1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Garfield Komedi Festivali filmi

  Konu, 'MeleKritiK' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  garfieldin şarkısı garfieldin özellikleri garfield özellikleri şarkıları Tüm Garfield hayranlarının bildiği üzere Garfield’ın sürükleyici bir karaktere dönüşmesi için uzak ülkelerde geçen bol aksiyonlu hikayelere konu olması gerekmiyor. Jim Davis imzalı bir önceki Garfield filmi “Garfield Geri Dönüyor”un eleştiri yazısında da belirttiğim gibi, tembel kedimiz, sadece tek bir olaya odaklanan basit bir hikayenin içinde bile ilgi çekiciliğini koruyabilen dopdolu bir karakter ve onun hikayesini kendisini en iyi tanıyan insandan yani yaratıcısı Jim Davis’ten dinlemek hayranları için ayrı bir keyif.

  Yeni Garfield filmi
  nin senaryosunun Jim Davis tarafından yazılmasının en güzel yanı anlatılan öykünün ya da filmin görselliğinin, hiçbir zaman Garfield’ın önüne geçmemesi aslında. Giriş, gelişme ve sonuç bölümleri özenle kurulmuş, sade bir hikaye anlatan filmde, esas önemli olan yaşanılan maceradan çok Garfield’ın bu maceradan ne öğrendiği. Anlayacağınız ağırlıklı olarak Victor Fleming’in unutulmaz filmi “Oz Büyücüsü”nü hatırlatan, aynı zamanda da “Yıldız Savaşları” serisinin beşinci filmine göz kırpan “Garfield Komedi Festivali,” Garfield’ı göndermede bulunduğu filmlerde öne çıkan mitolojik yolculuklardan birine sürüklemekte.

  < Konu Resmi..>


  Tembel kedimizin, burnu havada, bencil ve kibirli yanının tuzağına düşüp, sevgilisi Arlene’le kavga etmesiyle başlayan bu mitolojik yolculukta, Garfield’ın karakterine kodlanmış tüm olumsuz özellikler mercek altına alınmakta. Her mitolojik öyküde olduğu gibi karşılaştığı farklı karakterlerden çeşitli hayat dersleri alan ve aştığı her zorlukta yenilenen Garfield, bu kişisel gelişim sürecinin sonunda olumsuz yönlerinden arınmış çok daha olgun bir karaktere dönüşmekte. Diğer yandan anlatılan öyküye, film dünyasının dışına çıkıp, yeniden göz attığımızda ise karşımıza Garfield’ın kişisel yolculuğu yeniden şekillendiren bambaşka bir hikaye çıkmakta.


  “Garfield Komedi Festivali,” aslında Jim Davis’in Garfield üzerinden kendisini ve Garfield’la olan ilişkisini masaya yatırdığı oldukça kişisel bir film. Aradan geçen otuz yıllık süreye rağmen popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Garfield’ı Garfield yapan kibir, bencillik, hazır cevaplık ve ukalalık gibi özellikler bu filmde bizzat Jim Davis tarafından irdeleniyor. Garfield’ın kendine has komedi üslubunun, bugünün komedi dünyasına uygun olup olmadığını tartışan Davis, dolaylı yollardan kendi komedi anlayışını da yeniden gözden geçiriyor. Sonuç olarak Garfield’ı izleyenlere sevdiren tüm özelliklerin karakterin kendi içinde saklı olduğunu vurgulayan Davis, bir yandan da Garfield’ın Odie, Jon ve Arlene gibi yan karakterler olmaksızın bugünkü ününe kavuşamayacağının altını çiziyor.
  Öte yandan, Garfield’ın sürüklendiği mitolojik yolculuk süresince karşısına çıkan enteresan karakterlerin Michigan J. Frog başta olmak üzere daha birçok Looney Tunes karakteriyle büyük benzerlik taşıdığını da itiraf etmek gerek. Bu yolla, animasyon tarihinin ölümsüz çizgi karakterlerine karşı etkili bir saygı duruşuna dönüşen “Garfield Komedi Festivali”nin Michigan J. Frog ile Usta Yoda arasında belirgin bir bağ kurması ise filmin en keyifli muzipliği olsa gerek. “Yıldız Savaşları”nın beşinci bölümü “The Empire Strikes Back”te Luke Skywalker’ın Usta Yoda ile ilk kez karşılaştığı anı Kurbağa Freddy ve Garfield arasında yeniden canlandıran filmin, bu sayede hem Garfield hayranlarını hem de “Yıldız Savaşları” fanatiklerini mest ettiğini söyleyebiliriz.

  < Konu Resmi..>


  Bununla birlikte, “Garfield Komedi Festivali”nin, Pixar ve Walt Disney animasyonlarının kalitesiyle rekabet edemeyen “Garfield Geri Dönüyor”a kıyasla çok daha özenli ve bugünün teknolojisine uygun bir görsellikle donatıldığının da altını çizmek gerek. Parlak renkleri ve oyuncakvari kurulumuyla izleyenlere çocuksu bir keyif yaşatan filmin, tıpkı “Garfield Geri Dönüyor”da olduğu gibi Garfield karakterini aslına uygun bir biçimde resmetmeye devam etmesi ise ayrıca takdir edilmesi gereken bir özellik.

  Sonuç olarak, hikayesinin sonunda basit, işlevsel ve çocukların dünyasına uygun naiflikte bir mesaj veren, ancak alt metninde yetişkinlere keyifli dakikalar yaşatan birçok ayrıntı barındıran “Garfield Komedi Festivali,” tam anlamıyla Garfield ruhunu içinde taşıyan bir film. Renkli karakterleri, sürükleyici hikayesi ve karşılaşmayı umduğumuz alışıldık Garfield esprileriyle donatılan film, hem Garfield’ın animasyon tarihi içindeki yerini sorguluyor hem de seyredenlere kafalarını yormadan izleyebilecekleri doludizgin bir kişisel gelişim hikayesi sunuyor. Özellikle Garfield hayranlarının kaçırmaması tavsiye edilir.   
Garfield Komedi Festivali filmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Komedi filmi gibi sahtecilik çetesi

  Komedi filmi gibi sahtecilik çetesi

  İstanbul’da, "teşekkül halinde resmi belgede sahtecilik" yaptıkları ileri sürülen 12 kişi gözaltına alındı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bir istihbaratı değerlendiren ekipler, 7 Ocak 2008 tarihinde, 7 ayrı adrese eş zamanlı düzenledikleri operasyonda, "teşekkül halinde resmi belgede sahtecilik" suçuna ilişkin 12 şüpheliyi gözaltına...
 2. vizyonda en çok izlenen en iyi film ''Garfield Komedi Festivali'' izle

  vizyonda en çok izlenen en iyi film ''Garfield Komedi Festivali'' izle

  en çok izlenen komedi filmleri vizyonda en çok izlenen filmler komedi filmi macera filmleri vizyonda iyi film Yönetmen: Kyung Ho Lee, Mark A.Z. Dippé Senaryo: Jim Davis Müzik: Kenneth Burgomaster Görüntü Yönetmeni: Oyuncular: Tür: Aniamsyon - Komedi -...
 3. Şahan Gökbakar'dan Yine Güldürecek Komedi Filmi Geliyor.....

  Şahan Gökbakar'dan Yine Güldürecek Komedi Filmi Geliyor.....

  Şahan Gökbakar Ezgi Mola Filmi Celal İle Ceren Filmi İşte meleklerim Recep İvediki tekrar tekrar izleyenler artık bıraksın..Çünkü Şahandan yeni komedi filmi geliyorrrrrr...Çekimlerinin bittiğini açıklayan Ezgi Mola çok komik bir film olacak dedi.... "Çekimler Bitti Mutluyuz" Şahan Gökbakar'ın başrollerini Ezgi Mola ile paylaştığı 'Celal ile Ceren' filminin çekimleri...
 4. Romantik Komedi-2/ Bekarlığa Veda Filminin Çekimleri Tamamlandı

  Romantik Komedi-2/ Bekarlığa Veda Filminin Çekimleri Tamamlandı

  Bu konu; Romantik Komedi - 2 / Bekarlığa Veda adlı filmle ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Türk yapımı romantik komedi filmi Romantik Komedi ( adı da türü de aynı olunca böyle garip bir cümle ortaya çıktı :D:D ) filminin devamı niteliğinde ki Romantik Komedi-2/Bekarlığa Veda filmi Antalya'da çekildi. Başrollerinde "]Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal ve Cemal Hünal gibi...

Sayfayı Paylaş