEPKİ: Sıra var SURREALİST TEPKİ: Sallandıracaksın bunlardan ikisini kızılay da bak bir daha yapabiliyorlar mı? ROMANTİK TEPKİ: Beyefendi galiba sırayı görmediniz NATURALİST TEPKİ: Sırana geç MODERN TEPKİ: Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa da POST-MODERN: Sırana geç lan ayı!...
 5. eşinize eski sevgilisini sorduğunuzda ne tepki veriyor ?

  eşinize eski sevgilisini sorduğunuzda ne tepki veriyor ?

  ben eşime sordum ve bazen anlatıyor bazen de kızıyor bana tersliyor küsüyor sizce ne tepki verirler

Sayfayı Paylaş