1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Gül ve Mektup

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Merhaba, Mutluluğun hasreti ve bir sebebi.
  Merhaba, İki gözüm, fırtınam
  Sesimin ve sevgimin yankısı
  Merhaba, son limandaki gül
  Yağmur yüklü bulutum,
  Suya hasret toprağım.
  Merhaba, acım, tatlım,
  Ve karanlık gecede ay…

  Yoksun, penceremde yağmur taneleri, sokaklar boş ve dargın, uzaklara dalmışım, suskun ve yorgunum, huzursum.

  Yoksun, kapımı kim çalar bu vakitte? Akşam çoktan olmuş, bir hayal midir seni beklemek ve gelmeni düşlemek, yoksa bir rüya mıdır, uyanılması güç?

  Yoksun, odam soğuk ve sessiz, takatim yok yerimden kalkmaya, korku kol geziyor, acıkmışım susamışım.

  Sen yoksun diye kim bilir, kaç yıldız saymışım hasrete ve özleme dair, kaç buluta ayrılık dolu isimler vermişim kavuşmaya dair?

  Sen yoksun diye kim bilir, kaç bardak çayımı soğutmuş içmemişim, sen yoksun diye kim bilir, kaç şiir karalamış, kaç aşk romanını yarım bırakmış, kaç gece uykusuz kalmışım?

  Gönlümün en ıssız yerlerinde, en tenha sokaklarında, el değmemiş koylarda sana ait ve sevdana ait ve hasretine ait cümleler biriktirdim. Her bir cümleyi ruhumla besledim, sevdiğin şarkılarla avuttum, onca zaman büyüttüm duyarsın, hissedersin, tebessüm eder sevinirsin diye.

  Yürüyorum uzun yollar boyu, insanlar gelip geçiyor yanımdan, kimisi dokunuyor omzuyla, dönüp bakmıyorum, bu insan selinin, anlamsız kalabalığın ortasında yalnızlığımı hissediyorum ve yudumluyorum ama isyan da etmiyorum. Yürümeme bir anlam yüklüyorum; Yürümek sana doğru, koşmak sana doğru, adımlarımın yönü sana doğru diye düşünüyorum. Çocuklar gibi seviniyor, kanat çırpıyorum.

  Nerede olduğunu ve ne yaptığını tahmin ediyor, şu anda kafandan ne geçtiğini, ne söylediğini, bulmaya çalışıyor başladığım bu oyunu devam ettirip gidiyorum. Uzun ve derin düşüncelere dalıyorum bazen, başka bir alemin kapısındayım sanki, güneş gibi ay gibi gerçek diyorum ama sen yoksan zaten, dünyamıza geri dönüyorum.

  Hayat tüm heybetiyle ve acımasıyla ve acımasızlığıyla devam ediyor. Günlere hükmümüz yok, zamana gücümüz yetmiyor. Sevdamı diri, hasretimi canlı tutmaya çabalıyorum. Yıkılmaktan korkuyor ama dimdik ayakta kalabilmekte zorlanıyorum. Ümidimi inancımdan ve sevdamdan ve ruhumdan ve aşkımdan ve benliğimden alıyorum.

  Yıkılma ve yıkma İki Gözüm, acı sende tat bulsun son sözüm, hüzün sende derman görsün gül yüzlüm…

  Hoşçakal


   
Gül ve Mektup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gül ve diken

  Gül ve diken

  :salıncak:Adamın birisi bir gül dikmiş, sabırla ve inançla sulamış ve açmadan önce incelemiş. Açmak üzere olan tomurcuğu görmüş ama sapının üzerindeki dikenleri farketmiş ve "bu kadar güzel bir çiçek nasıl bu kadar sivri dikenlerle dolu olabilir?" diye düşünmüş. Bu düşünceyle üzgün, gülü sulamayı ihmal etmiş ve gül tam açacakken ölmüş. Pek çok insan da böyledir. Her ruhta bir...
 2. Muhammed Ve Gül İlahisi

  Muhammed Ve Gül İlahisi

  muhammet ilahisi gül muhammed ilahisi gül muhammed sözleri benim peygamberim öyle güzel ki muhammet Benim Peygamberim öyle Güzelki Nuru Aydinlatir Bütün Alemi Onun Sevdasina öter Bülbüller Ona Aşik Olmuş Kirmizi Güller Kirmizi Güller Ona Aşik Olmuş O Sefil Güller Oooo Oooo Oooooo Ooo Ooo O Muhammed
 3. Kadın Ve Gül

  Kadın Ve Gül

  Yepyeni bayan avatarları arkadaşlar :)
 4. Gül ve Gece

  Gül ve Gece

  Gül ve Gece Gül ile bülbülün hikâyesinde gülün adı bülbülün kanıdır gece. Ve aynı hikâyede gece ilham olur aşka düşen bîçâre gence.Leyl’dir gece kelimelerin en karanlığıdır. Leyla olur gece sebebi mecnunluğundandır. Yusuf’un gözleridir gece Züleyha’ya. Yusuf’un sözleridir gece Züleyha’ya. Züleyha bir ince sızıdır ki aynı gecelerde yazgısı düşer ay yüzlü Yusuf’a. Yazıdır gece semaya yazılan...
 5. Gül Ağacı ve Özellikleri

  Gül Ağacı ve Özellikleri

  Gül Ağacı Gül Ağacının özellikleri Gül Ağacı neye iyi gelir Kokusu ve görüntüsüyle her kadının sevdiği gülün ağacı ile ilgili olarak bazı bilgiler vermek istiyoruz sizlere melekler :) Gül Ağacı ; Orta güneşli, killi kumlu ve kırmızı toprakları çok sever. Yediveren, Bodur, Sadberk, Sarmaşıktır. Güllerinin sürekli canlı olması için yanmış çiftlik gübresi ile diplerinin her ilkbaharda...

Sayfayı Paylaş