1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  gebelikte fazla kilo almak riskli

  Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  hamilelikte kilo almamak için hamilelikte fazla kilo almamak için ne yapılmalı gebelikte fazla gebelikte az almak İsveçli bilim adamları, hamilelik sırasında 16 kilogramdan fazla kilo alan kadınların, aşırı şişman ya da obez olma riskinin çok yüksek olduğunu tespit ettiler. Araştırmaya göre, hamilelik süresince 16 kilogramdan fazla ağırlaşan kadınlarda bir yıl sonra 5,5 kilogramın kalıcılaştığı belirlendi.

  Stockholm’deki Karolinka Üniversitesi Hastanesi’nde obezite uzmanı Dr. Yvonne Linne ve ekibi, Stockholm’de 2342 hamile kadının kilo durumlarını, doğumdan 1 yıl ve 15 yıl sonra izledi. Linne, Prag’da Avrupa Obezite Kongresi’nde yaptığı açıklamada, hamilelikte 12 ila 14 kilogram alınmasının normal olduğunu, ancak bundan fazlasının sorun yaratabileceğini söyledi.

  Anne adaylarının, hamilelik süresince ortalama 12 kilogram ağırlaştığını, ancak bu kiloların büyük bölümünün doğumdan sonraki bir yıl içinde verildiğini belirten Linne, “16 kilogramın üzerine çıkılırsa, kilonun kalıcı olma riski vardır ve obeziteye doğru bir eğilim başlar” dedi. Araştırmaya göre, hamilelik süresince 16 kilogramdan az kilo alan kadınlarda, bir yıldan sonra ortalama 1,4 kilogramın kalıcı olduğu saptandı. 16 kilogramdan fazla ağırlaşan kadınlarda ise bir yıl sonra 5,5 kilogramın kalıcılaştığı belirlendi.

  Dikkatli Biçimde Beslenmeli


  Linne, bazı kadınların emzirme döneminde kolayca zayıflayacakları gerekçesiyle kilolarını kontrol etmediklerini, ancak araştırmalarının emzirmenin kilo durumuyla bağlantısı olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.
  Hamilelik süresince diyet yapılmaması gerektiğini belirten Linne, makul biçimde beslenmeye devam edilmesini önerdi.

  Linne ve ekibinin halen araştırma kapsamındaki kadınların çocuklarını izleyerek, hamilelikte alınan kiloların, çocukların ağırlıklarında belirleyici etkisi olup olmadığını saptamaya çalıştıkları belirtildi.   
gebelikte fazla kilo almak riskli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Riskli gebelikler..

  Riskli gebelikler..

  GEBELİKTE ACİL DURUM BELİRTİLERİ Şiddetli ve sürekli baş ağrısı Uzun süren mide ağrıları Görmede bulanıklık Kanama Su boşalması El ayak ve yüzde şişme Çok sık kusma 38 Derecenin üstünde ateş 7. Aydan sonra bebeğinin 12 saatte 10 defadan az oynaması, HANGİ KADINLAR İÇİN GEBE KALMAK TEHLİKELİDİR ? 18 yaşından küçük, 35 yaşından büyük Son gebeliğin üzerinden 2 yıl geçmemiş kadınlar, 4...
 2. Kilo almak

  Kilo almak

  Selam arkadaslar Heryerde zayiflamak icin egzersizler felan var.. ama ben kilo almak istiyorum, daha cok bacak ve kalca taraflari. Heryere baktim aradim hic birsey bulamadim sadece zayiflamak icin var. Aranizda belki bilen varmi? bacak ve kalca bolgelerine nasil kilo alindigini veya egzersizleri?
 3. Gebelikte Fazla Kilo Alımı sebepleri nelerdir?

  Gebelikte Fazla Kilo Alımı sebepleri nelerdir?

  Gebelikte Fazla Kilo Alımı nedenleri neler oluyor yani nasıl fazla kilo alınıyor kilo almamak için ne yapmaya dikkat etmeliyiz?
 4. Gebelik Süresi Boyunca Kaç Kilo Almak Gerekiyor ?

  Gebelik Süresi Boyunca Kaç Kilo Almak Gerekiyor ?

  Hamilelik Boyunca Kaç Kilo Alınır Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı Sevgili melekler, fazla kilolar hayatımız boyunca peşimizi bırakmaz. Hele de iştahlıysak bu kilolardan ayrılmamız hayli güç olur. Bilhassa bebek düşünme evresinde fazla kilolardan kurtulmalı sonrasında gebelik planlarımızı uygulamaya koymalıyız dedikten sonra bu sayfamızda da Hamilelik Boyunca Kaç Kilo Alınır merak eden...
 5. Gebelikte bebeğin kilosunun fazla olması

  Gebelikte bebeğin kilosunun fazla olması

  Anne ve babası küçük olan bebek de anne-babası gibi ufak yapılı olabilir. Her küçük ölçülen bebek gelişme geriliği olduğu anlamına gelmez. Bebeğin haftasına göre küçük olması gelişme geriliği olmasından olabileceği gibi tamamen bebeğin doğal yapısına bağlı normal bir durum da olabilir. Doğum sırasında ise genellikle bebeğin ağırlığının 2500-4000 gram civarında olması normal kabul edilir. Doğum...

Sayfayı Paylaş