1. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  Glukagon nedir???

  Konu, 'Diabet Köşesi' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

  glukagon nedir glukagon hormonu testi insülin ve nedir Eğer kan şekeriniz bayılmanıza yol açacak ya da ağızdan şekerli besin almanıza izin vermeyecek derecede azalırsa, glukagon kullanılması gerekir. Glukagon, kan şekerini yükselten bir ilaçtır ve insülin gibi, enjeksiyon yapılarak kullanılır. Glukagon, insülin kullanan her hastanın elinin altında hazır olmalıdır. Eğer insülin kullanıyorsanız aileniz, arkadaşlarınız, çalışma arkadaşlarınız ve birlikte egzersiz yaptığınız kimseler, nasıl glukagon kullanılacağını mutlaka bilmelidir. Çünkü glukagona ihtiyacınız olduğunda, bunu kendiniz enjekte edemeyecek durumdasınız demektir. Glukagon, kullanılacağı enjektörle birlikte Acil Glukagon Seti adı altında satılır. Bunu veya glukagonun bizzat kendisini ancak reçeteyle alabilirsiniz. Bunun için doktorunuzdan reçete isteyin. Acil sette şunlar vardır:
  Bir şişe glukagon (kuru toz şeklinde) Özel bir sıvıyla doldurulmuş bir enjektör.

  Ailenize ve çeşitli yerlerdeki arkadaşlarınıza bu setin nasıl kullanılacağını öğretin. Bu eğitim, setin kullanılmasına ihtiyaç duymanızdan önce tamamlanmalıdır. Bu kimselere, normal insülin enjeksiyonlarınızı yaptırarak pratik sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu pratik, önemlidir. Hiçbir zaman enjeksiyon yapmamış bir kişinin bunu acil bir durumda yapabilmesi, mümkün değildir.
  Glukagon, tehlikesiz bir ilaçtır. Fazla miktarda kullanılması tehlike yaratmaz. Ancak acil bir ilaçtır ve mutlaka doktorunuzun söylediği zamanlarda ve şekilde kullanılmalıdır. Eğer aile bireyleriniz veya arkadaşlarınız sizi baygın durumda bulurlarsa, size mutlaka glukagon enjekte etmelidirler. Bu enjeksiyon, kan şekeri düzeyinizin düşük olduğundan emin olmasalar bile mutlaka yapılmalıdır.   
Glukagon nedir??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Glukagon seti nasil kullanilir???

  Glukagon seti nasil kullanilir???

  glukagon nasıl uygulanır Acil Glukagon Seti’nin nasıl kullanılacağı, aşağıda adım adım anlatılmaktadır. Sizin, ailenizin ve arkadaşlarınızın bunları dikkatle okuması önemlidir. /, OT: Kuru toz şeklindeki glukagon, kullanılmasından hemen öncesine kadar eritilmemelidir. Glukagonun Enjeksiyona hazırlanması:
 2. Neden?

  Neden?

  Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
 3. Neden...!

  Neden...!

  Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
 4. Neyse...

  Neyse...

  Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
 5. ne

  ne

  burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş