1. meleklerin sultanı

  meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Nisan 2008
  Mesajlar:
  487
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0

  Gökyüzünde depremi haber veren sinyal bulundu...

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Yer yüzünde meydanan gelen depremlerden önce gökyüüzünde baz sinyaller verildiği öne sürüldü.Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, depremleri tahmin edebilme çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindiğini bildirdi. NASA'da görevli araştırmacılar, dünya atmosferinin kenarındaki elektrik hareketliliğiyle, altında yeralan bölgede hemen sonra olan sarsıntılar arasında yakın bir ilişki saptadıklarını söylüyorlar.
  Çin'de geçtiğimiz haftalarda meydana gelen ve büyük can kaybına yolaçan şiddetli deprem öncesinde de bu tür sinyaller alındığı kaydedildi.

  NASA'daki araştırmacılar, İngiliz uzmanlarla biraraya gelerek uzay merkezli bir erken uyarı sistemi geliştirilip geliştirilemeyeceğini araştırıyorlar. Bilim dünyasında birçok uzman, bu tür sinyallerin gerçekten de yaklaşan bir depremin habercisi olduğu konusunda derin kuşku duyuyor.

  Ancak California'daki NASA Ames Araştırma Merkezi'nde görevli fizikçi Minoru Freund BBC'ye yaptığı açıklamada, "Bazı depremlerle kimi deprem-öncesi sinyaller arasında açık bir bağlantı kurabileceğimize inanıyorum" dedi.

  Freund, sağlam bilimsel verilere sahip oldukları konusunda 'temkinli bir iyimserlik duyduğunu' belirterek, eldeki bilgileri doğrulamak için bir dizi deney hazırladıklarını kaydetti.

  Depremleri önceden tahmin edebilmek için yıllardır araştırma yapılmasına rağmen, gelecekteki bir depremin zamanını güvenilir şekilde tahmin edebilmek hâlâ mümkün değil.

  İPUÇLARI İYONOSFER'DE

  Atmosferdeki diğer tabakalardan farklı olan iyonosfer, güneşten gelen radyasyona açık olduğu için elektrik yüklü. Ve birçok defa uydular, deprem bölgelerinin 100-600 km yukarısındaki atmosfer tabakasında belli bir hareketlilik saptadılar.

  Bu hareketliliğin en önemlilerinden biri, iyonosferdeki elektron ve diğer elektrik yüklü zerrelerin yoğunluğunda gözlenen değişimler oldu.

  NASA'daki araştırmacıların erken deprem uyarı sistemi geliştirilmesi konusunda işbirliği yaptığı İngiliz Surrey Sattellite Technology Limited kurumunun yetkililerinden Stuart Eves, "Eldeki veriler, teknolojik bakımdan bir eşiği atlamaya çok yaklaştığımıza işaret ediyor" dedi.

  Eves, "Ancak, deprem meydana gelmeden, etkisinin ne kadar büyük olacağını ve ne kadar süreceğini bilemiyoruz" dedi.

  NASA araştırmacılarından Minoru Freund da, depreme işaret eden diğer bilinen faktörlerin de bu sisteme dahil edilebileceği inancında.

  Bunlar arasında depremin merkezinden çıkan güçlenmiş kızılötesi ışınlarla, düşük

  alıntı


   
Gökyüzünde depremi haber veren sinyal bulundu... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. KiyÂmet Sİnyallerİ

  KiyÂmet Sİnyallerİ

  Yavaş yavaş yaklaşınca kıyâmet, Belirecek küçük büyük alâmet. İnsanlar dinden Kur'an'dan kopunca, Dinsiz, dengesiz yaşam başlayınca, Doğal denge ve düzen bozulacak, Doğal âfetler dünyayı saracak. Bereket kalkacak, kıtlık olacak, Her şey sun'î, her şey sahte olacak. Dünyada yaşam çok zor olacak, Yeryüzü depremlerle sarsılacak. Sürekli su baskınları olacak, Sel suları çok canları alacak. Temiz...
 2. depreM

  depreM

  Selam..Melike..16...Hayfan.. Memnun oldum.. :party:
 3. sinyal veren yüzük

  sinyal veren yüzük

  Yeni çıkacak bu yüzükler sayesinde doğum günlerini,evlilik yıldönümlerini unutmayacaksınız son 24 saat içinde,parmağınızı 120 dereceye kadar ısıtıyo
 4. Depremi haber veren balık

  Depremi haber veren balık

  Namaji adlı kedi balığının hareketlerinin izlenerek depremin tespit edileceğini savunan Japon uzmanlar, okullara akvaryum göndererek veri ağı kuracak. Kedi balığı, depremi önceden tespit etmek isteyen Japon bilim adamlarının umudu haline geldi. Balığın hareketlerinin deprem öncesinde değiştiğini belirleyen Osaka Üniversitesi Yer ve Uzay Bilimleri Laboratuvarı uzmanları, Namaji adını verdikleri...
 5. Depremi Haber Veren Bulutlar

  Depremi Haber Veren Bulutlar

  deprem bulutları depremi haber veren bulut Türkiye'deki iki depremi tahmin ettim İngiltere'deki Meteodeprem Araştırma Merkezi'nin başkanı Karel, Ağrı ve Denizli'deki depremleri bulutlardan tahmin ettiğini söyledi Depremi bulutlardan tahmin ettiğini öne süren ve geçen günlerde Erzurum Atatürk Üniversitesi ile bir proje başlatan İngiltere'deki Meteodeprem Araştırma Merkezi'nin başkanı Ronald...

Sayfayı Paylaş