1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.258
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  Gögüs sarkmasına neden olan durumlar

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Göğüs derisinin esnekliğini yitirmesi ve sarkması derinin altında bulunan kolajenin bozulmasından kaynaklanıyor.Meme sarkması. Bu sarkmayı teknik anlamda ifade etmek istersek, bir kadında meme sarkması sorunu vardır demenin iki yolundan bahsedebiliriz.

  Birincisi göğüs bölgemizde sağ ve sol tarafımızda yer alan köprücük kemiğinden, meme başına kadar olan mesafenin yaklaşık 19-22 cm olması halinde memenin sarkmadığını söyleyebiliriz. Ancak bu ölçünün uzun boylu kadınlarla kısa boylu kadınlarda bir iki santimetre değiştiğini de söylemeliyiz.
  Meme sarkmasını anlamanın bir diğer yolu da, meme başının, yuvarlak olan meme kıvrımından aşağı inmesi, meme başının karşıya değil, aşağıya bakmasıdır.


  Meme yapısal olarak, vücut silüetinin dışına doğru gelişmiş bir organ olduğundan dolayı, askı sistemi çok güçlü değildir. Bu nedenle de yerçekiminin etkisi, sık sık kilo alıp verme, genetik faktörler gibi etkenlerle sarkabilir.  < Konu Resmi..>  UCLA’da yapılan bir araştırmaya göre ise göğüs dokusunun vücuttaki diğer dokulara göre 2-3 yaş daha fazla yaşlandığı söylemek mümkün.

  Genetik yapı, doğum ve emzirme biçiminin yanı sıra göğüslerin sarkmasına neden olan, fark etmeden yaptığımız pek çok hata var. İşte göğüslerin sarkmasına yol açan 6 alışkanlık;

  1.Ani kilo verip alma

  Fazla kilolarınızdan kurtulmak için yaptığınız sağlıksız diyetler kısa sürede aşırı kilo verip almanıza yol açarak göğüslerinizin sarkmasına neden oluyor. Ani kilo alıp vermelerde cildiniz doğal gerginliğini yitirdiği gibi elastikiyetini kaybediyor. Bu durumda genelde yağdan oluşan göğüsler de olumsuz etkileniyor.

  2.Sigara içmek

  Sigaranın sağlığa ve cildimize pek çok zararı var. Bunlar arasında göğüsleri unutmak olmaz. İster az ister fazla olsun sigara içtiğinizde kan akışının yavaşlaması cildi olumsuz yönde etkiliyor. Böylece ciltte yaşlanma ve sarkmalar belirebiliyor.

  3- Yanlış sütyen kullanımı

  Sarkmaların oluşmasında doğru sütyen kullanmamanın etkisi var. Göğüslerin sütyen tarafından desteklenmemesi sonucu sarkmalar görülebiliyor.

  Yanlış sütyen bedeni seçimi, göğüsleri tam toparlamayan ve desteksiz sütyen kullanımı göğüslerde sarkmalara neden olabiliyor. Göğüslerin dik ve sağlıklı görünmesi için destekli sutyen kullanmakta fayda var.

  4- Güneşten korunmamak

  Güneşin zararlı ışınları cildinizin erken yaşta kırışmasının yanı sıra, göğüslerin sarkmasına neden oluyor. Güneş ışınlarına maruz kalan cildin zarar görmesi ve kolajende oluşan değişiklikler göğüsleri olumsuz yönde etkiliyor.

  5- Bazı antrenmanlar

  Bu konudaki araştırmalar henüz yeterli bir seviyede değil. Ancak bazı uzmanlar koşmanın veya ileri-geri şeklinde yapılan bazı egzersizlerin göğüsteki kolajene zarar verdiğini öne sürüyor.

  6- Yeterince su içmemek

  Su içmenin cilde pek çok yararı olduğunu biliyoruz. Peki ya yeterince su içmemek? Yeteri kadar su tüketmemek cildin gerginliğini kaybetmesine ve yaşlanmasına yol açarak göğüslerinizin sarkmasına sebep olabiliyor.
   
Gögüs sarkmasına neden olan durumlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gögüsüm ağrıyor nedeni nedir?

  Gögüsüm ağrıyor nedeni nedir?

  gögüs ağrısı nedir,gögüs ağrısı nedenleri,gögüs ağrısı belirtileri,gögüs ağrısı tedavisi,gögüs ağrısı tedavisi hakkında bilgiler Göğüs ağrısı hissettiğinizde, o panikle aklınıza gelen ilk şey, kalp krizi geçirme ihtimaliniz olabilir. Kalp krizi olasılığı, kesinlikle görmezden gelinecek bir durum değildir, ama göğüs ağrısına yol açan bir dizi neden olduğunu da unutmamak gerekir. Hatta...
 2. Gögüs sarkmasına ne iyi gelir?

  Gögüs sarkmasına ne iyi gelir?

  Her kadın hayatı boyunca güzel ve şekilli göğüslere sahip olmak ister. Ama yıllar geçtikçe bunu sağlayabilmek gittikçe daha zorlaşmaya başlar. Genellikle 40lı yaşlarla birlikte sarkma işleminin iyice hissedilir bir şekilde başladığı görülür. Yaşla beraber gerçekleşen göğüs sarkması son derece doğaldır ve aşırı endişe etmek gerektirmez. Kozmetik mağazalarında göğüs sarkmasını önleyen pahalı...
 3. Gögüste kırmızı şişlik neden olur?

  Gögüste kırmızı şişlik neden olur?

  Vücudun üst bölümünde karşılaşılabilen kırmızı şişlikler yada kabarıklıklar, göğüs üzerinde de ortaya çıkabilir ve kişiyi endişeye sevkedebilir. Yaygın olarak görülen bu şişlikler bazen hiçbir tedaviye gerek duyulmadan kaybolabilir. Ancak bu kırmızılıkların sadece birkaç türü ciddi bir soruna işaret edebilir. Göğüs üzerindeki kırmızı şişliklerin nedenlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;...
 4. Anemiye sebep olan durumlar

  Anemiye sebep olan durumlar

  Kan kaybı aneminin, özellikle demir eksikliği anemisinin en sık görülen sebebidir. Kan kaybı kısa süreli olabileceği gibi uzun bir zamana da yayılabilir. Menstruasyon kanamalarının fazla olması ya da sindirim kanalındaki veya idrar yollarındaki kanamalar kan kaybına neden olabilir. Cerrahi operasyonlar, travma veya kanser de kan kaybına sebep olabilir.Çok miktarda kan kaybı oluşmuşsa, vücut...
 5. Gögüs estetiği nedir nasıl yapılır ?

  Gögüs estetiği nedir nasıl yapılır ?

  En yaygın kozmetik cerrahidir gögüs estetiği . Göğüs estetiği büyük bir karardır. Buna karar veren kadının kendince nedenleri olucaktır .Bu pahalı olabilir, sonuçlar garanti edilemez ve tartılması gereken riskler vardır. Gögüs estetiği; Göğüslerin boyutunu arttırmak, şeklini değiştirmek veya daha eşit yapmak için göğüs implantları yerleştirmeyi içerir.Göğüs büyütme estetiği ciddi derecede...

Sayfayı Paylaş