1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Grundig 5 kıtada 100 ülkeye yayılıp küresel marka olacak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Koç Grubu, daha önce bünyesine katıp, Beko Elektronik’le adını değiştirdiği Almanya’nın efsane markası Grundig’i küresel boyuta taşımak için kolları sıvadı.
  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Hedefimiz Grundig’i küresel marka yapmak" dedi. Koç Holding CEO’su Bülent Bulgurlu da, "Grundig marka ürünleri 5 kıtada 100’den fazla ülkeye dağıtacağız" diye konuştu.

  DAYANIKLI tüketim, enerji, finans ve otomotiv sektörüne yoğunlaştıklarını belirten Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "İlk hedefimiz Arçelik’in know-how’ını ve Ar-Ge kapasitesini Grundig’e aktarmak. İkincisi de verimli ve güçlü dağıtım kanallarımız aracılığıyla ürünlerini tüm dünyaya yayarak Grundig’i küresel bir marka haline getirmek" dedi. Koç Holding CEO’su Bülent Bulgurlu da, "Önümüzdeki dönemde Arçelik’in güçlü satış ve pazarlama ağından yararlanarak Grundig marka ürünleri 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkeye dağıtmayı planlıyoruz" diye konuştu.

  4 sektörde önemli oyuncu

  Mustafa Koç, grubun küresel oyuncular arasındaki yerini hızla pekiştirmeye ve dünya şirketleri arasında üst sıralara doğru tırmanmaya başladığını vurgulayarak, şöyle konuştu: "2007 itibari ile dayanıklı tüketim, enerji, finans ve otomotiv sektöründeki toplam gelir grup ciromuzun yüzde 88’ini oluşturdu. Uluslararası satış rakamlarımızın yüzde 92’si bu sektörlerden geliyor. Yatırımlarımızın yüzde 87’sini de yine bu sektörlere yapıyoruz. Dolayısıyla 4 sektörde küresel dünyada önemli bir oyuncu olma yolunda atılmış adımlar da her geçen gün önem kazanıyor."

  12 fabrikada üretim yapıyoruz

  Dayanıklı tüketim sektöründe 4 ülkeye yayılmış 12 fabrika ile üretim yaptıklarını, beyaz eşya ve televizyon üretiminde Koç Topluluğu şirketlerinin Avrupa’da ilk üçte yer aldığını vurgulayan Koç, şöyle devam etti: "Bu performanslarda Türk pazarının lideri ve yüzde 57’lik paya sahip Arçelik’in çok büyük rolü var. Arçelik aynı zamanda gerçekleştirdiği 143 patent başvurusu ile dünya çapında en çok uluslararası başvuru yapan şirketler listesinde yer alan ilk ve tek Türk şirketidir. Aynı başarıyı tüketici elektroniğinde de yakalamak istiyoruz. Grundig markasının satın alınması ise bu neden ağırlık kazanıyor."

  Ar-Ge’de dünya liginde

  Yenilikçi ürünler ve teknolojiler geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Mustafa Koç, Grundig’in bugünkü marka imajını yeni jenerasyona taşıyarak değerini daha da artıracaklarını, Arçelik’in küresel başarılarıyla Grundig gibi bir marka ile yaratacakları sinerjiye çok inandıklarını vurguladı. Koç Holding’in Ar-Ge yatırımlarının küresel ligde yerini aldığını ifade eden Koç, "25 ülkede yapılan araştırmaya göre en yüksek Ar-Ge yatırımı yapan 2 bin şirket arasında Koç Holding’in 736’ıncı sıraya yerleşti" dedi.

  LCD’de yüzde 60 büyümeyi planlıyor

  GRUNDIG’in 2007’de Almanya pazarında LCD televizyonlarındaki pazar payını yüzde 3.1’den yüzde 4.1’e çıkardığını söyleyen Bülent Bulgurlu, şu bilgileri verdi: "Geçen yıl 450 bin olan LCD tv satışları bu yıl 600 bine çıkarmayı planlalıyoruz. 2008’de LCD Tv pazarının Avrupa’da yüzde 30 büyümesi bekleniyor. Biz ise Grundig’i LCD’de yüzde 60 büyütmeyi planlıyoruz. Öncelikli hedeflerimizin arasında Grundig’e özgü marka kimliğini teknolojiyi ve ürün geliştirme çizgisini korumak var."

  Doğu Avrupa’dan kaçıyorlar bu fırsatı değerlendirelim

  FİRMALARIN bir çoğunun Doğu Avrupa’daki üretim tesislerinde sorunlar yaşadığına dikkat çeken Aka Gündüz Özdemir, şöyle devam etti: "Doğu Avrupa’da Uzakdoğulu firmalar 100’e yakın fabrika açmıştı. Bunların birçoğu fabrikasına kapattı. Yaşanan gelişmelerle birlikte Türkiye bu işler için fevkalade uygun hale geldi. Sektörün bu fırsatları biran önce değerlendirmesi için çalışmalar yapması gerekiyor. Herkes bu ülkelerden kaçarken Türkiye fırsatları değerlendirmeli."

  600 milyon dolarlık televizyon modülü yatırımı için biz hazırız

  KOÇ Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemir, Türkiye’de modül üretimi için Vestel Grubu’yla birlikte yabancı ortaklı bir yatırıma hazırlandıklarını, bunun için hükümetten desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi. Özdemir, televizyonda görüntü kalitesini artıran modül yatırımının 500-600 milyon dolarlık büyüklükte olacağını, doğrudan 2 bin dolaylı olarak da 10 bin kişinin üzerinde istihdam yaratılacağını belirtti. Bu yatırım için hükümetle görüşmelerin bir süredir devam ettiğini söyleyen Özdemir, teşvik sağlandığında Tayvanlı ya da Güney Koreli şirketlerin Türkiye’ye gelmek için hazır olduğunu ifade etti.

  hurriyet.com


   
Grundig 5 kıtada 100 ülkeye yayılıp küresel marka olacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türkiye'deki emekli sayısı 100 ülkenin nüfusundan çok

  Türkiye'deki emekli sayısı 100 ülkenin nüfusundan çok

  türkiyedeki emekli sayısı 2010 emekli sayısı 2010 Türkiye'de 8 milyonu aşan emekli sayısı 100 ülkenin nüfusunu geçti. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bülteni'nde yer alan bilgilere göre, Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip olan Türkiye'de 8 milyon 48 bin kişi emeklilik, malullük, ölüm aylığı ile dul ve yetim maaşı alıyor. SGK, emeklilere 1 yıl da toplam 51 milyar YTL maaş ödüyor. Türkiye'deki...
 2. hangi marka hangi ülkenin...

  hangi marka hangi ülkenin...

  alman markaları hangi marka hangi ülkenin skoda ülkenin lg markası televizyonun üretildiği ülke Vestel , Arçelik >>> TÜRKİYE Nvidia >>> Amerika Ati >>> Kanada Viewsonic >>> ABD Sony >>> Japonya Mercedes >>> AlmanyaBMW >>> AlmanyaAudi >>> Almanya VW >>> Almanya Asus >>> Taiwan Lorus >>>...
 3. Kadınların Sahip Olacağı 100 Şey

  Kadınların Sahip Olacağı 100 Şey

  siyah dar elbise dar etekli kadınlar saten elbise düz modelleri siyah modelleri Sahip Olmanız Gereken 100 Şey Beden, stil ya da bütçenizin önemi yok.. İşte her...
 4. Kıtalar

  Kıtalar

  Asya kıtasında hangi ülkeler bulunr
 5. Kıtalara Göre Ülkelerin Listesi

  Kıtalara Göre Ülkelerin Listesi

  kıtalara göre ülkeler kıtalardaki ülkeler kıtalara göre ülke isimleri, listesi, hangi ülkeler hangi kıtalarda, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Aşağıda ki listede kıtalara göre ülkelerin dağılımını göreceksiniz. AFRİKA KITASINDA BULUNAN ÜLKELER: Cezayir,Angola,Benin,Botsvana,Burkina Faso,Burundi,Cape Verde,Orta Afrika...

Sayfayı Paylaş