Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Gençliğe Hitabe

  Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Ey Türk gençliği!
  Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.

  Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.

  İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dâhili ve harici, bedhahların olacaktır.

  Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!

  Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir.

  İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

  Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.

  Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

  Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.

  Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evladı!
  İşte; bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

  Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

  Mustafa Kemal Atatürk
  < Konu Resmi..>   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Gençliğe Hitabe
  GENÇLİĞİN ATATÜRK'E CEVABI

  EY BÜYÜK ATA!

  Varlığımızın en mukaddes temeli olan, Türk istiklalinin ve Türk Cumhuriyetinin ebedi bekçileriyiz. Bu karar, sarsılmaz irademizin değişmez ifadesidir.

  İstikbalde, hiçbir kuvvet yolumuzdan döndüremeyecektir.
  Bizler, bütün hızımızı senden, milli tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez insan ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her hamle şuurludur.

  En kıymetli emanetin olan Türk istiklal ve Cumhuriyeti, mevcudiyetimizin esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde ilelebet yaşayacak ve nesilden nesile devredilecek.

  Bu mukaddes emanete yönelen dâhili ve harici bütün tecavüzler, iman dolu göğsümüze çarparak parçalanacaktır.

  İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar en modern silahlarla mücehhez olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, milli şuurumuzu ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaklardır.

  Çünkü İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedenler, karşılarında beş bin yıllık şerefli Türk tarihinin yılmaz evlatlarını, cumhuriyeti ve inkılâplarının feyizli ve imanlı gençlerini bulacaklardır.

  EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI!

  İstikbal ve Cumhuriyeti korumak mecburiyeti hâsıl olursa içinde bulunacağımız ahval ve şerait ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp, her güçlüğü yenmek azmindeyiz.

  TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI

  Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyetin ve devrimlerinin (inkılâplarının) yılmaz bekçileriyiz.

  Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
   
Gençliğe Hitabe konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sevdiginiz İnsana Hitap..

  Sevdiginiz İnsana Hitap..

  Merhaba Arkdaslar Gelin Bi Arastirma Yapalim.. sevdiginiz İnsana Ne Diye Hitap Edersiniz.. Onun İcin Düsünüp Süslediginiz Güzel Anlamli Sözler Varmidir.. BenimSözüm.. Birtanesi Hadi Sira Sizde Bakalim Kim Ne Kadar Yaratici ....
 2. Fuat - Cihana Hitabe 2

  Fuat - Cihana Hitabe 2

  Cİhana Hİtabe Yenİ AlbÜm Yenİ Kİtabe Kalk Sende NÖbet Herhalde Bİz RapÇİyİz Aga Her Ahvalde Seyf Tutturamayan Herkese Darbe---(2)--- Cİhana Hİtabem Uyurken Seyrederİm Can Parem Dudaklarini BÜkme Sirtimda YÜkle Geldİm Gİtme Benden Ürkme Yelken AÇtim Derken Severken En Erken. Gebermek İÇİn Sira Bekleyen YÜrÜmeden Emekleyen-ler DerneĞİ Yazamadan Okuyan BelleĞİ Tanimadan Yargilar Asi Beyİ Dahasi...
 3. ingilize Gençliğe Hitabe ve kronolojik sırayla olaylar

  ingilize Gençliğe Hitabe ve kronolojik sırayla olaylar

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'S ADDRESS TO TURKISH YOUTH Turkish Youth, Your first duty is to preserve and to defend Turkish Independence and the Turkish Republic forever. This is the very foundation of your existence and your future. This foundation is your most precious treasure. In the future, too, there may be malevolent people at home and abroad, who will wish to deprive you of this treasure....
 4. türk kadınına hitabe!

  türk kadınına hitabe!

  Türk Kadının Görevleri Birinci vazifen bulaşık, çamaşır ve kocana sahip çıkmaktır.Mevcudiyetinin yegane temeli budur.Kocan en kıymetli hazinendir. Seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek kaynanan ve görümcelerin olabilir. Birgün evliliğini kurtarmak mecburiyetine düşersen vazifeye atılmak için bulaşık ve çamaşırı düşünmeyeceksin. Bu durum elektriğin ve suyun kesildiği anda ortaya...

Sayfayı Paylaş