Göz altı morluğu için bitkisel öneriler

Uzman SühaN

Administrator
Göz altı morluğu için bitkisel öneriler
Göz altındaki mor halkalar kadınların rahatsızlık duyduğu estetik kaygıların dan biridir.Nedeni uykusuzluk,göz yorgunluğu ,genetik nedenler,alerjiler ve burun akıntılarıdır.Ayrıca cilt hastalıkların dan egzama da göz altı morluklarına sebep olmaktadır.Göz altı morluklarının nedenlerini ve tedavisini yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi Göz altı morluğu neden olur , Göz altı morlukları hastalık belirtisimi adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.


Göz altı morluğu bir çok kadın da bulunan görsel açıdan rahatsızlık veren bir sorundur.Nedenlerini yukarıda sıralasakta ilk başta buna sebep cilde rengini veren melanin maddesinin vücut tarafından gereğinden çok üretilmesidir.Melaninin fazla üretilmesinin nednei hormonal değişimler, genetik faktörler,güneş ışınları gibi farklı nedenler olabilir.Ayrıca kötü beslenmede göz altı morluklarına sebebiyet verebilir.Kan yeterli besini almadığı taktirde göz altınada morarma görülebilir.Sigara ve alkolünde göz altı morluklarına sebep olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor.Göz altı morlukları ayrıca ciddi bir hastalığın habercisi de olabilir.Bu yüzden kulaktan dolma bilgilerle göz halkalarınızdan kurtulmaya çalışmak yerine mutlak surette hekime görünmelisiniz.Hekime göründünüz herhangi bir soruna rastlanmadı ise vereceğimiz bitkisel tariflerle göz altı morlukların dan kurtulabilirsiniz.Sizin de göz altı morlukları için önerileriniz varsa lütfen bu başlık altın dan bizlerle paylaşın.İşte göz altı morlukları için evde hazırlayacağınız bitkisel bakım önerilerimiz.

Gözlerinize halka patateslerden koyup 15 dk gözlerinizi dinlendirin.

Kivinin kabuğunun iç kısmını göz altlarınıza koyarak 15 dk bekletin.

Salatalığı enine keserek göz altlarınıza koyarak dinlenin.

Göz altlarınıza mutlaka her gün düzenli küçük hareketlerle masaj yapın.

Daha önce çay demlemede kullandığınız poşet çayları da gözlerinizin üzerine koyarak göz altı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.


göz altı morluğu.jpg


GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN EVDE HAZIRLANABİLECEK ÖNERİLER


Salatalıkla göz altı morluklarının görünümünü azaltmanız mümkün. Üstelik hazırlaması 1-2 dakikanızı alacaktır. Sulu bir salatalığı ince ince dilimleyin ve gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Limon ve domates suyuyla hazırlayacağınız maske en etkili çözümlerden biridir. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca günde 2 kere göz altlarına sürün.

Elma terapisi yaparak göz altı morluklarınıza son verin; Elmaları rendeledikten sonra suyunu sıkarak, içerisine bir tatlı kaşığı türk havesi koyun ve gazlı bez ile arasını sararak sorunlu olan göz altı morlu bölgelerimize uygulayın. Bu uygulamanın haftalık olarak 3 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

Patates dilimlerini salatalık dilimleri gibi gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletmek zamanla göz altı morluklarını hafifletecektir.

Soğuk sallama çay poşetleri hem gözlerinizin yorgunluğunu alır hem de morlukları hafifletir. Çay poşetlerini kullandıktan sonra soğumasını bekleyebilir ya da soğuk suya batırarak kullanabilirsiniz.

Soğuk süt, göz altı morlukları için en kolay çözümlerden biri. Soğuk süte batırdığınız pamuk parçalarını gözlerinizin üzerine koyup 15-20 dakika kadar bekletin.


Gözaltı Morluklarına Maske Tarifi


2 adet gazlı bez
2 çorba kaşığı maydanoz
Yarım rendelenmiş patates

Patatesin kabuklarını soyduktan sonra rendeleyin ve ufak bir cam kaseye koyup üzerine maydanozları elinizle küçükçe doğrayıp ilave edin. Karıştırdıktan sonra 2 adet gazlı bezin içine karışımı koyun ve bu gazlı bezleri göz altı bölgesine yerleştirin. 10 dakika beklettikten sonra temizlenebilirsiniz. Haftada 3 kere tekrarlayabilirsiniz.


Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Tarif

1 adet patates
1 adet salatalık

Malzemeleri suyunu çıkartıp karıştırın ve gece yatmadan önce pamuk yardımıyla göz altı bölgesine sürün. Düzenli olarak haftada 1 kere uyguladığınızda gözaltı bölgesindeki rengin açılmasını sağlayacaktır.
 
Üst