1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Gül üzerine tavsiyeler

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  Size hediye edilmiş bir demet gülün, uzun zaman güzelliğini koruması için şu tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz: - Güllerin saplarının uçlarını kenarlarından olmak üzere jiletle tıraşlayın. Ancak tıraşlanan kısmın suyun içinde kalmasına özen gösterin.
  - Buketi olduğu gibi serin, ama klorsuz suya batırın. Saplarını eğri olarak kesin.
  - Güllere bol su değmesi için vazonun içinde kalan dikenleri koparın.
  - Ara sıra, özellikle akşamları güllere su püskürtün.
  -Geceleyin vazoyu bir taş zeminin üzerine bırakın.
  -Rutûbetin kaybolmaması için gülleri hava cereyanına ve kızgın güneşe mâruz yerlerde bırakmayın
  - Gül saplarını 1 cm yarın. Eğilmezse onları bu yolla kurutabilirsiniz.
  -Gül açıp çiçeğini döktükten sonra dökülen çiçeği keserseniz yeni tomurcuklar verir.

  -Gülleriniz boyunlarını bükerse, ilk önce sıcak suya, sonra soğuk suya batırın. -Elma marmelatı yaparken içine birkaç gül yaprağı atın; hem tadı, hem de kokusu daha güzel olur.
  -Yüzünüzü soğuk suyla yıkadıktan sonra gül suyuna batırılmış bir pamukla silerseniz, yüzünüzün rahatladığını hissedersiniz.
  -Gözlerinizin içi kırmızıysa, gözünüze gül suyu kompresi yapabilirsiniz.
  -İshali kesmek için gül yapraklarını çay gibi demleyip içebilirsiniz.
  Gül, fazla nemli ve havadar yerlerde yetişirse daha sağlıklı ve verimli olur. Gül fidanlarınızı tercihen sonbaharda ve bazen -eğer iklim elverişli olursa- şubat ayından nisan ayına kadar dikebilirsiniz.


   
Gül üzerine tavsiyeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fotoğraf ve Video üzerine tavsiyeler;

  Fotoğraf ve Video üzerine tavsiyeler;

  Albüm lerde kalan düğün, nikah salonu ve stüdyo fotoğrafları. Oysa Avrupa ve Amerika'da en azından güzel parkları , bahçeleri fon yapan resimler moda. Düşünsenize , düğün telaşesinin dışında bir geniş zamanda örneğin İstanbul'u fon olarak kullanarak çekilecek resimlerin eşsizliğini. Fotoğrafçınızı seçerken dikkat etmeniz gerekenler Fotoğrafçınızı seçerken onun daha önce çektiği...
 2. Gül

  Gül

  (Rosa / Damaszener Rose / Hundsrose / Rose / Damask rose / Dorgrose herbrose / Rosaceae / Rosier) Mayis-haziran aylari arasinda, pembe, beyazimsi, sari, kirmizi renkli çiçekler açan, güzel kokulu çok senelik, çalimsi ve dikenli bir bitki. Gövdeleri silindir biçimli, yesilimsi, esmer renkli, çok dalli ve dallar sik dikenlidir. Dikenlerin uçlari kivrik ve genellikle kirmizi renktedir. Yapraklar...
 3. Düz örgü Ile örülmüş çanta. Güllerle üzeri Süslenmiş.

  Düz örgü Ile örülmüş çanta. Güllerle üzeri Süslenmiş.

  örülmüş çanta modelleri düz örgü çanta modelleri örgü okul çantaları okul çantası güller DÜZ ÖRGÜ İLE ÖRÜLMÜŞ ÇANTA. GÜLLERLE ÜZERİ SÜSLENMİŞ.
 4. Ramazan Ayı İçin Sağlıklı Beslenme Üzerine Tavsiyeler

  Ramazan Ayı İçin Sağlıklı Beslenme Üzerine Tavsiyeler

  Ramazanda Beslenme Önerileri Ramazanda Sağlıklı Beslenme Önerileri Sevgili melekler, bildiğiniz gibi mübarek Ramazan ayı yaklaşıyor ve her yıl televizyonlardan yapılan o kadar uyarıya rağmen, Ramazanı kilo almış bir şekilde bitiriyoruz. Aslında bunun sebebi çok basit, uzun süren açlığın ardından kendimizi frenleyememek. Bu yazımızda sizlere Ramazanda sağlıklı beslenme önerileri hususunda...

Sayfayı Paylaş