arkadaslar 3 gündür kasığımın sol tarafı acayip batıyo ve adet olacakmışım gibi ağrıyo.ama adetime daha 9 gün var.dün gece çok kötüydüm.halsizlik ve çok üşüme.ateşim gece 38 e çıktı.ama hala kasığım ağrıyo.hamilelik belirtisi olabilirmi bu durum?

slm benm sol kasığımda ağrı var günm de geçti acaba gebelikte sol kasık ağrısı oluyomuuu
lütfen cevap verin yeni evliyim pek fazla bilgim yokk

gebelik

ben 45 yaşındayım ilk kez hamile kaldım ve 9. haftada kalp atışları görülmediği için 9 şubatta kürtaj oldum.bu arada hamile kaldığım dönem memelerimde sertlikler çıktı 2 defa iğneli biyopsi oldum net sonuç çıkmayınca lokal anasti ile kitleler alındı çok zor günler geçirdim ilk önce bebeğimi kaybettim arkasından sonuçlar temiz çıktı sevinemedim bile şimdi tekrar hamile kalmak için uğraşıyorum yaşım dolayısla elimi çabuk tutmalıyım doktorum bir sürü tahlil istedi mutasyon analizleri de dahil hepsi temiz çıktı kürtajdan sonraki kontrollerimde kist ve miyom çıktı ama doktorum önemli değil diyor ben ne yapmalıyım başından böyle olaylar geçen var mı?

Bebek istiyorum.

inş olur ben o şekilde hamile kaldım 20 aylık evliyim 4 aydır düşünüyoduk ama yumurtlama gününe denk getirememişiz en son bu programı indirdim allahıma şükürler olsun bu sefer oldu inş sizin içinde faydası olur amin

Merhaba,bende yeni üyeyim.
1 yıllık evliyim.Bebek istiyoruz.İndirmiş olduğunuz programın linkini gönderbilirseniz çok sevinizrim.

Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

Beta hcg değerleri

neden hiç kimse cevap yazmı yor acaba:(

[h=1]Beta HCG :Gebelik Haftasına Göre Beta HCG Değerleri[/h]
BetaHCG1-220x119.jpg

Son günlerde sitemize, gebelik şüphesiyle kanda Beta HCG testi yaptıran,ve gebe olup olmadığını merak eden ve tahlil sonucunun yorumlanmasını isteyen kullanıcılarımızın başvuruları arttı.Bu konuda herkesin anlayacağı dilde Beta HCG testi yorumlanmasına dair bir kılavuz hazırladık.Dilerseniz konunun altına Beta HCG testi ile sorunuzu da yazabilirsiniz.Aşağıda Beta HCG Testi ile ilgili merak ettikleriniz,hangi durumlarda yükselebileceği,gebeliğin haftası ve yumurtlamayı takip eden ilk 20 gün içinde gebelik oluşması durumundaki değerleri bulabilirsiniz.
Beta HCG testi gebelik tayininde kullanılan,güvenilir ve hızlı sonuç veren bir hormon testidir.Gebeliğin olduğu durumlarda, döllenme sonrası 8. günden sonra Beta HCG hormonu kanda hızla yükselmeye başlar.Gebelik oluştuğunda yükselmeye başlayan Beta HCG seviyeleri ikiye katlanmaktadır.Ancak gebeliğin ilerlemesiyle birlikte Beta HCG hormonu düzeyindeki bu hızlı yükseliş,hız kesmekte ve yavaşlamaktadır.Normal gebeliklerde Beta HCG hormonu kabaca gebelik haftası hakkında fikir vermektedir.Aşağıda son adet tarihinden sonra gebeliğin haftasına göre Beta HCG değerleri hakkında bilgiler verilmiştir.Ancak asla göz ardı edilmemesi gereken bir nokta vardır ki gebeliğin kesin haftasını söylemek için,jinekolojik ultrason ehil ellerce yapıldığında çok daha güvenilirdir.Ayrıca Beta HCG testi gebelik durumunda bebeğin sağlığını değerlendirmek için de bir kriter değildir.Gebelikte bebeğin kaybedildiği yani bebeğin ölü olduğu durumlarda da annenin plasentasından düşük miktarda da olsa HCG hormonu salgılanmaya devam edebilmektedirBu konuda da ultrason kesin tanı koydurucudur.
Gebelik şüphesi olan bir anne adayında 10 mIU/ml (miliinternasyonel unite/ml) ve üstü Beta HCG saptandığında gebelik ihtimalinden söz edebiliriz.gebe olmayan bayanlarda da 10 mIU/ml ye kadar Beta HCG hormonu bulunabilmektedir.Bunun nedeni ise hipofiz bezinde LH üreten hücrelerce,Beta HCG hormonu salınabilmesidir.Bu nedenle gebe olmayan bir kadının kanında da 5-10 IU/mL düzeyine kadar Beta hCG bulunabilmektedir.Bu tür bir Beta HCG sonucu ile karşilaşıldığıında gebelik şüphesine kuşku ile yaklaşılmalıdır.
Beta HCG Testi Normalin Üstü Olan Değerler ve Muhtemel Gebelik Haftalıkları(Bu değerler bu konuda fikir vermektedir,en doğru gebelik haftası jinekolojik ultrasonla saptanmaktadır)
Son Adet Tarihi(SAT) esas alınarak gebelik haftaları ve Beta HCG değerleri:
3 hafta 10 – 50
4 hafta 5 – 425
5 hafta 20 – 7300
6 hafta 1,080 – 56,000
7 -12 hf 7,650 – 290,000
13-16 hf 13,300 – 250,000
17-24 hf 4,000 – 165,000
Beta HCG sonucu değerlendirmesinde bir diğer kriter ise yumurtlamadan sonra geçen süre gün, en düşük,en yüksek ve ortalama Beta HCG değerleridir.Gebeliğin ilk tanısında yumurtlamadan sonraki ilk 20 gün içinde,gebelik nedeniyle çıkan Beta HCG Değerleri:
En Düşük Beta HCG, En Yüksek Beta HCG, Ortalama Beta HCG
12.gün: 17 119 48
13.gün 17 147 59
14.gün 33 223 95
15.gün 17 429 132
16.gün 70 758 292
17.gün 111 514 303
18.gün 135 1690 522
19.gün 324 4310 1061
20.gün 185 3279 1287

Geri