1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.132
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113

  Grup Hepsi Röpörtajı

  Konu, 'Sanatçı Röpörtajları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Hepsi

  Hepsi grubu yepyeni bir albümle dinleyicilerinin karşısında. Biz de kayıtlar hazır olur olmaz, ilk parçalarının video çekimlerinde de eşlik ettiğimiz grupla bir araya gelip albüm hakkında konuştuk.

  ÖNCELİKLE 10+1 DURUMU VE ALBÜM HAKKINDA BİRAZ BİLGİ ALARAK BAŞLAMAK İSTİYORUM RÖPORTAJIMIZA.

  Eren : Albümümüzün adı “Hepsi Şaka”, bir de “10+ 1” ama “Hepsi Şaka” olarak geçiyor. 10 tane cover ve 1 tane yeni parçadan oluşuyor. Tüm okumalarımızı çok teatral biçimde çok eğlenerek yaptık. Çok eğlenceli bir albüm oldu ve biz girip de ciddi ciddi okumak durumunda kalmadık.


  Gülçin : Alt yapılar ve vokallerin armonik yapısı da çok şakacı oldu, gerçekten çok farklı bir şey yapmaya çalıştık. Çünkü cover albüm dediğinizde normaldeki, orjinal durumundan çok daha farklı bir şey yapmak gerekiyor ki yeni bir şey yapmış olun. Biz de böyle yapmaya çalıştık.
  Eren : Bu albümümüzde genelde tüm kayıtlarımızı Ender Akay ve Sunay Özgür ile beraber yaptık. Cover albüm derken ufak değişikliklerle yaparak yeni bir albüm oluşturmadık, köklü değişiklikler ile yepyeni parçalar yaptık. Genelde hep esprili sözleri olan şarkıları seçtik ve okumalarımızla, tonlamalarımızla biz o esprileri daha da esprili hale getirdik.

  ÖNCEKİ ÇALIŞMALARINIZ, DANS YETENEĞİNİZ VE VOKAL TEKNİĞİNİZ DÜŞÜNÜLÜNCE SİZDEN R&B SOUNDLU BİR ALBÜM BEKLİYORDUK.

  Yasemin : Herkes bizden R&B albüm bekliyordu açıkçası. Biz böyle yapmadık ve Pop soundlu bir albüm hazırladık ama şarkılarımızın bir tanesi neredeyse elektronik. Farklı türlerden farklı şarkıları ki buna biraz Rock da dahil, daha popüler biçimde seslendirdik.

  Cemre : Çok önemli isimlerin çok önemli bestelerini kullandık ve hiç birini öne çıkarıp da bir de bu var diyebileceğimiz bir isim olmadı. Herkesin, eser sahiplerinin hepsinin de bize destek vermesi ve “Yürüyün Kızlar” deyip destek olması gerçekten çok hoşumuza gitti. Bu albümdeki parçalar bizim çocukken dinleyip de sevdiğimiz parçalar. Cover deyince çok eskilere gidildiği de oluyor ama biz kendi çocukluğumuza gittik ve hep okumak istediğimiz parçaları okuduk. Hepsi olarak bu parçaları baştan yorumladık. Eren’in de dediği gibi sözleri de esprili olanları tercih ettik okumak istediğimiz bu parçaların arasından. Onlara kendimizden teatral yorumlar kattık ve gerçekten çok eğlenceli oldu.

  Eren : Bizim yaşıtlarımız ve bizden büyüklerin de severek dinlediği parçalar bunlar zaten ama bizden küçükler için yepyeni parçalar olacak bunlar çünkü onların bilmediği şarkılar. Biz de bu sebepten dolayı bir çok kesime hitap edeceğini düşünüyoruz “Hepsi Şaka”nın.

  ALBÜMÜN SOUNDU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLDUK, BİRAZ DA MÜZİKALİTESİ HAKKINDA İPUCU ALALIM.

  Cemre : Müzikalitesi çok yüksek bir albüm oldu bu. Vokal aranjmanları olarak gerçekten çok yoğun olduğu bir albüm oldu yani bizim tahmin ettiğimizden de fazla oldu bu. Ender şöyle dedi hatta, “çok vokal aranjmanı yaptım ama 4 kız vokalle bu kadar çok vokal kaydı hiç almamıştım”. Biz de o vokaller harmanlanıp temizlendiğinde, dinlediğimizde, gerçekten tüylerimiz diken diken oldu ve en çok bunu öne çıkarmaya çalıştık. Bu bizim bir özelliğimiz ve bunu sonuna kadar kullanmalıyız diye düşünüyoruz. Canlılar çok fazla. Her parça canlı enstrumanlar ile kayıt edildi ve gerçekten çok titiz bir çalışmanın ürünü oldu bu albüm.

  KAYITLAR DA ŞARKILAR KADAR EĞLENCELİ MİYDİ ?

  Yasemin : “4 Peynirli Pizza”yı kaydederken Kenan’ı yakalamışken hemen kayıt edelim dedik ve şarkının stüdyo aşaması bu sebeple sabaha kadar sürdü. Biz Ozan ile “Sımsıkı”yı kaydedecektik. Kenan bize “Size şunu bir okuyayım” dedi ve bunu söyledikten sonra bizi stüdyodan sabah 6’da çıkardı. Canımızı çıkardı resmen.

  Gülçin : Bir de 4 kişiyiz tabi, bu kadar uzun sürmesinde onun da etkisi var. Herkes birbirini beklemek ve dinlemek zorunda çünkü. Bu yüzden epey uzun sürüyor.

  Eren : Bir de o kadar heyacanlandık ki hem Kenan hem biz. Bir an önce bu parçayı kaydedelim ve dinleyelim istedik. Bu kadar heyecanlanmışken bir şeyler çıkaralım ortaya diye, o gün o gazla “Sımsıkı”yı da yaptık “4 Peynirli Pizza”yı da yaptık ama sabah çıktık stüyodan.


  Cemre : Şöyle bir şey oldu, biz bütün yaz stüdyoda Kenan’ın başının etini yedik. Parça yapıyorsun, bize yapıyorsun, parça parça parça diye. O da en sonunda Havaalanında Cemre gel bak şöyle bir şey var dedi ve biraz mırıldandı. Ben de hadi bitsin hadi bitsin dedim. Parça bittikten sonra cebinden bir kağıt çıkarıp bize mırıldandı. Şöyle bir şey olacak dedi. Sonrasında hemen stüdyoya - sabah 6’da - arkadaşlarını çağırdı ve canlı enstrümanlar ile parça kaydedildi. Biz nerede vokal yaptıysak o da yaptı. Diğer parçaların kayıtları da öyle. Ozan Doğulu ile kayıt yaparken zaten çok eğleniyoruz. Ailemizden biri ile kayıt yapıyor gibiyiz. Mustafa Ceceli ile de çalıştık. Onunla senelerdir çalışıyoruz ve o da bize bir parçamızda eşlik etti. Ender ile kayıt yaparkan ondan hepimiz adına çok şey öğrendiğimizi söyleyebilirim. Deneyim dolu bir kayıt oldu çünkü çok profesyonel bir ekip onlar. Bize çok şey öğrettiler ve bizim için sabrettiler. Albümde Onno Tunç, Şehrazat, Arto Tunç, Bülent Ortaçgil, M.F.Ö. ve Sezen Aksu gibi çok çok önemli isimler var. Bizim için de onlara layık olmak kaygısı da devredeydi. İyi bir şeyler çıkarmak çok önemliydi. Güzel tepkiler aldık hayatta olan eser sahiplerinden de. Alnımızın akı ile çıkacağımızı umuyorum.


   
Grup Hepsi Röpörtajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Grup Hepsi

  Grup Hepsi

  CEMRE 1985’te İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde ortaöğretim ve liseyi bitirdi. Aynı okulda Klasik Bale eğitimine devam ediyor. Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi’nin sergilediği oyunlarda beş yıl boyunca rol aldı. Kliplerde oyunculuk yaptı. Reklam jingle’ları seslendirdi. Özel şan ve piyano dersleri aldı. Zerrin Özer’in...
 2. Grup Hepsi - Kalpsizsin

  Grup Hepsi - Kalpsizsin

  senin iyi bir kalbin olduğuna inandım bekledim sabırla ama kabul yanıldım sen yalandın ne kadar uğraştıysam olmadı aşk sana bir türlü yakışmadı kimsin,kimsin kalpsizsin,kalpsizsin sözüne hiç(ha haaa) güvenilmez (ha haaa) sana aşktan (ha haaa) bahsedilmez kalpsizsin kimseyi görmezsin yüzüne gülmezsin kendine hayransın bencilsin sevemezsin aynalara bir bak senden güzel mi var? sevmeyi...
 3. Grup Hepsi - Hepsi 1

  Grup Hepsi - Hepsi 1

  Yoshy hep yolda Erense uzayda Gülçin şıpsevdi(hıh) Cemre çok zorlu biri Bi çatı altında Hepsi bir arada Zor demeden Düşmanlık bilmeden Pes etmeyip Vazgeçme sevmekten Söz verelim Hedefe gidelim Aşk gelirse Bi mola verelim Gerçek aşk yolda Aslında kapında Çat kapı gelmiş Kimmiş neyin nesiymiş? Bi çatı altında Hepsi bir arada Zor demeden Düşmanlık bilmeden Pes etmeyip Vazgeçme sevmekten Söz...
 4. Grup Hepsi - Hanimiş

  Grup Hepsi - Hanimiş

  Oda bir gün büyüyecek Tıpış tıpış yürüyecek Oda bir gün büyüyecek Sevmesini öğrenecek Vah vah hanimiş benim koca bebeğim Uyusunda büyüsün adam olsun görelim İstediğin her şey ayağına gelmez Ağlamayan bebeğe kimse mama vermez Annene hiç benziyor mu? Dön yüzüme iyice bak Ruh yaşımız tutmuyor Yetti seni pışpışlamak Oda bir gün büyüyecek Tıpış tıpış yürüyecek Oda bir gün büyüyecek Sevmesini...
 5. Grup Hepsi - Dinlemem

  Grup Hepsi - Dinlemem

  Kim inanır aşkına Yüzüme bi baksana Artık sana kanmam Aşkınıda al git Bırak hadi zorlama Yeter oyun oynama Bir öyle bir böyle Bana sorma Kanmam, varsa yoksa hep yalan Kim sana aldanan Hangi birini ah anlatsam oo oo dinlemem Ne söylersen duymak istemem oo oo huuu anlatma hiç Senden duymak istemem yüzüme bi bi baksana bana Ne söylersen duymak istemem yüzüme bi bi baksana bana,yüzüme bi...

Sayfayı Paylaş