1. Misafir

Misafir Forum Okuru

gülümse ile ilgili güzel bir hikaye

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Adı Fleming’di ve fakir bir çiftçiydi.
    Ailesi için para kazanma çabasında olduğu bir gün, yakındaki bataklıktan gelen , yardım isteyen bir ağlama duydu.
    Aletlerini yere düşürdü ve bataklığa koştu. Orada, beline kadar ıslak ve siyah hayvan dışkıları içinde batmakta olan bir çocuk buldu, ağlıyordu ve kendini kurtarmak için çaba sarfediyordu.
    Çiftçi Fleming , yavaş ve korkunç bir ölüme gitmekte olan çocuğu kurtardı.
    Ertesi gün çiftliğe çok güzel bir araba geldi.
    Seçkin bir şekilde giyinmiş soylu bir kişi arabadan çıktı ve kendisini Çiftçi Fleming’in yardım etmiş olduğu çocuğun babası olarak tanıttı.
    Soylu adam “Ben bunun karşılığını vermek istiyorum", dedi.
    “Siz benim oğlumun hayatını kurtardınız.".

Fakir çiftçi ‘Hayır, yaptığım için bir ödeme kabul edemem’ diye yanıtladı. O anda , kulübenin kapısında çiftçinin oğlu göründü.
    “Sizin oğlunuz mu ?" diye sordu soylu adam.
    Çiftçi , gururlu bir şekilde “Evet", diye yanıtladı.
    ‘Size bir anlaşma yapmayı öneriyorum. Oğlunuza, oğlumun yararlanacağı aynı seviyede bir eğitim sağlamama izin verin. Eğer oğlunuz babasına benziyorsa, ikimizin de gurur duyacağı bir insana dönüşünceye kadar gelişeceğinden şüphe duymuyorum.’
    Ve çiftçi kabul etti. Çiftçi Fleming’in oğlu zamanının en iyi okullarına gitti ve Londra St. Mary Hastanesi Tıp Okulunu bitirdi.
    Kendini tüm dünyada Dr. Alexander Fleming adıyla tanıtıncaya kadar durmadı;
    Penisilinin kaşifi.
    Que siempre nos consuela
    Nos guía
    Yıllar sonra, aynı soylu adamın bataklıktan kurtarılmış oğlu, zatürre (Pnömoni) hastalığına tutuldu.
    Bu kez onun hayatını kim kurtardı ?...
    Penisilin.
    Soylunun adı nedir?
    Sir Randolph Churchill.
    Oğlunun adı nedir? ! Sir Winston Churchill.
    Birisi bir seferinde söylemişti:
    Giden,
    Geri döner.
    Paraya ihtiyacın yokmuş gibi çalış.
    Asla yaralı olmamışsın gibi sev.
    Kimse sana bakmıyormuş gibi dans et.
    No puedes arreglar
    Kimse dinlemiyormuş gibi şarkı söyle.
    Cennet dünyadaymış gibi yaşa.

gülümse ile ilgili güzel bir hikaye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güzel bir Hikaye...

Güzel bir Hikaye...

Okulun ilk gününde 5.nci sınıfın önünde dururken, öğretmen çocuklara bir yalan söyledi. Çoğu öğretmen gibi, öğrencilerine baktı ve hepsini aynı derecede sevdiğini söyledi. Ancak bu imkansızdı, çünkü ön sırada oturduğu yerde bir yana kaykılmış ismi Mustafa Yılmaz olan bir erkek çocuk vardı. Bayan Mediha bir yıl önce Mustafa yı izlemişti ve diğer çocuklarla iyi oynamadığını, elbiselerinin kirli...
  2. Cok güzel bir Hikaye...

Cok güzel bir Hikaye...

5 sınıf hikaye örnekleri Okulun ilk gününde 5.nci sınıfın önünde dururken, öğretmen çocuklara bir yalan söyledi. Çoğu öğretmen gibi, öğrencilerine baktı ve hepsini aynı derecede sevdiğini söyledi. Ancak bu imkansızdı, çünkü ön sırada oturduğu yerde bir yana kaykılmış ismi Mustafa Yılmaz olan bir erkek çocuk vardı. Bayan Mediha bir yıl önce Mustafa yı izlemişti ve diğer çocuklarla iyi...
  3. çok güzel bir hikaye

çok güzel bir hikaye

ders çıkartıcı hikayeler çok güzel hikayeler çok güzel bir hikaye ibretlik çok güzel ders çıkartıcı anlamlı düşündüren bir öykü diye düşünüyorum.... Bakalım sizlerde beğenecekmisiniz?.... Genç adam iyi bir terziymiş. Bir dikiş makinesi ve küçücük bir dükkânı varmış. Sabahlara kadar uğraşıp didinir ama pek az para kazanırmış. Çok soğuk bir kış gecesi dükkanı kapatırken elektrik...
  4. namaz ile ilgili bir hikaye

namaz ile ilgili bir hikaye

namazla ilgili hikayeler namaz ile ilgili hikayeler namazla dini namaz ile şiirler dini Namaz İle İlgili Bir Hikaye ADAM, bineceği otobüsün kalkmasına bir saatten fazla süre olduğu için, terminalin yarı aydınlık koridorlarını arşınlıyordu. Ellerini yıkamak üzere biraz ilerideki mescide yanaştığında, iş tulumları giymiş bir genç ona doğru gelerek: — Herhalde namaz kılacaksınız, dedi. Abdest...
  5. Nihat Hatipoğlu'ndan İhlas Suresi İle İlgili Bir Hikaye

Nihat Hatipoğlu'ndan İhlas Suresi İle İlgili Bir Hikaye

ihlas suresi fazileti önemi önemiyle ilgili bir hikaye nihat hatipoğlu ile ilgili bilgiler burada melekler Ramazan ayı dolayısıyla iftar ve sahur saatlarinde Doç.Dr.Nihat Hatipoğlu çok güzel sohbetlerde bulunuyor,bizleri bilgilendiriyor melekler :) Bu bilgilendirmeler arasında anlattığı özlü hikayeler de konuları daha iyi anlamamıza ve kafamızda yer etmesine yardımcı oluyor. İşte bu...

Sayfayı Paylaş