Gebeyken Soda İçmek Zararlı mı?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Gebeyken Soda İçmek Zararlı mı?
gebeyken soda içmek
gebelikte soda içmek
hamile soda içebilir miSevgili melekler, anne adayları bebeklerine bir zarar gelir korkusuyla a'dan z'ye herşeyi düşünmek ve dikkatli olmak zorundalar. Beslenmelerinin de son derece önemli olduğunu düşünürsek, bazen akıllarına soru takılması da normal. İşte biz de kafasına bu tür sorular takılan meleklerimiz için bu konuyu açmayı uygun gördük. Gebelerimizin merak ettiği konulardan biri, gebeyken soda içilir mi sorusu. Ve işte cevabı, elbette içilir...:)


gebe-325.jpgHamilelik döneminde doğal ve katkısız olmak kaydıyla maden suyu yani soda tüketiminin hiçbir sakıncası yoktur. Doğal maden suları çok çeşitli mineraller içerirler. Maden suyu tüketiminin gebelikte doğal, katkısız, tatlandırıcı içermeyen, sade (meyvesiz) olması daha iyi olacaktır. Günde bir veya bir kaç adet içilebilir.

Bu konudan çıkarılacak sonuç hamilelikte bebeğin sağlığı için mutlaka hergün maden suyu içilmelidir şeklinde olmamalıdır. Hamilelikte maden suyu içilmesi şart değildir hatta bunun faydalarını gösteren bilimsel bilgiler de yoktur ancak zarar beklenmeyen doğal bir içecek olduğu için isteyen hamile bayanlar içebilir. Bazen hastalar maden suyunun şişkinlik, hazımsızlık, bacaklarda kramp gibi şikayetlerini hafiflettiğini ifade ederler. Madem suyunu sevmeyen veya içtiğinde rahatsızlık duyan hamilelerin içmemesinde bir sakınca yoktur. Gebeliğin her döneminde bol su içmek faydalıdır, bunu maden suyu dışında normal su, taze meyve suları gibi çeşitli içeceklerden karşılamak mümkündür.
 

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
hamileliğin ilerleyen zmanlrında bebek büyüdkçe mideye baskı yaprmış bu da midde yanma va gaz sıkışmasına neden olurmuş bu yanmalr içinde maden suyunu içen çok kişi biliyorum
 

*ESMERİM*

Forum Okuru
bende internette maden suyunun içerisindeki minerallerin bebekteki sarılık riskini azalttıgını okumustum
 
Üst