FUJIFILM FinePix S5600

FUJIFILM FinePix S5600
fujifilm finepix s5600 finepix s5600 fuji


Küçük ve kompakt olan tasarımı ile 5.1 megapiksel etkin çözünürlük sunan FinePix S5600, 10x optik zoom özelliği sayesinde daha çok uzakta bulunan görüntüleri çekmek isteyenlere hitap eden bir mini-SLR makina özellikleri taşıyor.
FinePix S5600, 113.5x85x112 (mm) boyutları ve 470 gram (pil ve bellek kartı dahil) ağırlığı ile SLR makina olmasına rağmen kolayca taşınabiliyor. SLR fotoğraf makinalarındaki geleneksel büyük ve ağır olma özelliklerini aşan ürün, böylece profesyonelliği daha sportif ve rahat şekilde gösteriyor.
Kauçukla kaplanan dış yüzeyi sayesinde sağlam ve konforlu bir kavrama sağlayan ürün, böylece hemen yanında bulunan navigasyon butonları ile ayarları yaparken hakimiyeti artırıyor. Navisgasyon butonunun çevresinde bulunan diğer butonlar ise LCD ekranın parlaklık düzeyi ayarını, farklı görüntüleme seçimini ve resim kalitesi/ISO/renk ayarlarını yapmayı sağlıyor.
Kauçuk kaplamalı tutma yerinin arkasına ustaca saklanan AV çıkışı, DC ve USB girişleri, gövde üzerinde gereksiz kalabalık yaratmıyor. Bellek kartı yuvası da yine ürünün sol kısmındaki bu bölümde bulunuyor.
Dört adet kalem pille çalışan ürün, bu şekilde zamanın çoğu yolda geçen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Bu şekilde çoğu zaman fazladan ağırlık yapan şarj makinalarının yerine yanınıza aldığınız tekrar şarj edilebilir piller ile batarya şarjı için elektrik prizi arama sorunu da ortadan kalkıyor. Pillerin azaldığını haber veren işaretin 250 kare çekilmesine rağmen hala ekranda belirmemesi sadece birkaç kare daha çekilebileceği anlamını taşıyor. Tabii bu sayı fotoğrafların flaşlı çekilip çekilmemesine göre farklılık gösterebiliyor. Pil göstergesinin eksiği ise kalan pil ömrünü sürekli göstermeden sadece bitmeye tükenmeye yakın uyarı vermesi. Göz ucu ile pil süresini devamlı kontrol eden kullanıcılar için bu kim zaman rahatsız edici olabilir.

FinePix S5600, 10x optik yakınlaştırma ile bulanıklık giderici teknolojiyi yanyana kullanarak görüntülerin temiz bir şekilde elde edilmesini sağlıyor. Elde edilen temiz görüntü gözle görülür düzeydeyken yine de mükemmel tanımlaması için yeterli değil. 64 ile 1600 arasındaki ISO ayarlarını manuel olarak yapabilme, bu şekilde düşük ışık altında profesyonelliği kullanarak görüntü kalitesini artırma şansını yakalatıyor. Mono ses kalitesi ile saniyede 30 kare VGA video çekimi yapabilen ürün, video çekimi sırasında yakınlaştırmaya imkan vermediği için hayal kırıklığı yaratıyor.

Kompakt tasarımına göre yeterince büyük duran 1.8 inçlik TFT LCD ekranının sol kısmında, önceki 3 resmi gösterme özelliği, benzer pozlarla çekimi sürdürmek isteyenlere yardımcı oluyor. Bununla beraber çekilen resimlerin kronolojik olarak sıralanması, daha sonra resimleri dosyalama işleminde kolaylık sağlıyor.
 
Üst