Göz altı morluğu neden olur ? Göz altı morluğu için doğal çareler!

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Göz altı morluğu neden olur ? Göz altı morluğu için doğal çareler!
Göz altı morluğu bir çok insanın müzdarip olduğu bir sorundur. Göz altı morlukları erkek kadın her iki cinsiyette de görülebilir. Bu durum kişide estetik açıdan kaygı yaratabiliyor. Göz altı morlukları için bir çok kozmetik ürün piyasada olsada açıkçası çoğu işe yaramıyor. Altta yatan neden mutlaka belirlenmeli tedavi edilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır. Koyu renkli halkalar yorgun görünmenizi sağlar ve arkasındaki sebep ağır iş, uykusuz geceler, stres veya altta yatan herhangi bir sağlık sorunu olabilir. Koyu renkli halkaları 2 günde doğal olarak kaldırabilirsiniz. Piyasadaki ürünler için para harcamanıza gerek yok.Koyu renkli halkaları 2 günde giderebileceğiniz bakım önerilerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte göz altı morlukları için mucizevi bakım önerileri !
göz altı morluğu neden olur.jpg

Gözlerin altındaki cilt, vücudun herhangi bir yerindeki deriden çok daha incedir. Bu alandaki şişkinlik ve koyu renkli halkalar uyku eksikliğinden, kalıtsal faktörlerden kaynaklanabilir. Göz altı morlukları nedeni bir çok durumdan kaynaklanabilir. Göz altı morlukları için çare aradığınızda karşınıza bir çok içerik çıkacaktır. Göz altı morlukları nasıl geçer suna dumankaya bununla ilgili çok faydalı kürler önermektedir. Ancak göz altı morluğunun altta yatan nednei belirlenmedikçe herhangi bir kür uygulamasına geçmeyin. Bu durum bir hastalığın habercisi olabilir. Göz altı morlukları hangi hastalığın belirtisidir ? Allerjiler,burun akıntıları, egzema gibi rahatsızlıklar göz altı morluğuna sebep olabilir.Göz altı morlukları hangi vitamin eksikliğinde olur ? Demir eksikliği ve anemisi olanlarda göz altında morluk sıklıkla görülmektedir. Bu problemlere sahip olanlar mutlaka tedavi olmalıdır.Göz altı morlukları nasıl geçer ahmet maranki hocamızın bu sorunla ilgili mucizevi bir kürü var. Kür Zeytin yağı ( 1 çay kaşığı ) , buğday yağı ( 1 çay kaşığı ) ve patates suyundan( 2 çay kaşığı ) oluşuşuyor. Bu üç malzemeyi karıştırın ve cildinize uygulayın. Düzenli olarak bu kür 1 hafta uygulanırsa göz altı morluğun dan kurtulmanız mümkün.
Göz altında neden morluk olur ?


Gözleriniz altındaki koyu halkalar en çok yorgunluktan kaynaklansa da, aşağıdakiler de dahil olmak üzere başka nedenler de vardır:

alerjiler
alerjik rinit (saman nezlesi)
atopik dermatit (egzama)
kontakt dermatit
kalıtım
pigmentasyon düzensizlikleri
gözleri tırmalamak veya ovalamak
güneşe maruz kalmaKoyu halkaların bir başka nedeni de doğal yaşlanma sürecidir. Yaşlandıkça, yağ ve kollajen kaybedersiniz ve cildiniz sıklıkla incelir. Bu gözlerinizin altındaki kırmızımsı mavi kan damarlarını daha belirgin hale getirebilir.Ayrıca, insanlar yaşlandıkça, genellikle gözlerinin altında kabarık göz kapakları veya boşluklar gelişir. Bazen bu fiziksel değişiklikler gözlerin altında koyu halkalar gibi görünebilecek gölgelere neden olur.Yorgunluk ve uyku eksikliği gözlerinizin altında koyu halkalara neden olabilir.Her gece yedi ila sekiz saat uyuduğunuzdan ve iyi bir uyku hijyeni uyguladığınızdan emin olun . Daha önce belirttiğimiz gibi göz altı morluğunun bir çok nedeni vardır. Bu nedenle her hangi bir bakım kürü uygulamadan önce mutlaka hekime görünün. Doktorunuz, gözleriniz altındaki halkaların nedeninin teşhisine bağlı olarak tıbbi bir seçenek sunabilir.
göz altı morluğu astalık habercisimi.jpg

Göz altı morlukları nasıl geçer evde ? İşte çözümler !Koyu halkalar hem erkekleri hem de kadınları etkileyebilir. Gözlerinizin altındaki koyu lekelerin bir çok nedeni var. Stres, uyku eksikliği, hormonal değişiklikler, rahatsız bir yaşam tarzı, kalıtsal vs bir çok durum göz altında koyu renkli halkaların olmasına neden olabiliyor. Ancak zamanında tedavi edilmezse, genel görünümünüzü etkileyebilir. Her ne kadar kimyasal bazlı ürünler bunlardan kurtulmaya yardımcı olsa da, son derece hassas bir cilde sahip olan bir çok kişi var . Ve hassas cilt tipine sahip olanlar için aynı zamanda kozmetik ürünlere para harcamak istemeyenler için doğal bakım uygulamaları var. Bu faydalı ev ilaçları, karanlık gölgeli göz çevrelerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Göz çevrenizdeki cilde fayda sağlayan tamamen doğal bir madde olan badem yağı, koyu halkaları hafifletmeye yardımcı olur. Badem yağı E vitamini yağı ile birleştirirseniz koyu halkalarınız tarih olur. Göz altı morluğu bulunan alanlara badem yağı sürün 1 saat bekletin sonra yıkayın. Bu işlemi her gün tekrarlayın. Göz altı morlukları patates en eski ve işe yarayan çarelerden biridir.Patates doğal ağartma maddeleri içerir ve çiğ kullanılır, koyu halkaların aydınlatılmasına ve göz çevrenizdeki aşırı şişkinliğin azaltılmasına yardımcı olur.Patatesi rendeleyin ve suyunu çıkarın pamuk toplarını bu suya batırın ve göz çevresine sürün.15 dakika bekleyin ve bu işlemi her gün yapın.


E Vitamini Kapsülleri, Aloe Vera ve Badem Yağı Çözümü:Aloevera, E vitamini kapsülleri, badem yağı kullanın ve göz çevresine uygulayın. Bu bir göz serumundan daha iyi çalışır ve sadece 2 günde kalıcı etki sağlar .

1 çay kaşığı aloe vera jeli
2 E vitamini kapsülleri
1 çay kaşığı badem yağı
Krem Nasıl Hazırlanır:

Bir kaseye 1 çorba kaşığı aloe vera jeli ekleyin, iki E vitamini kapsülünü üzerine sıkın. Karışıma 1 yemek kaşığı Badem yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Badem yağı sağlıklı ciltler için gerekli olan besin bakımından zengindir. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra, krem mat bir doku alacaktır.Yatmadan önce her gece göz çevresine uygulayın.

Salatalıkla göz altı morluğuna çözüm :


Salatalık yüksek miktarda su içerir. Koyu halkaları temizlemek, gözlerinizi daha parlak, güzel yapmak ve şişkinliği azaltmak için kullanabileceğiniz temel ev çaresi !

Sadece iki taze salatalık dilimine ihtiyacınız var.

Salatalığı dilimleyin ve kapalı gözlerinize yerleştirin.
15 ila 20 dakika dinlenin.
Salatalık gözleri rahatlatır, siyah halkaları azaltır, kırışıklıkları giderir ve iltihapları hafifletirgöz altı morluğu nasıl geçer.jpg

Soğuk Çay PoşetleriYeşil Çay Poşetleri, yeşil çayın içerdiği büzücü özelliklerinden dolayı göz çevresindeki kan damarlarını sakinleştirmede çok faydalıdır. Tek yapmanız gereken ıslatılmış yeşil çay poşetlerini 10 dakika boyunca buzdolabında dinlendirmek. Daha sonra çay poşetlerini kapalı gözlerinize yerleştirin 10 dakika bekleyin.


Gül suyu ve süt


Doğal gül suyundan daha rahatlatıcı ve gençleştirici ne olabilir? Tam yağlı süt ise koyu cildi B12 Vitamini nedeniyle aydınlatır ve hasara karşı korur. 2 çorba kaşığı sütle birlikte bir çorba kaşığı gül suyunu karıştırın ve pamuk toplarının yardımıyla yüzünüze uygulayın. Kuruduktan sonra soğuk suyla yıkayın.Badem Yağı ve Limon SuyuBadem Yağı, gözümüzün etrafındaki hassas ciltler için faydalı olduğunu kanıtlayan E ve K Vitamini bakımından zengindir. Limon suyuyla karıştırılmış badem yağı kullanmak, koyu halkaları ve gözdeki şişlikleri düzenli olarak azaltır. Limon Suyu, anti-enflamatuar özelliklere sahip antioksidan olarak çalışır, ayrıca içinde bulunan sitrik asit de cildi aydınlatır. Bir çorba kaşığı badem yağını 3-4 damla limon suyu ile karıştırın ve etrafındaki bölgeye bir dakika kadar masaj yapın, 10 dakika sonra durulayın.


Portakal suyu


Hepimizin bildiği gibi C vitamini, cildi sağlıklı ve ışıltılı tutmaktan sorumlu olduğu için güçlü bir cilt ajanıdır. Portakal Suyu, Koyu Halkalar sorununu çok iyi azaltabilecek C Vitamini içerir. Portakal suyunu ve gliserini birlikte karıştırırsanız, karışım koyu renkli daireler için harika bir çözüm olur. 1 çay kaşığı gliserini bir çorba kaşığı portakal suyu ile karıştırıp macun yapın ve yüzünüze uygulayın 5-10 dakika beklettikten sonra yavaşça durulayın veya soğuk suyla silin.


Elma sirkesiElma sirkesinin, göz altındaki pigmentasyonu azaltmakta dahil olmak üzere ciltle ilgili birkaç sorunu giderdiği bilinmektedir. Göz altı bölgelerine rahatlık sağlarken göz altı bölgesini yenilemeye ve gençleştirmeye yardımcı olacak minerallere, vitaminlere ve enzimlere sahiptir. Bir kaç gün içinde elma sirkesi koyu halkalarınızı yok etmenize yardımcı olacaktır. Ancak doğal elma sirkesi kullanın ve cildinizde yanma olursa derhal yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Gözle temasından kaçının.Argan yağı koyu halkalar için doğal bir ev ilaçtır


Bu esansiyel yağ, yaşlanma karşıtı özelliği nedeniyle birçok aktrisin favorisi olmuştur. Cilt tarafından argan yağı kolayca emilir. Az miktarda yağı alın göz altı çevresine uygulayın ve 10 dakika boyunca masaj yapın. Bunu her gece uyumadan yapabilirsiniz. Argan Yağı, anti-oksidanlara sahiptir ve bu göz altı morluğu sorunuyla mücadelede oldukça etkili bir şekilde E Vitamini içerdiği bilinmektedir.Üzüm çekirdeği yağı


Bir miktar üzüm çekirdeği yağı alın ve göz altı morluğunun olduğu alana uygulayın . Üzüm çekirdekleri iltihap önleyicidir ve anti-oksidan özelliklerinden zengindir ayrıca flavonoidleri içerdiği bilinmektedir. Bu yüzden, her gece uyumadan önce bu yağın uygulanması koyu halkalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.Limon, koyu halkaları azalttığı bilinen C vitamini içeriyor. Doğal bir cilt açıcısı gibi çalışır ve cildin durumunu iyileştirir.Etkilenen bölgeye uygulayın ve 10 dakika sonra yıkayın. Zerdeçal, cildi yatıştırmak ve ten rengini açmak için doğal özelliklere sahiptir. Ananas suyu, cildin beslenmesini sağlayabilir ve göz çevresindeki koyu lekeleri aydınlatabilir. 1 kaşık zerdeçal suyunu 1 kaşık ananas suyuyla karıştırın ve bu karışımı gözlerinizin etrafındaki cilde uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra suyla yıkayın.Hızlı sonuçlar için salatalık suyunu limon suyuyla da kullanabilirsiniz. 2 kaşık taze hazırlanmış salatalık suyunu birkaç damla limon suyuyla karıştırın ve koyu renkli göz çevresine uygulayın. 10 ila 15 dakika beklettikten sonra suyla durulayın.Mısır unu ve lordan yapılan bir macun koyu renkli halkaları azaltmada etkili olabilir. 1 çorba kaşığı mısır unu karışımını 1 çorba kaşığı lor ile karıştırın. Bu macunu göz çevresine hafifçe masaj yaparak uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Normal suyla yıkayın ve kurulayın.Badem yağı ve bal, koyu halkalar için başka bir etkili ev ilacıdır. Bir kaşık balla 1 kaşık badem yağını karıştırın ve bu karışımı gözlerin altındaki koyu halkalara uygulayın. Hem bal hem de badem besleyici özelliklere sahiptir ve ayrıca cilt tonunu doğal olarak açacaktır.
 
D

derençağan

Forum Okuru
göz altların o kadar koyuki herkes böbrek hastalığınmı var diye soruyordu doktora gittim hiç bir sağlık sorunum çıkmadı düzenli olarak gözlerime yeşil çay poşeti, kivi maskesi, ve üzüm çekirdeği yağı uyguladım eskisine nazaran koyu halkalar geçti tavsiye ederim.
 
Üst