Geleceğin en gözde meslekleri hangileri olacak?

  • Konbuyu başlatan Mthanmichael
  • Başlangıç tarihi
M

Mthanmichael

Forum Okuru
Geleceğin en gözde meslekleri hangileri olacak?

Gelecekteki meslekler melek kadınlar kulübü gelecekteki meslekler nelerdir forum'da.​

Ben Lise 2. Sınıftayım ve üniversitede hangi bölümü okuyacağıma hala karar veremedim. Aslında birkaç bölüm var ama size gelecekteki meslekler nelerdir onları sormak için geldim. Sevdiğim ve keyif aldığım severek gideceğim bir mesleğim olsun aynı zamanda para da çok kazanmak istiyorum. Öyle bir meslek olmalı ki hem bana göre olmalı keyif vermeli aynı zamanda parası da iyi olmalı. Nihayetinde ekonomik kriz pahalılık söz konusu ben de illaki geleceğimi düşünmem gerekiyor. Şimdi bana gelecekte meslekler nelerdir sıralarsaniz sevinirim.

images (5).jpeg
 
Merhabalar
Gelecek denince benim aklıma direkt robotlar geliyor robotlar ve teknoloji ile ilgili bölüm olarak da yapay zeka ve genetik mühendisliği filan geliyor aklıma. Uzay robotlar genetik bunlarla ilgili ben büyük atılım bekliyorum ve bence bu alanlarda farklı bölümler ortaya çıkacaktır. Uzay mühendisliği zaten varolan bir bölüm ama daha yeni bölümler de ortaya çıkabilir bununla ilgili. Yine biliyorsunuz ki teknoloji de her geçen gün gelişiyor bilgisayarlar telefonlar bunlarla ilgili daha ileri bir teknoloji ile ilgili meslekler ortaya çıkabilir. Yine son zamanlarda yapay et söz konusu gıda alanında gelişimler ve yeni meslekler ortaya çıkabilir ya da gelişebilir. Şimdi dilerseniz gelecekteki meslekler konusunda neler olabilir bakalım?

"Gelecekteki meslekler nelerdir?"​

  • Yapay zeka
  • Uzak mühendisliği ve uzay ile ilgili yeni meslekler
  • Gıda ile ilgili meslekler
  • Genetik
  • Geriatri uzmanı yaşlı hastaliklari ile ilgili uzmanlık gerektiren bölüm
  • Yazılım mühendisliği
  • Su bilimleri uzmanları
Bunun gibi meslekler geleceğe hakim olabilir diye düşünüyorum. Özellikle şimdilerde bile görüyoruz herşey robotlar yapay zeka genetik ile ilgili gelişmeler dolayısı ile gelecekte bununla ilgili meslekler peydah olabilir. Mesleklerle ilgili en doğru kararı hangi yönde tercih etmekle alakalı aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz. "Meslek seçiminde bilinmesi gerekenler" yazımız aşağıdaki linkte.

 
Geri
Üst