1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Fotoğraf ve Video üzerine tavsiyeler;

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  Albüm
  lerde kalan düğün, nikah salonu ve stüdyo fotoğrafları. Oysa Avrupa ve Amerika'da en azından güzel parkları , bahçeleri fon yapan resimler moda.
  Düşünsenize , düğün telaşesinin dışında bir geniş zamanda örneğin İstanbul'u fon olarak kullanarak çekilecek resimlerin eşsizliğini.
  Fotoğrafçınızı seçerken dikkat etmeniz gerekenler
  Fotoğrafçınızı seçerken onun daha önce çektiği fotoğraflar bu seçimde size bir fikir verecektir elbette.
  Ancak, arkadaşlarınızın düğün fotoğraflarında zaman zaman fotoğrafçının damat ve geline çok uygun olmayan portföyündeki klişe fotoğraflardan çekmiş olduğunu görürüz.
  Öte yandan , belki de düğün gününün koşturma ve stresi gelin ve damadın yüzüne bir miktar yansıyabilir.
  En ideali, şayet gelinlik kiralık değil ve düğün yemeğini çok yiyip tekrar o gelinliğin içine girememe gibi sorunlar yoksa damat gelin fotoğraflarını kapalı stüdyo yerine bir kısmını Yıldız Parkı , Çırağan Sarayı , Boğaz gibi dış mekanlarda ve çiftin kendi yuvalarında ve çiftin isteyebileceği diğer tüm mekanlarda çekmek.
  Böyle bir çekim yarım günde toparlanabilir : Örneğin ; Ortaköy , Çırağan Sarayı, Yıldız Parkı, Topkapı Sarayı içeren çekimler.
  Düğün fotoğrafçınız ile düğün öncesi resimler
  Düğün fotoğrafçınızla düğün öncesi portre ve benzeri fotoğraf çalışması için bir araya gelmenin daha sonra alışılmış kişinin kamerasına daha rahat poz verme gibi avantajları var.
  Bir çift düğün günü fotoğraflarında neler aramalı
  Dergilerdeki fotoğraflar ve örnekler bir fikir verecektir. Ancak , son zamanların trendi olan siyah beyaz fotoğraf ve renklilerden ne kadar istediğinizi muhakkak önceden fotoğrafçınızla konuşun.
  Bu detayları düğün gününden önce belirlemek düğün gününün telaşesinde bazı 'ince detaylar'ın gözden kaçmasına mani olacaktır.
  Bu işin maliyeti nedir?
  Stüdyoya gidip 20 fotoğrafı yarım saat 45 dakikada çektirmekle şehirde yarım gün tur atarak yapılan çekim çalışmasının bir fiyat farkı olacaktır.
  Stüdyo fotoğrafları için 100 - 300.-YTL ( baskı adetlerine göre bu rakam değişir ) ve dış çekimler için de 400.-YTL 1.500.-YTL ( kullanılan ilave mekan ve baskı adedine göre değişir ) .

  İleride yapılacak ilave baskıların fiyatını önceden tespit etmek uygun olacaktır.
  Kontrat imzalamalı mı?
  Aslında tecrübeli bir firmadan hizmet almak en iyisi.Çünkü kontrat eninde sonunda bir kağıt.İşi yapan kontrat değil yani.
  Yinede bizim tavsiyemiz: Ücret , çalışma süresi, yer, zaman ve diğer detayları yazıya döküp, fotoğrafçınızla tartışıp karşılıklı imzalamanız ve belli önemi olan bazı karelerin önceden belirtilmesi uygun olur.
  Düğün fotoğrafları son dönemin trendi ne yönde ?
  Siyah beyaz, nostalji havası taşıyan fotoğraflar son yılların gözdesi. Fotoğrafçının bu tarz çekebileceği stüdyo fotoğrafları dışında, annenin geline takılarını takması, gelinin çiçek buketi gibi bazı detaylar sayılabilir.
  Video Çekimleri Nasıl olacak
  Bana sorarsanız fotoğraftan daha önemli bir konu Video.
  VHS çekim piyasadan kalktı gibi.
  Videocularda Dijital çekim sistemine dönüyorlar.
  Burada dikkat etmeniz gereken, Video firmasının daha önce yaptığı Düğün çekimlerini mutlaka seyretmenizdir.
  Çift yada daha çok kamerayla yapılan çekimlerde kayıtların montajlanması ayrı olarak fiyatı artırır. Fiyatlar 500-ytl ile 10,000-ytl arasında değişir.

   
Fotoğraf ve Video üzerine tavsiyeler; konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gül üzerine tavsiyeler

  Gül üzerine tavsiyeler

  Size hediye edilmiş bir demet gülün, uzun zaman güzelliğini koruması için şu tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz: - Güllerin saplarının uçlarını kenarlarından olmak üzere jiletle tıraşlayın. Ancak tıraşlanan kısmın suyun içinde kalmasına özen gösterin. - Buketi olduğu gibi serin, ama klorsuz suya batırın. Saplarını eğri olarak kesin. - Güllere bol su değmesi için vazonun içinde kalan...
 2. gezegenler ve üzerimizdeki etkileri!!!

  gezegenler ve üzerimizdeki etkileri!!!

  Güneş Hemen hemen herkes “Güneş burcu” deyimini duymuştur. O nedenle Güneş’in özelliği nedir ki, astrolojide bu kadar güçlü bir rolü var diye aklınızdan geçirmiş olabilirsiniz. Cevabı ise doğada; Güneş, güneş sisteminin merkezi olduğundan yıldız haritalarımızda da aynı şekilde büyük bir rol üstlenmelidir. Güneş, kim olduğumuzun ve aynı zamanda kim olabileceğimizin özü ve çekirdeğini gösterir....
 3. Mevlana ve Mesnevilik üzerine..

  Mevlana ve Mesnevilik üzerine..

  mesnevilik mesnevilik nedir düşüncesi mevlana ve hakkında bilgi Mevlevilik; tamamen sevgi ve hoşgörü üzerine kurulmuş bir müessesedir. Hazreti Mevlâna, yaradana gönül veren, bütün dünyadaki yaratıkları yaradandan ötürü sevmeyi ve bizlere sevgiden söz etmeyi öğreten bir aşk piridir. Denizi bir testiye dökersen ne kadar alır? Bir günün kısmetini tabiki.. İşte deniz nasıl testiye kabın...
 4. İnanç ve Güven Üzerine

  İnanç ve Güven Üzerine

  İnanç ve Güven Üzerine -Parasını kaybeden çok şey kaybetmiştir dostunu kaybeden daha çok şey kaybetmiştir fakat inancını yitiren her şeyini kaybetmiştir. -İnanıyorsanız çalışma isteğiniz varsa başarmanın hayalini kurabiliyorsanız ve engellere rağmen devam etmeye cesaretiniz varsa yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. -Kahramanlık korkunun karşısında gösterilen cesarettir. -“İmkansız”...
 5. Düğün fotoğrafları ve video kayıtları

  Düğün fotoğrafları ve video kayıtları

  düğün fotoğrafları düğün resimleri en güzel fotoğrafları pozları dugun fotograflari Ülkemizde, düğün fotoğrafları ve video kayıtları, ne yazık ki stüdyolar haricinde yaratıclık kullanarak gerçekleşmiyor Melek'ler... Düğününüzü ölümsüzleştiren fotoğrafların ve video kayıtlarının stüdyo çekimleri yerine, bulunduğunuz şehrin tarih kokan yada sizi anlatan mekanlarında çekilmesi sizce de daha hoş...

Sayfayı Paylaş