Göz Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Göz Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri
göz rengine göre makyaj, hangi göze ne renk makyaj, göz rengine göre nasıl makyaj yapılırSevgili melekler, makyajınızdan çok daha etkili sonuç alabilmek, cazibeli ve etkileyici bakışlara sahip olabilmek için yapmanız gereken göz renginizle uyumlu bir göz makyajı yapmaktır. Geniş bir renk paletinden yardım alarak gözlerde uyumlu tonları yakalamak zor olabilir. Bunun için renk kombinasyonları ve uyumları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Aşğıdaki makalede hangi renk göze ne renk makyaj yapılması ve nelerden kaçınılması gerektiği konusunda bilgiler bulacaksınız...göz-rengine-göre-makyaj.jpg
Mavi Gözler :

Mavi renk gözler, toprak ve dumanlı tonlarda yapılan makyaj ile göze çarpar. Koyu çikolata, açık kahve, bej gibi kahverengi tonları mavi renkli gözlere çekicilik katar. Eğer gözlerinize çarpıcı ve dumanlı bir görünüm vermek isterseniz siyah far kullanın. Açık mavi renk gözleriniz varsa koyu mavi renkte far kullanabilirsiniz. Mor, gümüş ve turkuaz tonları da sizin için uygun.

Göz Kalemi Seçimi :

Göz kalemi olarak kahverengi, gri ve mavi renk seçebilirsiniz. Bakır, altın, bronz ve koyu mor renk de gözlerinize çok yakışacaktır.

Maskara Seçimi :

Kahverengi, siyah, koyu gri ve koyu lacivert renkleri seçebilirsiniz.

Kaçınmanız gerekenler :

Eğer pembemsi bir cildiniz varsa, çok fazla pembe renk tonu kullanmanız komik durabilir. Sıcak pembe ve fuşya tonlardan uzak durun.
Yeşil – Ela Gözler :

Yeşil – ela renk gözlere, altın ve yumuşak mor tonları çok yakışır. Koyu kahve, koyu yeşil, koyu boz kahverengi ve haki renkleri de tercih edebilecekleriniz arasında. Daha çarpıcı bir görünüm için, açık yeşil tonları, parlak yeşil ve parlak mor tonlarını kullanabilirsiniz.

Göz Kalemi Seçimi :

Siyah, koyu altın rengi, koyu yeşil, kahverengi, lacivert ve gri tercih edilebilir.

Maskara Seçimi :

Siyah ve kahverengi maskara uygundur.

Kaçınmanız gerekenler :

Çok hafif kahve tonlarından kaçının.Kahverengi Gözler :

Kahverengi gözlere açık pembe, parlak bej ve kayısı tonları ile çekicilik kazandırılabilir. Açık şampanya rengi de yerinde bir seçim olacaktır. Daha sade bir görünüm için bakır, bronz, haki yeşili ve uçuk kahve tonu seçin. Daha çekici bir görünüm için, neon mavi, sıcak pembe ve parlak yeşil kullanın.

Göz Kalemi Seçimi :

Patlıcan moru, siyah ve gri tonları tercih edilebilir.

Maskara Seçimi :

Kahverengi gözleriçin, siyah ve kahverengi maskara uygundur.

Kaçınmanız gerekenler :

Koyu yeşil ve turkuaz renklerinden uzak durun.Siyah gözler :

Siyah gözlere yakışan birçok farklı renk bulunmaktadır. Siyah gözleri olanlar far seçiminde açık renkleri kullanmalıdırlar. Başta bej ve somon olmak üzere, gümüş ve lila çok hoş bir bakış yaratacaktır.

Gölgelendirme yaptığınızda ise, bordo, vişne çürüğü ve siyah renklerini kullanmak siyahın asaletini göstermeye yardımcı olacaktır.

Göz kalemim seçiminizi siyahtan yana kullanırsanız derin bir bakış elde eder, yeşil ve mavi renklerde kullanırsanız daha renkli ve belirgin bir ifade elde edersiniz. Rimel tercihiniz ise her zaman siyahtan yana olmalıdır.
 
Üst