1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Gelen ölüm gizlenmiş

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Bursa, iki aydır üç çocuğun annelerini parçalamasıyla sarsılmış durumda. İnternette annesini nasıl öldüreceği konusunda bir anket düzenleyen M.F.’den önce, iki kişi daha annelerini öldürdü.
  İlk cinayet mart ayı sonunda yine aynı mahallede oldu. Bir üst sokakta Sunay Y., annesi Elmas Y.’yi öldürdü. Birkaç hafta sonra nisan ayında komşu Gaziakdemir Mahallesi’nde de Zeynep D. annesi Fatma D.’yi öldürdü. Hamitler Mahallesi Muhtarı Kemal Coşkun, yaşanan dehşeti, "Bölgede herkesin psikolojisi değişti. İnsanlar huzursuz. Öz çocuklarına ’Acaba mı, benim çocuğum da mı?’ diye bakıyor" sözleriyle anlatıyor.

  ’Çocukluk’ deyip geçtiler

  Daha önceki iki anne cinayeti sonrası, M.F.’nin annesi Asiye F. de endişeye kapılmış. Kız kardeşine, "Oğlum da beni keser mi" diye sormuş. Sonrasını kız kardeşi, "Bu kaygısını çabuk unuttu. ’Zaten evlatlarım için yaşıyorum, ölürsem onların elinden olsun’ diyordu" diye anlatıyor. M.F.’nin teyzesi, anne katili gencin internette açtığı sayfayı ve anketi bir buçuk ay önce gördüklerini, ama morali bozulmasın diye annesine söylemediklerini de anlattı. "Dehşete düştük. Polise haber versek mi diye düşündük ama vazgeçtik. Kimseye söylememeye karar verdik, çünkü bunun ciddiye alınamayacak bir çocukluk olduğunu düşündük" dedi.

  Kavga ’çek-yattan’ çıktı

  M.F., anlatılanlara göre son zamanlarda sigara ve bira içmeye başladı. Parasız kaldığında evin üstünde, inşaat halindeki katta bulunan, kullanılmayan eşyaları satıyordu. Annesi bira ve sigara içmesin diye bilhassa az para veriyordu. Korkunç cinayeti işlediği pazartesi günü, annesiyle yine tartıştı. Odasına çok önem veriyordu. Duvarları boyamış, sevdiği grubun posterlerini asmış, illüstrasyonlar çizmişti. Ama odadaki iki çekyattan birinin gitmesini istiyordu. Annesi ise çekyat çok yeni olduğu için üst kata çıkarmasına izin vermiyordu. Tartışma buradan çıktı. Anne, akrabalarını arayıp oğluyla kavga ettiğini söyleyince, onları barıştırmak için saat 20.00 civarında eve kuzeni geldi. Anne-oğul barışıp sakinleşince ayrıldı. Teyze ve diğer akrabalar bir saat sonra kontrol için uğradıklarında ışıklar kapalıydı. Anne-oğul kapıyı açmadılar. Akrabalar, "Herhalde her şey yolunda ki, yatıp uyumuşlar" diye düşündü.

  Arandığını duyunca güldü

  Polisin peşine düştüğü akşam, M.F. arandığından habersiz dolaşıyordu. Saat 19.30’da, 10 yıldır sürekli gittiği internet kafelerden birine uğradı. Sahibi Ertan Cesur ona arandığını söyleyince, bir sigara yaktı, güldü, "Saçmalama, olmaz öyle şey" dedi. Ertan Cesur, M.F.’yi şöyle anlattı: "İnternette yarım saat takılır, tek başına gelir tek başına giderdi. Elimizde büyüdü sayılır, bebekliğini biliriz. Efendi, sakin bir çocuktu, uyuşturucu kullandığını hiç görmedim, hiç duymadım. Sigaraya bile 2-3 sene önce başladı."

  Mükemmel resim yapardıSondan bir önceki iş yerinin sahibi de uyuşturucuyla bir ilgisinin olmadığını belirtti: "Üç ay kadar bizde çalıştı. Genç çocuk tabii, sıkılıyordu. Sürekli Knight on Live adlı oyunu oynardı. Çok yetenekli ve zekiydi. Gitar çalar, mükemmel resimyapardı. Otursun, iki dakikada fotoğrafınızı çizer. Saldırgan davranışları yoktu. Hatta çekingen, korkak sayılırdı. Bir seferinde bir çocukla takışmış, abi abi diye bana kurtarttı kendini."

  Baba gidince aile karıştı

  GENÇ M.F.’yi cinayete kadar götüren olaylar zinciri, üç yıl önce başladı. Baba, Bulgaristan’da bir kadın için 20 yıllık eşi ve 3 çocuğunu terk etti. M.F.’nin notları başlangıçta, ODTÜ’de okuyan iki ablası kadar iyiydi. Sonra devamsızlığa başladı, iki kez üst üste sınıfta kalınca atıldı. Anneyle baba sürekli kavga ediyordu. ODTÜ’de okuyan ablaların masrafını baba karşılıyordu.

  Anneniz delirdi

  Annenin akrabalarına göre, babası ve yeni eşi, çocukları alacaklarını söyleyerek annesini tehdit ediyorlardı. Asiye hanım ilaç tedavisine başlamıştı. Baba, kızları ve oğluna, "Sizi aldıracağım, anneniz deli" diyordu. Oysa Asiye F. çevresinde sevilen biriydi; çalıştığı fabrikadan 4 otobüs dolusu insanın cenazesine gelmesi de bunu gösteriyordu.

  Annemle barıştık

  Huzursuzluk yaşayan ailede son bir ay içinde anne-oğulun oğulun arası düzeldi. M.F. akrabalarına "Annemle barıştık" diyordu. Hatta inşaat halindeki ikinci katı, M.F.’nin olacaktı. Delikanlı yeni işe geçmiş, Bursa’nın en nezih kafesinde çalışmaya başlamıştı. Asgari ücretten biraz fazla kazanıyordu. Barda duruyor, garsonlara çay, kahve, meşrubatları veriyordu. Saçını boyatmak için izin istediğinde, kafe sahipleri ’Olur’ demişti. Tırnaklarına, iş çıkışı oje sürüyordu.

  Yanına yaklaşılacak tip değildi

  KORKUNÇ cinayeti işleyen M.F.’yi tanıyanlar ve mahalle sakinleri, Hürriyet muhabirlerine delikanlıyı şöyle anlattı:

  Gökhan Alan (15), (mahalle arkadaşı): "5-6 senedir tanıyorum. Basket arkadaşımdı. Kendi halindeydi. En son 4-5 gün önce gördüm. O zaman saçları siyahtı. Demek son 4 günde boyattı."

  Yavuz Yılmaz (16), (Bitişik komşunun oğlu): "Üç senedir komşuyuz ama ben onunla pek konuşmazdım. Yanına yaklaşılacak tipi yoktu. Saçı başı bir acayipti. O yüzden selamlaşmazdım onunla."

  Tüpçüyü patlatacaktı

  Necati Yazıcıoğlu (Esnaf-komşu): "Evlerinin üst katında top sektirdiği için komşuyla takıştı. Bu takışmayı komşuya pahalıya ödetmek istedi. Buruşturulmuş kağıtları tutuşturup tüplerin bulunduğu depoya fırlattı. Suya denk geldi de bir şey olmadı. Benim oğlan bunu biraz hırpalamış. Anacığı da ’Oğlum dayak yedi’ diye polise gidip şikayetçi olmuş. 300 lira para cezası ödedik."

  ’5 vakit namaz kılardım sonra ateist oldum’

  BURSA E Tipi Cezaevi’nde tek kişilik koğuşa konan M.F. polislere, "İki yıl öncesine kadar beş vakit namaz kılıyordum, sonra ateist oldum" dedi. İnternette grup kurup, ’Annemi nasıl öldürürüm?’ diye anket yaptıktan sonra, önce bıçaklayıp sonra boğarak öldüdüğü annesiyle 3 yıldır tartıştıklarını söyleyen M.F.’nin cinayetiyle ilgili, önemli ipuçları da bulundu. Polis, M.F.’nin sürekli gittiği internet kafede, yakalanmadan kısa süre önce Ankara ODTÜ’de okuyan ablaları 25 yaşındaki Selda ve 20 yaşındaki Narin ile yazıştığını saptadı. M.F.’nin, ablalarına annesini öldürdüğünü söylemediği, "Annemle ilişkilerimiz gayet iyi" diye yazdığı ortaya çıktı. Asiye F. ise toprağa verildi
  kaynak:hürriyet.com


   
Gelen ölüm gizlenmiş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Resimle gelen Ölüm...

  Resimle gelen Ölüm...

  Gülcan ,konuşulanları pek iyi duyamıyordu,onun için oradakilere biraz daha yaklaştı. Konuşmalar yer yer karışıyor, anlamsız gürültülere dönüşüyorlardı. Her kafadan ayrı bir görüş ve yorum çıkıyordu. Böyle durumlarda âdet olduğu üzere yol gösterenler,akıl verenler, “ben olsaydım şöyle yapardım, böyle ederdim” diyenler çok olurdu. -Çok da gençti kızcağızım,o saçlar,sürmeli kaşlar,okka gibi bir...
 2. Satır Aralarına Gizlenmiş Mutluluklar........

  Satır Aralarına Gizlenmiş Mutluluklar........

  Hayat hoşuna gitmeyecek ama başlıyorum yaşamaya… Yapamazsınlarla başlar önce yaşam yapamazsın edemezsin gidemezsin!ne istediğini sormaz insana sormadan yapar ne yapacaksa. Acıdan engeller koyar önüne gözyaşı tepsisinde..Mahkum eder önce seni yaşamaya.Sonra Acının dozunu artırmaya başlar yakar kavurur.Üstelik bunu yaparken sevinçleri de sunmuştur sana.Çevresini acılarla kaplar...
 3. Facebook Fotoğraf Gizleme

  Facebook Fotoğraf Gizleme

  Facebook Fotoğraf Gizleme nasıl oluyor bu konuda da bilgi verirseniz çok sevinirim.
 4. Baseni Gizleme Yolları

  Baseni Gizleme Yolları

  basenleri gizleme,baseni gizlemek için,baseni gizleme yolları,basenimi nasıl gizlerim,basenleri gizleme hakkında bilgiler Minik değişiklikler ve birkaç ince detayla geniş kalçaları dar gösterebiliriz. İstediğimiz harkulade görünüme kavuşmak o kadar da zor değil. Sokak modası, stil bloggerlar ve ünlü şahsiyetlerden esinlenerek; neler yapabiliriz bir bakalım. Üst bedenden alt bedene doğru...
 5. Evdeki Kabloları Gizleme Yöntemleri

  Evdeki Kabloları Gizleme Yöntemleri

  evdeki kablolar nasıl gizlenir,kablo gizleme yöntemleri,evdeki kabloları gizlemek istiyorum,evdeki kabloları nasıl gizlerim,evdeki kabloları gizlemek,evdeki kabloları toplama Elektrik hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır ve her geçen gün hayatımızı kolaylaştırma amacına yönelik farklı elektrik araçlarından yararlanılmaktadır. Bu araçların kullanımı esnasında evimizde birçok kablo oluşumu...

Sayfayı Paylaş