1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Gizli tanığın Sabancı suikastı ifadesi şöyle:

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Sabancı suikastı sanığı Duyar'la aynı cezaevinde yattım. Bana tetiği ben çektim dedi." diyen Yüksel kod adlı gizli tanığın ifadesi Ergenekon dosyasına girdi.
  Ergenekon soruşturması başladıktan sonra basına sızdırılan sahte MİT raporlarında, Sabancı Center’da 9 Ocak 1996’da Özdemir Sabancı, çalışma arkadaşları Haluk Görgün ve Nilgün Hasefe’nin öldürülmesiyle ilgili çok farklı bir senaryo vardı.

  İddiaya göre tetiği, suikastın işlendiği 25’inci kata çıkan bir Yüzbaşı çekmişti. Ancak, Afyon Cezaevi’nde öldürülen Sabancı Suikastı sanığı Mustafa Duyar ile cezaevinde birlikte kaldığını anlatan ’Yüksel’ kod isimli gizli tanık, ifadesinde Mustafa Duyar’ın "Tetiği ben çektim" dediğini anlattı. İşte gizli tanık Yüksel’in, Ergenekon iddianamesinin 391 numaralı delil dosyasının 234 ve 235’inci sayfalarındaki ifadesinden Sabancı Suikasti:

  Ormanda içip ağlamışlar

  "Ben cezaevindeyken, Sabancı suikastı faili Mustafa Duyar ile aynı ortamda bulundum. Bana göre, Mustafa Duyar da bir terör kurbanıydı. Hatta, cinayetten sonra İsmail Akkol ile Maslak ormanında sarhoş olana kadar içtikten sonra ’Biz şimdi katil mi olduk’ diye oturup ağlamışlar. Bu bile hangi psikolojide olduklarını gösteren, nasıl bir oyuna kurban gittiklerinin göstergesidir. Mustafa Duyar’ın yapmış olduğu eylem ve sonrasında cezaevinde öldürülmesi ile ilgili bir çok spekülasyonlar oldu. Benim bildiğim ve bana kendisinin anlattığı, tetiği çekenin kendisi olduğudur. Eylemi, bana iki kere anlattı. Aslında, ben pek de sormak istemezdim. Çünkü anlatırken çok üzüldüğünü fark ediyordum. Bir keresinde görüş yaptığımız sırada avukat odasının demir parmaklıklarının arasından asker geçmekteyken, sigarası bittiği için askerden sigara istedi. Genç bir asker Mustafa’ya sigara verdi. Mustafa’nın gözleri doldu. Rengi kül gibi oldu. Sigarasını yaktıktan sonra ’Ben böyle asker öldürdüm’ diye çok üzüldü."

  MİT’in yalanladığı senaryo

  11 Mayıs’ta günlük bir gazete, "İşte MİT’in Sabancı Cinayeti Raporu" başlığıyla verdiği haberde, Milli İstihbarat Teşkilatı’na ait olduğunu ileri sürdüğü bir rapor yayımladı. Raporda, "25. katta inceleme neticesinde, katta bulunmaması gereken bir erkek şahıs tespit edilmiş, bu şahsın personel olmadığının yetkililerce bildirilmesi üzerine, sekreterin randevu defterleri tahkik edilmeye başlanmıştır. Kıdemli Piyade Yüzbaşı Hüseyin Pepekal olduğu araştırmalar sonucu öğrenilmiştir. (...)Cinayetin koordinasyonunu kurarak Abdullah Çatlı, Hüseyin Kocadağ ve Hüseyin Pepekal tarafından organize edildiği saptandı" iddialarına yer verildi. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), aynı gün haberde bahsedilen belgenin sahte olduğunu, MİT’in böyle bir raporu olmadığını kamuoyuna açıklamış, haberi yalanlamıştı.

  haber7


   
Gizli tanığın Sabancı suikastı ifadesi şöyle: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tanık

  Tanık

  Rüyasında tanıklık eden istemediği bir sorumluluk alır.
 2. Savcının 20 gizli tanığı var

  Savcının 20 gizli tanığı var

  Ergenekon'un çok özel korunan 20 tanığı var. Bu isimlerin kimlikleri açıklanmıyor, rakamla kodlanıyor ve özel korumaları var! Zekeriya Öz başkanlığında 3 savcı tarafından hazırlanan Ergenekon İddianamesi’nde 20 gizli tanığın ifadesi de yer alıyor. Can güvenliği nedeniyle kimlikleri açıklanmayan gizli tanıklar, rakamlarla kodlanıyor. 13 ayda tamamlanan iddianamede önemli şüphelilerin bazılarına...
 3. CHP'li Kemal Anadol: Ferhat Sarıkaya gizli tanık mı?

  CHP'li Kemal Anadol: Ferhat Sarıkaya gizli tanık mı?

  CHP'li Kemal Anadol'dan Ergenekon davasının gizli tanıklarıyla ilgili çarpıcı bir iddia geldi. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Şemdinli soruşturmasını yürütürken görevden men edilen eski Van Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın ‘Ergenekon soruşturmasında gizli tanık olduğuna ilişkin’ iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Anadol, Başbakan Tayyip...
 4. msn ifadesi

  msn ifadesi

  msnde kullanmak için öpücük ifadeleri var mı acaba sizde,eklermisiniz,teşekkürler...

Sayfayı Paylaş