Gebelikte 29 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

Uzman SühaN

Administrator
Gebelikte 29 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri
Hafta hafta gebelik serüveninin 29. haftasındasınız sizin ve minik kuşunuzun neler yaşayacağını merak ediyorsanız yazımızı okuyun ve hamileliğin keyfini çıkarmaya çalışın. Göbeğinizin büyüklüğü birazcık keyfinizi kaçırmış olabilir göbeğinizin büyüklüğünü görmezden gelmeye çalışın. Göbeğiniz sizin iki adım önünüzden giderek size yol gösterecektir.


Ayaklarınızın ağrımasından sıkıldınız, sık sık idrara çıkmakta pek zevkli değil, eşinizle sık tartışabilir onu çekilmeyecek bir tip olarak algılayabilir ona dünyayı dar edebilirsiniz. Hamilesiniz yaptıklarınızdan ötürü siz suçlu değilsiniz tüm suçlu değişen hormon dengesi.Sevgili anne adayları bebeğinizin gelişimini yakın dan takip etmek için Hafta hafta gebelik kategorimizi inceleyebilirsiniz.
29 haftalık gebelik.jpg


Ağırlığınızdan ötürü sırtınız ağrıyabilir bu nedenle yürüyüşünüz değişecek penguenler gibi yürümeye başlayabilirsiniz. Bu dönemde eşiniz size tuhaf lakaplar takabilir üzülmeyin doğumdan sonra kozlarınızı paylaşırsınız.


Gebelikte 29.Hafta Annedeki Değişim

Gebelikte 29. hafta toplam kilo alımınız 8,5-11,5 kg olabilir bu doğaldır. Bacaklarınız kollarınız ve parmaklarınız vücudunuzdaki fazla kan hacmi nedeniyle büyük görünür. Kendinizi çok sıcak hissedebilir, sürekli terleyebilirsiniz. Göğüs uçları koyulaşmaya devam edecek. Göğüsler süt üretmeye hazır hale gelmeye hazırlanıyor göğsünüz giderek ağırlaşmakta ve yoğunlaşmaktadır Eğilirken zorlanacaksınız.

Erken doğum yapabileceğiniz konusunda endişeli olabilirsiniz. Süreci kafanıza takmayın olabildiğince doğal takılın.

Sizi zorlayacak girişimler yapmayın ev veya iş değiştirmeyin.

Çirkin olduğunuzu düşünmeyin içinizdeki sizin güzelliğinizi alıyor. Gülümsemeleriyle ve öpücükleriyle size geri verecek.

Sinirli gergin değişken olabilirsiniz. Eşinizin vay haline…

Gebelikte 29.Hafta Bebekteki Değişim

Gebelikte 29. hafta minik kelebeğiniz yaklaşık olarak 1 kg 250-400 gram ağırlığındadır. Boyu 38 santimetreye kadar uzamış olabilir. 26. ve 30. gebelik haftalarını kapsayan süreçte minik bebek içinizde top oynamaya ip atlamaya devam ederek size varlığını hatırlatacaktır.

Akciğerlerindeki alveol ve bronş yapısı giderek gelişmekte tamamen gelişim 8 yıl sürmekte bu bebeğiniz daha yolun başında sayılır.

Bebeğiniz gebelikte 29.hafta doğsa bile yaşama sansı var çünkü solunum yeteneği kazanmak üzere. Doktorunuz bebeğinizin poposuyla başını karıştırabilir zira bu hafta da bebeğinizin başı poposuna benziyor.
 
Üst