1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Garanti Belgesinde E-imza

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Yılbaşından itibaren üretilen ve ithal edilen her ürün için garanti belgesi onaylatılması zorunlu olacak.
  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik'te yaptığı değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, yıl başından itibaren imalatçı-üretici ve ithalatçı firmalar, her cins ve marka mal için garanti belgesi onaylatmak zorunda.

  Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, başvuruları değerlendirirken gerek duyarsa tüketicilerin çıkarlarını korumak için ürünle ilgili incelemeleri yapmaya ve yaptırmaya yetkili olacak.

  Garanti belgesi başvuruları, bakanlığın internet sayfasından, elektronik imzayla yapılacak. Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik eki listede yer alan mallar için yapılan garanti belgesi başvuruları sırasında, Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesinin ibrazı zorunlu olacak.

  Malın bakım gerektirmemesi, tamirinin mümkün olmaması, kullanım ömrü süresince arızalanması durumunda yenisiyle değiştirileceğinin taahhüt edilmesi gibi durumlarday Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi aranmayabilecek.

  kaynak


   
Garanti Belgesinde E-imza konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Belge

  Belge

  Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir zaman uğraştığınız işlerin yolunda gitmeyeceğine ve her alanda başarısız olacağınıza işarettir. Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir...
 2. Hackerlere e-imza darbesi

  Hackerlere e-imza darbesi

  Banka hesaplarını ele geçirmesini engellemek için uygulama genişletilecek. Son yıllarda sanal alemin korkulu rüyası haline gelen hackerların, internet banka hesaplarını ele geçirmesini engellemek için ''e-imza'' uygulamasının yaygınlaştırılması istendi. Sanal Banka Mağdurları (SBM) Derneği Başkanı Cem Polatoğlu, yaptığı açıklamada, internet bankacılığında ''e-imza'' uygulamasının mutlaka...
 3. E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında bilgi

  E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında bilgi

  E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında sizden yardım istiyorum nereden E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplayabilirim acaba
 4. e imza nedir nasıl alınıyor bilgi varmı

  e imza nedir nasıl alınıyor bilgi varmı

  Merhaba.E imzanın ne olduğunu, nasıl alındığını, ne işe yaradığını tam olarak sizden öğrenebilirmiyim. Herkes farklı şeyler söylüyor da..
 5. e-imza almak istiyorum nasıl alabilirim

  e-imza almak istiyorum nasıl alabilirim

  Merhaba benim e-imza almam gerekiyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bilgisi olan ve bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı aranızda ?

Sayfayı Paylaş