1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Grevdeki gazetecilere destek yürüyüşü

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Turkuvaz Medya Grubu çalışanlarının sürdürdüğü greve destek amacıyla Beyoğlu'nda meşaleli yürüyüş yapıldı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) tarafından düzenlenen yürüyüş, Taksim Tramvay Durağı'ndan başladı.

  Grup, ellerinde meşale ve ''Grev'' yazılı dövizlerle İstiklal Caddesi üzerinden Galatasaray Meydanı'na kadar çeşitli sloganlar atarak yürüdü.

  Yürüyüş sırasında gruptakiler tarafından vatandaşlara ''Grev Gazetesi'' dağıtıldı.

  Galatasaray Meydanı'nda grevdekiler adına basın açıklaması yapan Uğur Güç, yaklaşık 2 yıl önce Anayasal haklarını kullanarak sendikalı olmaya karar verdiklerini ifade ederek, bazı arkadaşlarının işini kaybetmesi pahasına çoğunluğun sağlanmasıyla Turkuvaz iş yerinde TGS'nin toplu sözleşme yetkisini aldığını belirtti.

  Güç, ''Bu süreç içinde, kullandırtmadığı yasal haklarımızı bize rüşvet olarak öneren ve bizleri işten kovmakla tehdit eden işveren, her türlü hukuksuzluğu yaptı'' dedi.

  Toplu sözleşme görüşmeleri sırasında işverenin görüşme önerilerini ve uzlaşmayı reddederek kendilerine grevden başka seçenek bırakmadığını vurgulayan Güç, ''Uzlaşma sağlanıncaya kadar, bu grevi sürdüreceğiz. Her gün saat 12.30'da Balmumcu'ya ziyaret, her Cumartesi günü de Taksim'den Galatasaray'a yürüyüş düzenleyeceğiz'' diye konuştu.

  Grevdeki Turkuvaz çalışanlarına destek amacıyla düzenlenen meşaleli yürüyüşe, TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi, CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, TGC'nin önceki dönem başkanı Nail Güreli, sendika yönetici ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.
   
Grevdeki gazetecilere destek yürüyüşü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gazeteciler Biyografi

  Gazeteciler Biyografi

  mehmet korhan fırat biyografisi mehmet korhan fırat hayatı biyografi hakkında bilgi ın hayatı BÜTÜN BİYOGRAFİLER INTERNETTEN DERLEME VE ALINTIDIR Abdulla Latifzade ( 1891)- (1938) Kırım Türk Edebiyatı Edebi çalışmalarına 1917 inkılabından önce "Tercüman" gazetesinde başlayan Abdulla Latifzade (1891-1938), inkılabından sonra da çalışmalarına devam eder. Uyanık fikirli, zeki,...
 2. grev

  grev

  Çalistiginiz yerdeki çalisanlarin grev yaptiklarini veya genel olarak yapilan bir grevden dolayi bazi islerin aksakligindan ötürü memleketin ve insanlarin zor durumda olduklarini görmek, hislerinize kapilarak bazi hareketlerinizde biraz taskin-lik yaptiginiza ve bundan ötürü etrafinizdakilere zarar ve rahat-sizlik verdiginize, bu hususta daha ilimli hareket etmenize lüzum olduguna isarettir.
 3. Sabah ve ATV'de grev yapan gazeteciler işten çıkartıldı

  Sabah ve ATV'de grev yapan gazeteciler işten çıkartıldı

  Sabah ve ATV'de grev yapan gazetecilerin iş akitleri feshedildi. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Ercan İpekçi, çalışanların grevdeyken iş akitlerinin feshedilmeyeceğine dair amir hüküm bulunduğunu belirterek, "Bu, kanunsuz bir şekilde işçi çıkarmadır" dedi. Sağlık-İş Genel Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası Bölge Başkanı Veysel Demir...
 4. yürüyüş yapıyormusunuz?

  yürüyüş yapıyormusunuz?

  Normal doğum Yürüme bandı arkadaşlar özelikle normal doğum yapıcak olanlar günde ne kadar yürüyüş yapıyorsunuz doktorum yürüyüşün doğumu daha kolay hale getirdiğini ce çok faydalı olduğunu söyledi ama tabiki gebeliğinizde herhangi bir sorun yoksa malesef bazı gebeler değil yürümeyi ,sadece tuvalet için ayağa kalkmaları gerekiyor :(

Sayfayı Paylaş