Göz göre göre öldü

Göz göre göre öldü
ANTALYA'nın Alanya ilçesinde yürüyüş yaparken yere yığılıp ölen ünlü gözlük toptancısı 54 yaşındaki Garbis Çapan'ın ölümüne tanık olan 29 yaşındaki Sezgin Tepe, ambulansın 23 dakika geç gelmesi nedeniyle işadamının öldüğünü iddia etti. Tepe, 112 Acil Servis'i ilk aradığında Alanya'daki en bilinen otellerden birinin önünde olduklarını söylemesine rağmen 'eksik adres verdiği' gerekçesiyle telefonun yüzüne kapandığını öne sürdü.
Yaz aylarını Alanya'nın Oba mevkiindeki evinde geçiren İstanbul'un ünlü gözlük toptancısı Garbis Çapan, 29 Haziran Pazar sabahı yürüyüş yaparken kaldırıma yığıldı. O sırada otomobili ile yoldan geçen bir şirketin personel şoförü Sezgin Tepe, Çapan'ı kolları ve bacakları açık olarak yatar görünce yardımına koştu. Yüzü şişmiş ve morarmış olan işadamı için ambulans çağırmak üzere 112 Acil Servis'i aradığını kaydeden Tepe, telefona çıkan kişinin kendisine bulundukları adresi sorduğunu, Alanya'daki çok tanınmış bir otelin önünde olduklarını bildirdiğini söyledi.

Tepe, telefondaki görevlinin açık adres vermemesi halinde ambulans gönderemeyeceğini söylediğini, kendisi ısrar edince de telefonu yüzüne kapattığını, bunun üzerine özel bir hastaneden ambulans istediğini, onların da yetkileri olmadığı için gelemeyeceklerini söylediklerini kaydetti. Daha sonra 112 Acil Servisi 4 kez daha aradığını, ancak bu kez de telefonun açılmadığını ve müzik dinlemek zorunda kaldığını iddia eden Sezgin Tepe, nihayet içinde bir şoför ve 2 sağlık görevlisi ile tam 23 dakika sonra bir ambulansın geldiğini belirtti. Tepe, Garbis Çapan'ın solunum yetmezliğinden öldüğünü öğrenince kızkardeşi Nadya Taşçıyan'ı arayıp durumu anlattığını belirterek, “Türkiye'de bu tip şeyler hep oluyor. Hayat bu kadar ucuz değil” dedi.

Alanya Sağlık Grup Başkanı Dr. Mehmet Ali Köseoğlu, ilçe içindeki en uzak mesafenin 7 dakika sürdüğünü söyledi. Köseoğlu, ihbarı aldıktan sonra 23 dakikada ambulansın gitmesinin mümkün olmadığını belirterek, 112 Acil Servis'in Antalya'daki merkezi ile bağlantı sorunu olabileceğini kaydetti.

milliyet.com​
 
Üst