Göz çevresi bakım önerileri

M

Misafir

Forum Okuru
Göz çevresi bakım önerileri
göz çevresi bakım, doğal, bitkisel, kremleri, önerileri ve daha nicesi burada arkadaşlar.


84dd3de0e516f8.jpg


7 kat daha hassas bir tene sahip olan göz çevresi bakımı özen ister Melek'lerim. Biz de bu yazımızda sizlere göz çevresi bakım önerilerini sunmak istedik.

Gözlerinizdeki uykusuz, yorgun, hasta, saatlerce bilgisayar ekranına bakmış haliniz gözlerinizin etrafında koyu halkalar oluşmasına yol açar.Gözünüzdeki beyazlıklarınız kırmızı gözükebilir.Gergin göz çevresi, parlak göz beyazları ve sağlıklı görünen göz kapakları için bitkisel bakım kürleri yapmak isterseniz işte size öneriler;

Gece Nemlendiricisi yapmak için malzemeler,

-1 damla jojoba yağı

-1 damla tatlı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı,

Jojobo ve badem yağını karıştırın.Göz altlarınızda dış köşeden başlayarak içe doğru parmak uçlarınızla sürün.Yağın göz pınarına gelmemesine dikkat ederek sürün.Yuvarlak hareketlerle yavaş yavaş masaj yaparak yağı göz çevresine iyice yedirin.Gece boyunca yağı göz çevresinde bırakın. bu bakım kürünü göz çevresi için haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Göz çevresindeki Koyu Halkalar İçin kullanılacak bitkisel malzemeler,

Papatya Çayı

Hazır paketlerde satılan papatya çayını kaynamış suyun içinde 5 dakika bekletin. Sonra süzüp poşet çayı buzluğa koyun ,2 dakika beklettikten sonra papatya çayı poşetini gözlerinize kompres yapıp, 5 dakika bekletin.farkı göreceksiniz.

Patates

Patateslerin kabuklarını soyun sonra ince diliml kesin.Düz bir zemine uzanıp gözleriniz üerine patates dilimleri koyun. 5 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

Salatalık

Salatalığı dilimleyip gözleriniz üzerine yerleştirin. 10 dakika bekleyin. göz çevresindeki koyu halkaların geçtiğini göreceksiniz.
 
Üst