Gebelik testi yaptım pozitif çıktı adetime 5 gün var

  • Konbuyu başlatan cananertk
  • Başlangıç tarihi
C

cananertk

Forum Okuru
Gebelik testi yaptım pozitif çıktı adetime 5 gün var

Gebelik testi ne zaman yapılmalı melek kadınlar kulubü gebelik testi en erken ne zaman yapılmalı forum'da.​

Arkadaşlar ben dayanamadım adetime daha 5 gün var gebelik testi yaptım ama ikinci çizgi silik çıktı bu kadar erken gebelik belli olur mu? İdrar testi evde kendim yaptım yani ama şaşırdım pozitif çıktı gebelik testi ne zaman yapılmalı? Yani en erken ne zaman yapılmalı sizce? Bu test doğru mu sizce acaba kan testi yaptırmalı mıyım?
 

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Merhaba
Gebelik testlerinde özellikle evde yapılan gebelik testlerinin yanılma payı bulunabilir size gebelik testini tekrardan yapmanızı tavsiye ederim. Ama şu da var ki döllenme oluştuğunda rahme yerleşme süresi sonrasında hızla bir hormon artışı söz konusu olur. Bu hormon artışı ile kanda döllenmeden 4-5 gün sonra en erken , idrarda ise yaklaşık 10-15 gün sonra idrar testinde çıkabilir. Yani adetinize 5 gün kala da idrar testi pozitif sonuç verebilir. Geç döllenme durumu olmadıysa tabii. Dilerseniz idrar testi yapmak yerine kan testi ile daha garanti sonuç elde edebilirsiniz.

En erken gebelik testi ne zaman yapılmalı konumuzun da linkine tıklayarak konu ile alakalı yazımızı inceleyebilirsiniz. ''Erken gebelik testi ne zaman yapılmalı'' konu ile alakalı link aşağıdadır.

 
Üst