1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  FT: Erdoğan siyasette egemen güç

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Financial Times, seçim öncesindeki değerlendirmesinde Erdoğan'ın yetkisinin tazelenebileceği yorumunu yaptı. Gazetenin İstanbul mahreçli haber analizinde, ''Eğer AK Parti 29 martta büyük bir zafer kazanırsa bu başarı büyük ölçüde lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın popülaritesinden kaynaklanacak'' denildi.

  ''İster dünya medyası önünde Gazze yüzünden İsrail Cumhurbaşkanı'na yüklensin, ister ülkesindeki medya patronlarını eleştirsin, ister sürekli Türkiye'yi İslamlaştırmak istediğini öne sürenlerle mücadele etsin, Erdoğan Türk siyasetinin egemen gücü'' ifadesine yer verilen yazıda, Başbakan'ın haftalardır yurt çapında seçim gezileri yaptığına ve seçmenden AK Parti'ye yeni bir yetki verilmesini istediğine işaret edildi.

  Başbakan'ın geçen pazar günü yaptığı Balıkesir mitingindeki havayı da okurlarına yansıtan gazete, Başbakan'ın seçmenden talebinin başarıyla karşılanacağına dair bir tahmine de yer verdi.

  "ANKET ORANLARI YÜZDE 40'I GÖSTERİYOR"

  AK Parti'yi bazı büyük kentlerde zor bir yarışın beklediği görüşü dile getiren yazıda, bunda giderek artan işsizliğin etkili olacağı savunulurken, bu durumda AK Parti'nin belki 2007 genel seçiminde aldığı yüzde 47 oranına ulaşamayabileceği tahmininde bulunuldu. Analizde, ''Ancak kamuoyu yoklamaları partinin yine de yüzde 40 oranında oy alabileceğini gösteriyor. Bu da Türkiye standartlarında büyük bir üstünlük anlamına geliyor'' denildi.

  Başbakan'ın her geçen gün Daha otokrat bir yapıya kavuştuğu yolundaki suçlamalara işaret edilen haber analizde, ''Başbakan'ın (Venezuela Devlet Başkanı Hugo) Chavez ya da (İran Cumhurbaşkanı Mahmud) Ahmedinejad gibi isimlerle mukayese edilmesi belki abartılı, ancak Erdoğan da bakanlarına çok az özgürlük vererek, bu iddiaların sahiplerinin elini güçlendiriyor'' görüşü dile getirildi.

  BEYAZ EŞYA YARDIMI..

  Yerel seçim öncesi yapılan beyaz eşya yardımlarına da dikkati çekilen yazıda, Yüksek Seçim Kurulunun da bu yardımları eleştirdiği ifade edildi.

  Pek çok seçmenin belediyelerin merkezi hükümetle aynı partiden olması halinde hizmetlerin daha iyi yapılacağı inancıyla AK Parti'ye oy vereceğini söylediği belirtilen yazıda, AK Parti'nin, bir seçim zaferinin askıya alınmış reformların yeniden ele alınması için bir fırsat doğuracağına inandığının sinyallerini verdiği belirtildi.

  Ancak hala kimsenin bu değişimin güçlü bir değişim mi olacağı yoksa sadece bir değişim havası estirmekten ibaret mi kalacağından emin olmadığı kaydedilen analizde, ''Bu seçimin yanıtını vereceği asıl soru AK Parti'nin ne kadar kazanacağı değil, Başbakan Erdoğan'ın halktan aldığı bu taze yetkiyle ne yapacağıdır'' denildi.
   
FT: Erdoğan siyasette egemen güç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güç

  Güç

  Bakınız; Kuvvet.Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.
 2. Siyaset

  Siyaset

  Yüce maksatlara hizmet amaçlı, insanların iki dünyasını kazanmasını sağlamak için siyeset yaptığını, hakkı ve doğruyu söylediğini görmek hayra ve hakka tabi olmaya, Günlük siyaset ve particilik yaptığını görmek şaşkınlığa, hizipçiliğe ve menfaat düşkünü kimselere delalet eder
 3. Siyasette kadın farkı

  Siyasette kadın farkı

  Siyasette kadın farkı Siyasette kadın farkı Görevi Portekiz'e devretmesinin üstünden üç hafta geçmesine rağmen Avrupa basını hâlâ Almanya Başbakanı Angela Merkel'in AB dönem başkanlığındaki başarısını öve öve bitiremiyor. Gerçekten de Merkel yıl başında hem anayasa, hem de halkların güven krizi nedeniyle mekanizmaları felç olmuş bir AB aldı, 6 ay sonra kurumsal reform...
 4. Egemen Seyahat

  Egemen Seyahat

  egemen seyahat uşak egemen seyahat Firma: Egemen Seyahat Firma Gerçek Adı: Egemen Seyahat Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Mehmet Ergen Genel Müdür: Bayram Karayel Merkez Adresi: Kemal Öz Mah. Yeni Garaj içi No:27 Uşak İletişim Bilgileri Tel 1: 444 00 64 Tel 2: (276) 215 25 60 Faks: (276) 227 44 28 Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme Yetkilisi: Bayram Karayel Peron No: 17 Tel 1:...
 5. Siyaset ...

  Siyaset ...

  Bence cok hakli kücük ali :D ya sizce meleklerim :):):) Ali 3 sınıfa giden zeki bir çocuktur Bir gün öğretmeni Ali'ye 'Siyaset' nedir diye sorar Ali düşünür ama o çocuk aklıyla cevap veremez Eve gider kitaplara bakar ama hiçbir şey anlayamaz O da babasına sormaya karar verir —Baba, Siyaset nedir? Baba düşünür Ali'ye uygun bir yolla anlatmak ister —Bu evde parayı getiren kim oğlum?...

Sayfayı Paylaş