1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Greenspan: Bu dalga 87 ve 98 gibi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Eski ABD Merkez Bankası Başkanı (FED) Alan Greenspan, uluslararası piyasalardaki son çalkantının "Birçok bakımdan 1987 ve 1998'de yaşananlarla özdeşlik gösterdiğini" söyledi. Greenspan, Wall Street Journal'da yayımlanan yorumunda, "Son 7 haftadır gözlediğimiz tavır, pek çok bakımdan 1998'de gördüklerimizin, borsanın çöktüğü 1987'de gördüklerimizin aynısı" dedi.
  İş hayatında yaşanan genişlemelerde itici gücün 'coşku', daralmaların itici gücünün ise 'korku' olduğunu ifade eden Greenspan, bugün yaşanan dalgalanmaların ardında korkunun olduğunu kaydetti.

  Tahminler aşağıya çekilmeli

  Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Roodrigo Rato ise, ABD tutsat kredi piyasasındaki sıkıntının yol açtığı piyasa dalgalanmalarının, 2007 ve 2008 yılıyla ilgili ekonomik büyüme tahminlerinin aşağıya çekilmesini gerektirdiğini söyledi.

  Rato, gelecek yılla ilgili büyüme tahminlerinin aşağı doğru revize edilmesini beklediğini, en büyük revizyonun ise ABD için yapılan tahminlerde olacağını belirtti.

  Kaynak   
Greenspan: Bu dalga 87 ve 98 gibi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. M-87 ve Düşündürdükleri

  M-87 ve Düşündürdükleri

  Sema âleminin, pırıl pırıl yıldızlarını sessiz sakin görmemizi, onlarla aramızdaki mesafeye borçluyuz. Güneşden sonra Dünyaya en yakın yıldız olan Proxima Cenauri, bizden yaklaşık 4 ışık yılı uzaklıktadır. Yani ışık hızıyla giden bir feza vasıtamız olsa bu yıldıza ancak 4 yılda varabiliriz. Konu ile alakalı resim için tıklayınız. Yıldızların en bol bulunduğu yerler galaksilerin...
 2. Dalgalar

  Dalgalar

  Rüyada dalgalar görmek ev hayatınızda tutumlu olabileceğinizin işaretidir. Rüyada dalgalar görmek ev hayatinizda tutumlu olabileceginizin isaretidir.
 3. Dalga

  Dalga

  Küçük ve ahenkli dalgalar sakin ve huzurlu hayata, ahenkle yürülen dünya işlerine ve kalp huzuruna, Hırçın ve kaba dalgalar azabı gerektirecek işlere ve şiddete delalet eder.Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Bekar biri için bu rüya aşk hayatında sorunlar yaşanacağına işarettir. Dalgalarla boğuşan bir insan, çok önemli bir fırsatı...
 4. Bu Okullar Bildiğiniz Gibi Değil

  Bu Okullar Bildiğiniz Gibi Değil

  bu okullarda okumak herkese nasip olmas sanırım Singapur'daki Sanat, Tasarım ve Medya okulu, Nanyang Teknoloji Üniversitesi, Yeşil Çatılı Kampüs Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Ray and Maria Stata Merkezi New York üniversitesi, Felsefe Bölümü binası Edinburgh Napier Üniversitesi Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini...

Sayfayı Paylaş