gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Gül ve Mektup

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Merhaba, Mutluluğun hasreti ve bir sebebi.
  Merhaba, İki gözüm, fırtınam
  Sesimin ve sevgimin yankısı
  Merhaba, son limandaki gül
  Yağmur yüklü bulutum,
  Suya hasret toprağım.
  Merhaba, acım, tatlım,
  Ve karanlık gecede ay…

  Yoksun, penceremde yağmur taneleri, sokaklar boş ve dargın, uzaklara dalmışım, suskun ve yorgunum, huzursum.

  Yoksun, kapımı kim çalar bu vakitte? Akşam çoktan olmuş, bir hayal midir seni beklemek ve gelmeni düşlemek, yoksa bir rüya mıdır, uyanılması güç?

  Yoksun, odam soğuk ve sessiz, takatim yok yerimden kalkmaya, korku kol geziyor, acıkmışım susamışım.

  Sen yoksun diye kim bilir, kaç yıldız saymışım hasrete ve özleme dair, kaç buluta ayrılık dolu isimler vermişim kavuşmaya dair?

  Sen yoksun diye kim bilir, kaç bardak çayımı soğutmuş içmemişim, sen yoksun diye kim bilir, kaç şiir karalamış, kaç aşk romanını yarım bırakmış, kaç gece uykusuz kalmışım?

  Gönlümün en ıssız yerlerinde, en tenha sokaklarında, el değmemiş koylarda sana ait ve sevdana ait ve hasretine ait cümleler biriktirdim. Her bir cümleyi ruhumla besledim, sevdiğin şarkılarla avuttum, onca zaman büyüttüm duyarsın, hissedersin, tebessüm eder sevinirsin diye.

  Yürüyorum uzun yollar boyu, insanlar gelip geçiyor yanımdan, kimisi dokunuyor omzuyla, dönüp bakmıyorum, bu insan selinin, anlamsız kalabalığın ortasında yalnızlığımı hissediyorum ve yudumluyorum ama isyan da etmiyorum. Yürümeme bir anlam yüklüyorum; Yürümek sana doğru, koşmak sana doğru, adımlarımın yönü sana doğru diye düşünüyorum. Çocuklar gibi seviniyor, kanat çırpıyorum.

  Nerede olduğunu ve ne yaptığını tahmin ediyor, şu anda kafandan ne geçtiğini, ne söylediğini, bulmaya çalışıyor başladığım bu oyunu devam ettirip gidiyorum. Uzun ve derin düşüncelere dalıyorum bazen, başka bir alemin kapısındayım sanki, güneş gibi ay gibi gerçek diyorum ama sen yoksan zaten, dünyamıza geri dönüyorum.

  Hayat tüm heybetiyle ve acımasıyla ve acımasızlığıyla devam ediyor. Günlere hükmümüz yok, zamana gücümüz yetmiyor. Sevdamı diri, hasretimi canlı tutmaya çabalıyorum. Yıkılmaktan korkuyor ama dimdik ayakta kalabilmekte zorlanıyorum. Ümidimi inancımdan ve sevdamdan ve ruhumdan ve aşkımdan ve benliğimden alıyorum.

  Yıkılma ve yıkma İki Gözüm, acı sende tat bulsun son sözüm, hüzün sende derman görsün gül yüzlüm…

  Hoşçakal

   
Gül ve Mektup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kıraç - Kan Ve Gül

  Kıraç - Kan Ve Gül

  Kan ve gül,gülle diken aşkım ve sen Birbirine dönük sırt sen ve ben Bilmem anlatabiliyor muyum? Seviyorum,seviyor musun? Ağlıyorum,gülüyor musun? Özlüyorum,gidiyor musun? Sevdikçe,itiyor musun? Peki öyle olsun... Sarılıp öpen,ağlayıp gülen Sonra kaçıp giden Fırtınayla sakin gece,bir bilmece Bilmem anlatabiliyor muyum?
 2. Gül Ve Bülbül Hikayesi

  Gül Ve Bülbül Hikayesi

  Çok eski zamanlarda birgün birdelikanli varmis...Budelikanli çok zengin bir ailenin kizina asik olmus.Ama kizdelikanli fakir diye ona yüz vermiyormus. Genç bir yilbasi gecesi bütün cesaretini toplamis ve kizi yilbasi gecesi balosuna davet etmek için evine gitmis. Kapiyi genç kiz acmis.Kiza kendisini yilbasi gecesi balosuna davetetmeye geldigini, birlikte dans etmek istedigini söylemis.Kiz...
 3. Gül ve diken

  Gül ve diken

  :salıncak:Adamın birisi bir gül dikmiş, sabırla ve inançla sulamış ve açmadan önce incelemiş. Açmak üzere olan tomurcuğu görmüş ama sapının üzerindeki dikenleri farketmiş ve "bu kadar güzel bir çiçek nasıl bu kadar sivri dikenlerle dolu olabilir?" diye düşünmüş. Bu düşünceyle üzgün, gülü sulamayı ihmal etmiş ve gül tam açacakken ölmüş. Pek çok insan da böyledir. Her ruhta bir...
 4. Kadın Ve Gül

  Kadın Ve Gül

  Yepyeni bayan avatarları arkadaşlar :)
 5. Gül Ağacı ve Özellikleri

  Gül Ağacı ve Özellikleri

  Gül Ağacı Gül Ağacının özellikleri Gül Ağacı neye iyi gelir Kokusu ve görüntüsüyle her kadının sevdiği gülün ağacı ile ilgili olarak bazı bilgiler vermek istiyoruz sizlere melekler :) Gül Ağacı ; Orta güneşli, killi kumlu ve kırmızı toprakları çok sever. Yediveren, Bodur, Sadberk, Sarmaşıktır. Güllerinin sürekli canlı olması için yanmış çiftlik gübresi ile diplerinin her ilkbaharda...

Sayfayı Paylaş