Cevap: İlk gebelik belirtileri

nur meraba ikinci çizgi silik cıktıysa hamilesin hayırlı olsun

merhabalar
bende siteye yeni giriş yaptım ve uzun süredir bu siteyi takip etmekteyim
ben 2 aydır çocuk yapmayı düşünüyorum 3 aylık evlıyım.ben geçen hafta rüyamda annemi gördüm bana altın saat hediye ediyor ve sat cok güzel ve 2 adet te yüzük almış onuda bırını bana bırını kayınvalıdeme verıyor bana verdiği yüzüğün içinde bişey yazıyordu tam okuyacakken rüyadan uyandım ve aanemı aradım dedı ikiz bebğin olacak işallah dedım.
ve bende rüyandan önce adetime 16 gün kala belirtiler başladı sanki belim ortadan iki ayrılacakmıs gıb bı agrı artı baş agrısı,bayılma hıdssı oldu gecenlerde ayga kalkınca onla beraber bulant bır kez oldu,gögüslerıme hiç dokunamıyorum acayip agrı oluyo adet sancısına benzıyor fakat adet sancısı bır hafta kala oluyor bende 16 gun öncesınden olmaya basladı artı sık ıdrara cıkıyorum,sadece bende akıntı hiççççç yok,normalde olan akıntım bu ay hıc olmadı ben hamılemıyım acabaaa:seker:

Re: İlk gebelik belirtileri

mrb bende araniza yeni katilanlardanim ben evleneli daha 3 ay oldu daha cok erken belki ama bi bebegim olmasini gercekten cok istiyorum adetime 9;10 gun felan var nolur kizlar yalvaririm daha acik bi seyler yazin sigara kullaniyorum ama 1 haftadir sigara midemi bulandiriyo surekli tuvalete gidiyorum ama gecen aydaki gibi yanilmak istemiyorum lutfen allah rizasi YARDIMMMM

arkadaslar ya ben foruma yeni uye oldum olmadan once burdaki yazıları okudum ve cok hosuma gitti adeta beni cok mutlu etti.ben 3 senelik evli bir bayanım.cocugumuz olmamıstı bende onemsememiştim ama gecenlerde doktora gittim 2 haziranda ve bana hormon eksikliğimin olduğunu bu sebepten dolayı hamile kalamadıgımı soyledi bi ilac verdi hormon ilacı adetin 5. gunu kullanmaya basladım öle demişti doktor yumurtlama zamanımda bitti suan ama cok merak ediyorum khamilemiyim diye.aslında kasıklarımda agrı var daha adetime 1 hafta yada 1 bucuk hafta falan var.goguslerimde sizliyo midem bulanıyo ama sabah deil ogleden sora (hani hamilelikte sabah bulanırmıs ya)kilo aldım iştahım cok acık ama bu ilactanmı yoksa gebeliktenmi bilemiyorum.bide bu ay akıntım yoktu 2 gundur akıntım gelmeye basladı adet olacakmısım yada oluyomusum gibi.cok umitlendik ama umitlenmekten cok korkuyorum ya bişey yoksa hayal kırıklıgı yasamaktan cok korkuyorum bana yardım edin lutfen kafam cok karısık.karnımda ve kasık bolgemde de sislik var tuvalete sık gidiyorum ama cok su içiyorum cay falan ondan diye dusunuyorum.bide butun vucudumda kabartılar oldu kasınıyo geelikle alakalı olabilirmi? simdiden cok tesekkur ediyorum arkadaslar...

Canım ben bir anneyim bana da böyle oluyordu.Şuan ikinci bebeği düşünmüyor dğeilim bu aralar yine böyle şeyler olmaya başladı.Bakalım hayırlısı.Benim görümcem hormon hapı kullanıyordu ve iştahını felaket açtı.Ayrıca çok da uyuyor du doktora gitti ve doktor ilacı kesti.Sonra 4 ay sonra hamile kaldı.İnaşşalh sende tez zamanda anne olursun.

arkadaşlar merhaba. (Vaginal mukoza renk değişikliği) bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilen varmı acaba. yani ben anlamadım tam olarak vaginanın neresinde renk değişikliği oluyor. hangi noktasına bakmam gerekiyor. cevap yazarsanız sevinirim.

''Vajinal mukozada renk değişikliği: Vajinal konjesyona bağlı olarak vajen mukozası koyu mavi veya pembe-kırmızı renk alır.
Bunu netten buldum canım belki işine yarar.Bende tam olarak bilmiyorum:):)Yardımcı olamadım sanırım:)

slm aranıza yenı katılanlardanım dertler aynı olunca bende uye olmak ıstedım sızlerı bır sorum olucak yanılarsanız sevınırım edettım suan 4 gun gecıktı gebelık cok ıstıyoruz edettım 1 gungecıktıgınde dayanamayıp kan testtı yaptırdım sonuc negatıf cıktı acaba hala adetım olmadıgıma gore degerlerımde degısıklık olurmu yoksa bu ay bosamı umıtlenıyorum lutfen acele fıkrı olan yazsın beklıyorum

Canım seni üzmek istemem ama kan testleri kesin sonuç verir.Daha 3 günlük bile hamiş olsan hemn çıkar kan testinde.Eğer bir hafta geçiktiyse belki stresten olmuştur.İnşallah ben yanılıyorumdur ve hamişsindir:)

slm arkadaşlar benimde bi sorum olcak ben geçen klomen hapı ve yumurta çatlatma iğnesi oldum ve şimdi bel ağrısı ara ara mide bulantım oluyo acaba hamilemiyimdir çok bebek istiyorum allahım isteyen herkese nasip etsin en yakın zamanda

Canım mutlaka doktorunla görüş derim.İki belirtide hamile olduğunu gösteriyor ama ben doktor değilim ki bileyim.Sen yine de doktoruna gözük.Belkide olduğun iğne yada aldığın hap yüzündne olabilir:)İnşallah hamilesindir.

merhaba arkadaşlar bende aranız ayeni katıldım.bi soru sorucaktım ya bu gün adetimin 2 günü ve acayip sancı geliyo arada ayrıca dün gebelik testi yaptığımda ikinci çizgi çok çok silik çıktı hamile olabilirmiyim?

Bak benim de öyle silik çıkmıştı.Kesin sonuç almak için sağlık ocağına gitmiştim.Kan testi yaptılar ve hamile çıktım.Bence bir kan testi yaptır derim.Bazen kesin sonuç veremeye biliyor bu test çubukları.İnşallah hamilesindir tatlım.

merhabalar
bende siteye yeni giriş yaptım ve uzun süredir bu siteyi takip etmekteyim
ben 2 aydır çocuk yapmayı düşünüyorum 3 aylık evlıyım.ben geçen hafta rüyamda annemi gördüm bana altın saat hediye ediyor ve sat cok güzel ve 2 adet te yüzük almış onuda bırını bana bırını kayınvalıdeme verıyor bana verdiği yüzüğün içinde bişey yazıyordu tam okuyacakken rüyadan uyandım ve aanemı aradım dedı ikiz bebğin olacak işallah dedım.
ve bende rüyandan önce adetime 16 gün kala belirtiler başladı sanki belim ortadan iki ayrılacakmıs gıb bı agrı artı baş agrısı,bayılma hıdssı oldu gecenlerde ayga kalkınca onla beraber bulant bır kez oldu,gögüslerıme hiç dokunamıyorum acayip agrı oluyo adet sancısına benzıyor fakat adet sancısı bır hafta kala oluyor bende 16 gun öncesınden olmaya basladı artı sık ıdrara cıkıyorum,sadece bende akıntı hiççççç yok,normalde olan akıntım bu ay hıc olmadı ben hamılemıyım acabaaa:seker:

Söylediğin belirtiler kesin hamile olduğuınu gösteriyor.Tatlım ya bir test çubuğu al yada sağlık ocağı veya hastaneye gidip bir kan testi yaptır.Bence hamilesin.İnşallah öylesindir.rüyana gelince ben pek anlamam rüyalardan ama hamile kadın çok rüya görür derdi kaynanacığım:D

Cevap: Re: İlk gebelik belirtileri

mrb bende araniza yeni katilanlardanim ben evleneli daha 3 ay oldu daha cok erken belki ama bi bebegim olmasini gercekten cok istiyorum adetime 9;10 gun felan var nolur kizlar yalvaririm daha acik bi seyler yazin sigara kullaniyorum ama 1 haftadir sigara midemi bulandiriyo surekli tuvalete gidiyorum ama gecen aydaki gibi yanilmak istemiyorum lutfen allah rizasi YARDIMMMM

Canım eğer çok sevdiğin birşeyden tiksiniyorsan bence hamilesin.Çünkü bende sigara kullanıyordum ve hamiel olduğum zaman nefret etmeye başldım midem bulanıyrodu kokusundaN.ama her insan bir olmaz demi ama.Bide sık idrara çıkıyorsun bu belirti hamilelerin en büyük belirtisi.Bence.ama bana kalırsa sen kendi kendini yiyeceğine hemen bir kan testi yaptır.Kesin sonucu alırsın.Adetine de 9 10 gün olduğunu yazmışsın belkide onadandır.Yani herşeye yorumlanır tatlım.Bence kendine fazla dert etme daha çok yeni evlisin hakkında hayırlısı olsun.Kafana fazla takma ben evlendikten 9 ay sonra oldu bebişim.Bende senin gibi ilk aylarda başladım bebek bebek die ama rabbim vereceği zamanı biliyor.Sabırlı ol.İnşallah hamilesindir.

Geri