Gerçeği sadece o yansıtarak söyler

M

Misafir

Forum Okuru
Gerçeği sadece o yansıtarak söyler
Aynalar günlük yaşantımızda en çok kullandığımız ürünlerin başında geliyor. Bu hafta sizler için gün içerisinde evde, işte veya asansörde sayısız defa kullandığımız aynaları inceledik.

Yüzyıllardır insan hayatının vazgeçilmez eşyalarından biri olan aynaların günümüzdekine benzerlerini ilk defa üç yüz yıl önce Venedikliler bulmuş ve geliştirmişti. Venedikliler ayna ve cam eşya fabrikalarını Murano Adası'nda kurup, bu adaya cam ustalarından başkasının girmesine de izin vermiyorlardı.

Bu sırrı Fransızlar, adadan zorla kaçırdıkları dört usta sayesinde öğrendiler ve bundan sonra ayna yapımı bir sır olmaktan çıkmaya başladı. Günümüzde aynaları insanların bulunduğu her mekanda görmek mümkün. Evde, iş yerinde, sokaklarda veya asansörlerde.

Aynalar üstümüzü başımıza kontrol etmenin yanı sıra boydan boya kaplandığı yüzeylere derinlik kazandırıyor. Dar mekanları olduğundan daha geniş ve büyük gösterme özelliğine de sahip olması aynaların kullanıldığı alanlarda büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca evinizin girişine yerleştirdiğiniz bir boy aynası da, antrenizi bir anda değiştirip gün içersinde en çok kullandığınız ev eşyalarının başını çekecektir.
 
Üst