1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  göz kapağı estetiği

  Konu, 'Estetik Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Düşük gözkapaklarımn fazla kısımlarını ve göz altlarında kese*cikler meydana getiren küçük yağ torbacıklarını ameliyatla yok etme ola*nağı vardır. Ameliyattan sonra bir ya da iki gün hastanede kalınır; pansuman yapmak gerekmez. Sadece, bir hafta boyunca güneş gözlüğü takmak gerekir. İnsana yaşlı bir ifade veren düz veya uç*ları aşağıya doğru sarkan kaşların biçimini düzeltmek için ameliyat yapılır Gözkapakları ve dudakların birbiriyle birleştiği noktalar yukarı doğru kaldırılır B,u ameliyatın yapılması için, yüzde mutlaka giderilmesi gereken bir kırışık olması gerekmez; yorgun bir yüz ifadesi taşıyan kadınlar bu ameliyatı yaptırırlar

   
 2. beautyforever

  beautyforever Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2011
  Mesajlar:
  38
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  < Konu Resmi..>
  NEDİR?
  Üst ve/veya alt göz kapaklarında alt katmandaki yağ dokusu ile beraber fazla cilt ve kasın uzaklaştırıldığı cerrahi bir girişimdir.
  Bu operasyon düşük,sarkık ve gevşek göz kapağı cildinizi iyileştirip , üst göz kapaklarındaki sarkıklığın giderilmesi ile ayrıca pitoz sorunu olanlarda görmeyi düzeltmeye yardımcı olacaktır.


  < Konu Resmi..>


  NEYİ YAPMAZ?
  Dış yandaki kaz ayaklarını yada diğer kırışıklıkları gidermede veya göz altındaki siyah/mor halkaları yahutta sarkık kaşı kaldırmada yararlı değildir.
  HAZIRLIK
  Operasyon öncesinde bir hafta süreyle aspirin vs ilaçları,yeşil çay,bitkisel çay, E vitamini , omega vb. kan sulandırıcı etkisi olabilecek ilaç ve içecekleri almayınız. Ek sorunlarınız varsa anestezi doktorunuzla görüşünüz.
  GÖZ KAPAĞI AMELİYATI VE ANESTEZİ
  Operasyon lokal anestezi altında ve hafif bir sedasyonla yapılmakta, hastalar dört-beş saatlik istirahat ve buz uygulamasından sonra taburcu edilmektedir.
  AMELİYAT SONRASI GÜNLER
  Bir güneş gözlüğü edinmelisiniz. Çünkü ertesi gün (abartmadan) günlük hayata girebilecek durumda olacaksınız.
  Öte yandan 8-10 günlük şişme, morarma, minik izleri bantlama, buz vb. uygulamalar ve iyileşme süreciniz olacaktır.
  Basit ağrı kesicilerle geçiştirebileceğiniz bu şikayetlerinizin ötesinde yumuşak bir iyileşme dönemi geçireceksiniz.
  OLASI RİSKLER
  Çok az görülmekte birlikte kanama,enfeksiyon,kötü iz kalması,kuru göz problemi,ektropion,asimetri, deri düzensizlikleri ve tatmin etmeyen sonuçlar,alerjik reaksiyonlar vs. olabilir.
  SON SÖZ
  Seçmiş olduğunuz cerrahınızın ameliyatınızı uygun görmesi halinde sonuçları size genel bir tanımla dinlenmiş bir bakış, yorgun olamayan bir yüz vb. iyiliklerele dönecek bir operasyondur.
  Gerek operasyonunun rahat koşullarda ve hafif bir sedasyonla yapılıyor olması, gerekse ameliyat sonrası nispeten geçireceğiniz rahat bir iyileşme döneminin olası endişelerinizi ortadan kaldırabileceğinizi varsayabiliriz.
  Aynı zamanda birlikte yüzünüze yağ enjeksiyonları askı vs uygulamaların da kolaklıkla yapılabiliyor olması artı bir faktör olarak düşünülebilir.
   
göz kapağı estetiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göz Kapağı Estetiği

  Göz Kapağı Estetiği

  Göz Kapağı Estetiği Yaş ilerledikçe kaş yapısı sarkar ve kaş ile birlikte üst göz kapağı derisinde bollaşma ve aşağı doğru sarkma oluşur. Alt göz kapaklarında ise deride bollaşma, kırışıklık ve göz altı torbalarının belirginleşmesi meydana gelir. Blefaroplasti ameliyatları üst ve alt göz kapaklarının estetik ameliyatıdır ve gerektiği taktirde kaş kaldırma veya alın germe ile birlikte yapılır....
 2. Göz kapağı göz kapakları estetik Blepheroplasty

  Göz kapağı göz kapakları estetik Blepheroplasty

  göze kan oturması nasıl geçer göz morarması nasıl geçer morarma göz morarması kaç günde morarma kaç günde Tıptaki adı Blepheroplasty Nedir? Göz kapağında veya kapaklarında genetik ve/veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kötü biçimlenmeler insana yorgun ve gereğinden yaşlı bir ifade verir. Göz kapağı ameliyatları bu defoları gideren, yüz ifadesine canlılık ve gençlik kazandıran bir...
 3. Göz kapağı estetiği

  Göz kapağı estetiği

  Göz Kapağı Estetik Ameliyatı - Blefaroplasti Göz kapakları yaşlanmayla birlikte, bazen kalıtsal olarak daha genç yaşlarda ya da gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanabilir ya da bollaşabilir. Bazen torbalanma olmadan sadece deride sarkma vardır. Göz kapağı estetiği ya da blefaroplasti, göz kapağına uygulanan estetik cerrahi girişimdir. Bu girişimde, alt ve üst göz kapaklarından...
 4. estetikle göz kapağı germe

  estetikle göz kapağı germe

  Yaş ilerledikçe kaş yapısı sarkar ve kaş ile birlikte üst göz kapağı derisinde bollaşma ve aşağı doğru sarkma oluşur. Alt göz kapaklarında ise deride bollaşma, kırışıklık ve göz altı torbalarının belirginleşmesi meydana gelir. Blefaroplasti ameliyatları üst ve alt göz kapaklarının estetik ameliyatıdır ve gerektiği taktirde kaş kaldırma veya alın germe ile birlikte yapılır. Ameliyat, üst göz...
 5. Göz kapağı estetiği

  Göz kapağı estetiği

  GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İlerleyen yaşla birlikte genelde üst ve alt göz kapağı cildinde gevşeme ve sarkma meydana gelmektedir. Bu gevşeme sonucu ciltaltında yerleşimli yağ dokusu fıtıklaşarak belirgin hale gelebilmektedir. Göz kapağı estetiğinde özetle yapılan işlem lokal anestezi ile uyuşturularak fazla cildin alınmasıdır. Ameliyat esnasında ek olarak...

Sayfayı Paylaş