Fringe Tekniği Kolye Yapımı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Fringe Tekniği Kolye Yapımı
kum boncuktan kolye yapımı fringe tekniği
kumboncuk_coral1.jpg
Kolyenin yapımı: Bir tane kum boncuğa misinayı çaprazlıyoruz, sağa ve sola 3er tane kum boncuk geçirip 1 kumboncukla tekrar çaprazlıyoruz, böylece istediğiniz uzunluğa gelene kadar devam ediyoruz, 20 numara misinamızı iğnemize geçiriyoruz ve ilk çaprazladığımız karenin tam ortasındaki kum boncuktan sağlamlaştırıyoruz ve kolyenin uzunluğuna bağlı olarak iğnemizle kum boncuk geçiriyoruz, iki renkten yapıldığı için dalların ucuna hep aynı renk gelmesi gerekiyor, buradaki işlem aşağıdan yukarıya doğru ilerleyerek oluyor, geçirdiğimiz kum boncuklarının en sondaki boncuğun üstünden atlayarak ikinci kum boncuğa iğnemizi batırıyoruz ve iki kumboncuktan geçiriyoruz, 4 tane kumboncuk geçirip 1 tanede dalların ucuna gelecek kum boncuktan geçiriyoruz ve yine ilk kumboncuktan atlayıp 2 kum boncuktan çıkıyoruz, tekrar 2 kumboncuk takıp 1 tane de ikinci rengimizden takıp, 5 kum boncuktan geri çıkıyoruz yukarı doğru çıkarken aralarda 2 kumboncuk atlıyoruz ve böylece bitene kadar devam ediyor. Kolyeyi yapmaya en ortasından başlayın ve 2 şer ya da 3 er tane eksilterek uçlara kadar devam edin, ben bu kolyeleri yaparken sayıları not ediyorum daha kolay oluyor. Kolyenin alt tarafı bittikten sonra, en üstte kalan araları 2 yada 3 kum boncukla doldurun ve misinayı biraz gerdirerek bitirin ki kolye şeklini alsın.

Geri