1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Göçmenlerden TOKİ’ye 18 YTL isyanı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  BALKAN göçmenlerini, kendilerine ev yapılması için Emlak Bankası’na 1991’de verdikleri 2 milyon 500 bin lira (2,5 YTL) peşinatı, bankanın kapanmasından sonra üzerine alan TOKİ’nin 18 YTL olarak ödeyeceğini açıklaması isyan ettirdi.
  TOKİ’nin internet sayfasında, ödemelerin yeniden hesaplanması için bir yasa hazırlığı olduğu ancak yasanın çıkmaması halinde ödemelerin 18 YTL olarak hesaplandığının belirtilmesi, "Bu, 1 kilo kıyma parası. Büyük haksızlık" diyen göçmenlerin tepkilerine yol açtı. Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-GÖÇ) Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan da konunun uzun zamandır kendilerini meşgul ettiğini belirterek, "Bununla ilgili açılmış davalar da var.

  Mahkemelere gidip 5 milyon lira peşinatı karşılığı 25-30 milyar lira alanlar da oldu. Ancak mahkemeye başvurmayan 10 bin dolayında göçmen devletten, peşinatının iyi hesaplanarak iadesini istiyor. TOKİ’nin bunu 18 YTL olarak açıklaması haksızlık" dedi.


   
Göçmenlerden TOKİ’ye 18 YTL isyanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bulgaria göçmenleri buraya toplanınn

  bulgaria göçmenleri buraya toplanınn

  bg chat göçmen nickleri göçmen chat bg bulgaria değişik illerde toplanan bulagaristan göçmenlerini burada buluşturmak istiyorum haaydi gelin bekliyorum
 2. isyan

  isyan

  Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi hakkında yaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan Rüyada isyan çıktığını gördüyseniz, birçok hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir. Yakın bir arkadaşınızın ölüm haberini almanız da mümkün.Kişi rüyasında isyan ederse, kendi karar verdiği bir konuda sesini duyurur, ilgi toplar ve başarı kazanır.
 3. arnavut göçmenler

  arnavut göçmenler

  arnavut göçmenleri arnavut kıyafetleri göçmen kıyafetleri göçmeni elbiseleri arnavutlar ben burdayım siz nerdesiniz:party:
 4. Ön yıkama yapmayın, 18 milyon YTL cebinize kalsın‏

  Ön yıkama yapmayın, 18 milyon YTL cebinize kalsın‏

  Çamaşır yıkarken ön yıkama yapmayın, yılda 18 milyon YTL cebinize kalsın. Unilever bünyesindeki Omo'nun sürdürülebilir büyüme stratejileri konulu toplantısı İstanbul Swiss Otel'de düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıda Omo Dünya Başkanı Aline Santos, Unilever Deterjan Kategorisi Sürdürülebilirlik Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Simon Thong ve Unilever Türkiye Ev ve...
 5. isyanım...

  isyanım...

  Aşkıma İsyan....... İşte ben sensiz geçen bir güne daha merhaba diyorum. Tadı yokki bir somun ekmeğin,suyun, Soluduğum havanın, Tadı bile yok ne şekerin ne tuzun. Yokki sevenim, Ben çiçekleri bile sevemem korkarım dikenlerinden. Yaşamımdaki aşkı, İçemedim ki o duyguyu acımı tatlımı. Sabır, sabır çektikçe ufalanır parçalanır yüreğim... Beni bugün benimle bırakın acılarımla, Tükenip giden...

Sayfayı Paylaş