1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Güler Sabancı, Avrupa'nın zirvedeki iş kadınları listesinde

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Financial Times'ın ''Avrupa'nın Zirvedeki İş Kadınları'' (Europe's Top Women in Business) listesinde 8'inci sırada yer aldı.
  Sabancı Holding'ten yapılan yazılı açıklamada, 25 iş kadınının yer aldığı listede Güler Sabancı'nın, bu yıl bir sıra daha yükselerek 8'inci sırada yer aldığı ve listede yer alan tek Türk iş kadını olduğu bildirildi.
  Financial Times'ta konuyla ilgili olarak Hannah Green tarafında kaleme alınan yazıda Güler Sabancı ile ilgili şu bilgilere yer verildiği kaydedildi:

  ''Güler Sabancı bu büyüklükte bir Türk şirketini yöneten ilk kadın. İzmit'teki lastik fabrikasında 28 yıl önce çalışma hayatına atıldı ve şimdi Türkiye'nin en büyük sanayi ve finans devlerinden biri olan Sabancı Holding'in başında. Sabancı, İşletme okudu ve 5 yıl boyunca Lastik ve Takviye Malzemeleri Grubu'nun başkanlığını yürüttü. Amcası Sakıp Sabancı'nın 2004 yılındaki vefatının ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devraldı. Sakıp Bey, ailenin diğer erkek üyeleri arasından halefi olarak tercihini Güler Sabancı'dan yana kullandı.

  Sabancı Holding, toplam 70 şirketten oluşan Sabancı Grubu'nun ana şirketidir. Sabancı Topluluğu'nun ana faaliyet alanları, finansal hizmetler, otomotiv, lastik, çimento, perakendecilik, enerji, tekstil ve çeşitli iştirakleridir. Sabancı Holding'in İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem gören 13 şirkette iştiraki bulunmaktadır. Şirket, 2007'nin ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 93 artışla, 616 milyon YTL net kar açıklamıştır.


  Bu yılın başlarında Financial Times'a yaptığı açıklamasında Sabancı, şirketin finansal hizmetler alanındaki ağırlığını gelecek birkaç yıl içinde, finans dışı alanlarla dengeleme niyetinde olduğunu belirtmişti. Gelecek on yılda, özellikle Türkiye dışı faaliyetlerinde daha çok büyüme potansiyeli gördüğü enerji, perakende ve çimento alanlarına ağırlık vermek istediğini ifade etmişti. Sabancı, özellikle bu üç alanda, özellikle Doğu Avrupa'da, satın almalar da dahil yeni yatırım fırsatları üzerine yoğunlaşıyor.'' Açıklamada, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın, geçtiğimiz günlerde Fortune dergisi tarafından açıklanan ''Dünyanın En Güçlü 50 İş Kadını'' listesinde de üç sıra yükselerek, 8'inci sırada yer aldığı hatırlatıldı.

   
Güler Sabancı, Avrupa'nın zirvedeki iş kadınları listesinde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güler Sabancı dünyanın en güçlü 10 iş kadını arasında

  Güler Sabancı dünyanın en güçlü 10 iş kadını arasında

  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın, her yıl Fortune Dergisi tarafından hazırlanan ''Dünyanın En Güçlü 50 İş Kadını'' listesinde 8. sırada yer aldığı bildirildi. Sabancı Holding'ten yapılan açıklamaya göre, bu yıl listede 3 sıra yükselerek 8. sıraya yerleşen Güler Sabancı, ilk 10 yer alan tek Türk kadını oldu. Açıklamaya göre, girişinde Güler Sabancı'nın...
 2. zirve

  zirve

  Bakınız; Dağ, Tepe.Mücadeleci yapınız nedeniyle, daima sorunların üstesinden gelecek, başarılı olacaksınız demektir. Mücadeleci yapınız nedeniyle, daima sorunların üstesinden gelecek, başarılı olacaksınız demektir. Bir kimse bir dagin zirvesinde oldugunu görerek, uçurumdan bakarken bir ürperti duysa, agir bir ise girerek yorgunluk duyar ve vücutça sarsilir. Bir baska rivayete görede: Rüyada...
 3. Listemiz

  Listemiz

  LİSTE 30.03____6.04.2009 ARASI GEÇERLİDİR nick/////başlangıç kg//şu an kg//ideal kg//boy//mezuniyet top. jellibon............74..............67............60........ 164......... 7kg gurbet kuşu......59............59............52.........161..........7kg...
 4. Güler Sabancı kimdir

  Güler Sabancı kimdir

  Güler Sabancı kimdir biyografi bilgilerini sizden rica ediyorum arkadaşlar.
 5. GÜLER SABANCI biyografisi

  GÜLER SABANCI biyografisi

  güler sabancı hakkında bilgiler güler sabancı hayatı Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda iş dünyasının ünlü isimlerinden Güler Sabancı'nın biyografi bilgilerini sizlerle ve bizden Güler Sabancı'nın hayatıyla ilgili bilgiler isteyen misafirlerimiz ile paylaşıyoruz. Güler Sabancı Doğum Tarihi : 1955 Doğum Yeri :Adana Yüksel ve İhsan Sabancı çiftinin ilk çocuğu olarak 1955'de Adana da...

Sayfayı Paylaş