Güvenli İnternet Günleri Eğitim Semineri

M

Misafir

Forum Okuru
#1
Güvenli İnternet Günleri Eğitim Semineri
"Güvenli İnternet Günleri" Eğitim SemineriBilişim Eğitim Merkezi, ailelere, çocuklarını internetin zararlarından koruma yöntemleri ile ilgili “Güvenli İnternet Günleri” eğitim seminerlerini başlattı.

Bilişim Eğitim Merkezi, ailelere, çocuklarını internetin zararlarından koruma yöntemleri ile ilgili “Güvenli İnternet Günleri” eğitim seminerlerini başlattı.

Bilişim Eğitim Merkezi, “Güvenli İnternet Günleri” başlığında düzenlediği aileleri bilinçlendirme eğitim seminerleri Beyoğlu Belediyesinde 8- 15 ve 22 Mayıs 2007 tarihlerinde gerçekleştirildi. İkincisi Bahçeşehir Belediyesi ile 1 Haziran 2007 tarihinde yapılan seminerlerde ailelerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Ailelere “İnternet Nesli Yetiştirmeyi Biliyor muyuz?” içeriği ile 05-15 yaş arasında çocuklarını internetin zararlarından nasıl koruyacaklarının eğitimleri ve Volsoft web filtre yazılım programı ücretsiz olarak veriliyor. Beyoğlu Belediyesi ve Bahçeşehir Belediyesinde düzenlenen Güvenli İnternet Günleri kapsamında “İnternet Nesli Yetiştirmeyi Biliyor muyuz?” içeriği ile hazırlanan eğitimlere 4 gün boyunca toplam 250 aile katıldı. Beyoğlu belediyesine bağlı semt konaklarında düzenlenen eğitimlerde annelerin çocuklarıyla kurdukları teknolojik dil ve hangi yöntemlerle çocuklarını internetin zararlarından koruyabileceklerinin eğitimi verildi. Bu proje ile İstanbul’daki tüm belediyeler ile düzenli olarak eğitim seminerlerine devam ederek ücretsiz olarak ailelerin bilinçlendirilmesi sağlanacak. Belediyelerin ve ailelerin yoğun ilgisi ile karşılanan proje 2007 yılı sonuna kadar devam edecek.
Bilişim Eğitim Merkezi, bu eğitimlere, toplumumuzun kendileri yetişirken yeni bir olguya karşı çocuklarını ve gençlerini iyi yetiştirebilmeleri için hazırlanmış bir bilinçlendirme proje hedefi ile yola çıktı.
Bilişim Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen “İnternet Nesli Yetiştirmeyi Biliyormuyuz” sorularını cevaplayan bilinçlendirme ve eğitim seminerlerinde; anne ve babalara çocuklarını internetten nasıl koruyacakları, hangi araçlar ve yöntemler ile tedbir alabilecekleri konusunda 8 farklı başlıkta bilgiler veriliyor. Çocukları internetin zararlarından koruma eğitimlerini Bilişim Eğitim Merkezi Sistem ve Network Bölümü Koordinatörü İrfan Bostancı, Filtre programı kullanımı ile ilgili eğitimi Volsoft Yazılım Satış Müdürü Atilla Aydınalp ve İstanbul İnternet Kafeciler Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necmi Karademir ise internetin yaşamımızdaki genel görüşü ile ilgili bilgiler veriyor. 
  Güvenli internet üye olma işlemi nasıl olunur hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
TTnet Güvenli İnternet Sistemi Pc'den Nasıl Kaldırılır? TTnet Güvenli İnternet Sistemi Pc'den Nasıl Kaldırılır?
ttnet güvenli internet ttnet güvenli internet sistemi kaldırma Sevgili melekler, internetin zararlı içeriklerinden çocukları korumak için Ttnet'in uyguladığı bir sistem olan Ttnet Güvenli İnternet hizmeti, ADSL hattı üzerinden...
Teknik Destek 0
Güvenli İnternet Döneminde Engellenen Siteler Nasıl Öğrenilir Ayrıntılı Bilgiler Güvenli İnternet Döneminde Engellenen Siteler Nasıl Öğrenilir Ayrıntılı Bilgiler
güvenli internet hizmeti güvenli internet kullanımı güvenli internet engellenen siteler 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. 22 Kasım itibarıyla güvenli internet dönemi başlamış oldu melekler :) Daha önce forumumuzda...
Faydalı Bilgiler 0
güvenli internet engellenen siteleri öğrenme linki var mı ? güvenli internet engellenen siteleri öğrenme linki var mı ?
Güvenli internet hizmetinde engellenen siteleri nasıl nereden hangi linke bakarak görebiliyoru arkadaşlarım.
Soru-Cevap 1
TTnet İçin Güvenli İnternet Sistemi Nasıl İşleyecek? TTnet İçin Güvenli İnternet Sistemi Nasıl İşleyecek?
ttnet güvenli internet nedir güvenli internet kullanımı güvenli internete geçiş güvenli internet hizmeti 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler....
Faydalı Bilgiler 2
Güvenli internet üye olma işlemi nasıl olunur Güvenli internet üye olma işlemi nasıl olunur
GÜvenli internete geçtikte bende çocuklarım için buna üye olmak istiyorum. Nasıl üye olunur hangi linke bakılır teşekkürler.
Soru-Cevap 1

Benzer Konular