Geçmişteki Gelecek - Mutlaka Bakın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Geçmişe (ya da) geleceğe yolculuk yapabilecek miyiz?

Geçmişe (ya da) geleceğe yolculuk yapabilecek miyiz?

Geleceğe (çok küçük sıçrayışlarla da olsa) yolculuk yapabileceğiz. Geçmişe ise büyük olasılıkla gidemeyeceğiz: Böyle bir yolculuk pahalı, tehlikeli ve kuantum etkilerine açık olacaktır. İleri geri, yukarı aşağı, sağa sola, yani mekanın üç boyutunda da hiç düşünmeden rahatlıkla hareket edebiliyoruz. Ama dördüncü boyuta gelince iş değişiyor. Zaman yalnızca bir yöne doğru akıyor ve biz de...
  2. Hatırla Sevgili - Geçmişten Geleceğe

Hatırla Sevgili - Geçmişten Geleceğe

hatırla sevgili geçmişten geleceğe sevdamız bir uzun bakış ey memleket ey soylu düş ömrümüze girip oturdu kış...(2) bir gül idim derilmemiş daha gün yüzü görmemiş örseleni kırılmamış...off..(2) ne bu sürgün ne bu gidiş ey memleket sevdalı düş katrimize ferman bu son gülüş...(2) bir gül idim derilmemiş daha gün yüzü görmemiş örseleni kırılmamış...off..(2)
  3. Geçmişten Fotoğraflar..

Geçmişten Fotoğraflar..

National Geographic Türkiye deki 7. yılını tamamladı. Dergi arşivlerini tarayarak geride bırakılan zamanda hafızalara kazınan en duygu yüklü fotoğraf karelerinden 70 çarpıcı fotoğrafı seçti. İşte o muhteşem fotoğraflardan 21 tanesi... Sözün bittiği an Rüzgarın usul usul şekillendirdiği Kapadokya da sözün bittiği an... Nicolas Reynard. Manavgat ta fotoğraf zamanı Albert Moldvay, 1960 lar....
  4. Melekler geçmişe ya da geleceğe yolculuk yapabilirler mi?

Melekler geçmişe ya da geleceğe yolculuk yapabilirler mi?

Meleklerin Allah'ın bildirmesi dışında geçmiş veya gelecekten malumat sahibi olmadıklarına dair deliller vardır. Kur'an'da, meleklerin, geçmişe ait olan eşyanın isimlerini, Hz. Adem (as)'e kadar bilemedikleri ve mazeret olarak da cehaletlerini gösterdikleri ifade edilmiştir: "Biz seni noksan sıfatlardan tenzih ederiz. Senin bize öğrettiklerinden başka bizim hiç bir bilgimiz yoktur."...
  5. bıçağınn geçmişi

bıçağınn geçmişi

bıçağın geçmişini anlatırmıınız.uzun olsun.lütfen çabuk olun ödevim yarına!!

Sayfayı Paylaş