1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Gerçeği aratmayan yapay dişler: İmplantlar

  Konu, 'Diş Sağlığı ve Diş bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  ssk implant diş implantı fiyatları porselen diş modelleri ssk implant fiyatları markaları ve Diş eksikliğinde artık dişlerinizi kestirmek zorunda değilsiniz.

  Tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatif olan diş implantları, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlayarak, yüzünüze estetik ve doğal bir görünüm kazandırır.

  Dental implantolojinin, bu yüzyılda üzerinde en çok çalışılacak diş tedavi biçimi olduğu görülmektedir. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve donanımla uygulandığında diş implantı, hekim ve hasta açısından olağanüstü başarılı sonuçlar veren bir tedavi şeklidir.

  Bu yazıda implantla ilgili merak edilen soruları ve cevapları bulacaksınız…

  1-İmplant nedir ve uygulama aşamaları nelerdir ?

  Diş implantı eksik olan dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış yapay bir diş köküdür.
  Hekim hastanın çene filmleri, gerekirse bilgisayarlı tomografi ve modelleri üzerinde implant planlamasını yapar. İmplantlar çene kemiğine yerleştirilir. Operasyondan sonra hastaya uygun geçici protez yapılır. İyileşme süreci (implantla kemiğin bağlanma süresi) için 3-6 ay beklenir.Bu süre sonunda implant üzerine porselen diş yapılır. Hasta periyodik kontrollere çağrılır.
  2-İmplantın avantajı nedir ?

  Kişiye daha iyi bir çiğneme sağlar. Böylece daha sağlıklı ve dengeli beslenilir.
  Estetik tatmin edici boyuttadır.
  Takılıp çıkarılan protez kullanan kişilerin özgüvenini kaybettiği, sosyal hayatlarında olumsuzsuzluklar yaşadığı gerçektir. İmplant tedavisi ile hareketli protezlerde ki sıkıntılar son bulur.
  Köprü yaparken eksik dişin yanındaki sağlam dişlerin kesilip küçültülmesine gerek kalmaz.
  İmplant uygulaması sayesinde çekilen diş bölgesinde kemiğin erimesi engellenir, çene kemiği korunmuş olur.

  3-Hangi hastalara implant yapılamaz ?

  Ağız hijyeni iyi olmayan,dişlerini fırçalamayan, kemik yapımını bekleyemeyecek kadar sabırsız ve implant tedavisinin önemini anlamayan hastalara implant yapılmaz.

  Bunun dışında bazı sistemik rahatsızlıkları olan kontrol altına alınamayan şeker hastalığı olanlarda ,çok fazla alkol ve sigara kullananlara ,hamilelere, hemofili hastalarına implant yapılmaz.Radyoterapi (5000 grad üstü) alan hastalarda da iki yıl beklenilmelidir.

  4-Çene kemiği olmayanlarda implant yapılabilir mi ?

  İmplant yerleştirilecek bölgede çene kemiğinizin zayıf ise bu kısımlara yapay kemik tozları yığılır. Bu yapay kemik zerrecikleri 3-6 ay içinde gerçek yapıda kemiğe dönüşür. Ayrıca ağzın başka bir bölgesinden alınacak kemik parçası implant yapılacak çene bölgesine yapıştırılarak kemik güçlendirilebilir.

  5-Hangi marka implant daha iyidir ?

  Hastanın ağzına hangi tip ve yapıda implantın kullanılacağına hekim karar verir.
  Değişik marka ve farklı dizaynda implantlar mevcuttur. Tabi ki klinik takipleri uzun süreli olan implant markaları tercih edilmelidir.
  6-İmplantın ömrü ne kadardır ?

  Ağızda sorunsuz olarak 30 yıl kalan implantlar klinik olarak tespit edilmiştir.

  7-İmplant vücut tarafından reddedilir mi ?

  Organ nakillerinde olduğu gibi vücudun bunlara karşı antigen üretip reddetmesi mümkün değildir.İmplantlar organizma için herhangi bir yan etkisi olmayan titanyum materyalinden yapılmıştır.
  İmplant bazı sebeplerle kemikle kaynaşamayıp düşebilir ,panik olmayınız.Hekiminiz yerine yeniden implant yerleştirecektir.

  8-İmplant kanser yapar mı ?

  Asla,literatürde de böyle bir bilgi yoktur.

  9-İmplantın kemiğe yerleştirilme süresi ne kadardır ?

  Cerrahi işlem normal şartlarda bir implant için yaklaşık 15 dakikadır.

  10-İmplant yerleştirilirken ağrı duyar mıyım ?

  İmplant cerrahisi (İmplantın çene kemiğine yerleştirme uygulaması) esnasında hasta kesinlikle hiçbir ağrı duymaz.Operasyon sonrası da ağrı kesici ,antibiyotik ve soğuk kompres verilir.

   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Gerçeği aratmayan yapay dişler: İmplantlar
  ay canım paylaşımın için saol tam benim şu aralar bu bilgilere ihtiyacım vardı dişlerimi yaptırıyorum ve doktor 4 tane implant yapılması gerektiğini söyledi çok ta pahalıymış bakalım artık yaptırırız heralde saol canım bunları öğrenmem iyi oldu ne demek olduğunu biliyordum ama bu kadar geniş değildi bilgilerim :)
   
Gerçeği aratmayan yapay dişler: İmplantlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İmplantlar (dİŞ Ekİmİ)

  İmplantlar (dİŞ Ekİmİ)

  İmplant (diş ekme) nedir? Kısaca implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş kökleridir. İmplant’ların çeşitleri var mıdır? Evet. Seri kullanıma girdikten sonra değişik implant tipleri üretilmiştir. Ancak günümüzde en popüler olan implant tipi ‘vida’ şekilli olanlardır. İmplantlar ile tedavi...
 2. Gerçek Dişten Kolye

  Gerçek Dişten Kolye

  Dişten kolye de yaptılar :dil: :laugh: Sahte diş değil. Gerçek bildiğimiz diş. :huhe: Ben başka hiç birşey demiyorum meleklerim. Bakın ve siz karar verin. Yorumlarınızı bekliyorum :D :piha:
 3. Diş implant fiyatları ve genel bilgiler

  Diş implant fiyatları ve genel bilgiler

  implant fiyatları dis implant fiyatlari fiyatları forum istanbul adana Merhabalar Değerli Üyeler ve misafirler, Öncelikle sizlere diş implantı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Diş implantları doğal diş kökünü taklit eden titanyumdam yapılmış vidalardır. Dental implantlar diş kaybının olduğu bölgelerdeki diş eksikliğini gidermek amacıyla yapılmaktadır. Dişler çekildikten sonra o...
 4. Diş implantı ağrılı bir işlemmi?

  Diş implantı ağrılı bir işlemmi?

  Diş implantı, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplant multi disipliner bir yaklaşımla ele alınır. İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesi, çevre dokularla uyumu ve implant üstü protezin yapılması konusunda çene cerrahi, periodontoloji uzmanı ve protez uzmanı birlikte...
 5. İmplant hakkında soru ve cevaplar

  İmplant hakkında soru ve cevaplar

  İmplant günümüzde doğal dişlere en yakın alternatiftir, İmplant yapılan diş, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. İmplant yöntemi yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. Bugün implantın, 21. yüzyılda üzerinde en çok çalışılacak olan diş tedavi şekli olduğu anlaşılmaktadır. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla...

Sayfayı Paylaş