1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Gümüş Dizisi özetleri

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  gümüş dizisi özetleri gümüş dizi özetleri gümüşün bebeğini düşürdüğü bölüm dizisi gümüşün doğum yaptığı bölüm

  1. Bölüm Özeti


  "Gümüş" başlıyor!

  Gümüş'ün hayatı, o sabah amcasından telefonla aldığı bir haberle değişir. Köklü bir aile olan Şadoğulları, oğulları Mehmet'e Gümüş'ü eş olarak seçmiştir. Gümüş, hiç beklemediği bir anda, yıllarca hayalini kurduğu, deliler gibi sevdiği çocukluktan beri aşık olduğu Mehmet'ine kavuşacak, üstelik de onun karısı olacaktır. Her şeyin bu kadar hızlı ve kolay gerçekleşmesine inanamayan Gümüş, gelin olmak için hiç görmediği İstanbul'un yollarına düşer. Mehmet ise bir yıl önce ailesinin evlenmesine karşı çıktığı 6 yıllık aşkı Nihan'ı kendisinin neden olduğuna inandığı korkunç bir kazaya kurban vererek hayata küser.

  Aşka, sevgiye kalbinin kapılarını sımsıkı kapatan Mehmet, acısını unutmak için serseri bir hayat yaşamaya başlar. Mehmet'i yaşadığı bu sefil hayattan dedesi M. Fikri çıkarır. Mehmet'in bir gece girdiği kavga dedesinin onun için hazırladığı planları hızlandırır. Mehmet bundan böyle dedesinin onun için kurgulayacağı hayatı yaşamayı kabul eder. Bunun içinde taşralı Gümüş ile evlenmekte vardır. Kalbinde başka bir kadının sevgisini yaşatan Mehmet, Gümüş ile evlenmeye mecbur kalır. Mehmet, görünürde bu evliliğe razı gelmiştir ama Gümüş'e elini bile sürmez. Üstelik bir kez kaçarak nikahtan vazgeçmeye kalkışmış ve bu skandal babasının kalp krizi geçirmesine ve evlilik haberini alamadan ölümüne neden olmuştur. İnandığı masalın kıyısında öylece kalan Gümüş kocasının bu tavrına anlayışlı davranır. Çünkü genç kızın tek sorunu bu değildir. Kaynanası Şeref'in sert tavırları ve görümcesi Pınar'ın yaptıkları genç kızı büyük bir bunalıma iter. Gümüş' ün elinden M. Fikri tutar ve ona tekstil şirketinde yeni bir görev verir. Bu görevde Gümüş'ün en büyük yardımcısı ise bu zamana kadar çeyizi için yaptığı iğne oyalarıdır.


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Eylül 2016
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  2. Bölüm ÖzetiMehmet, Gümüş ile evleniyor

  Nikahı terk ederek evden kaçan Mehmet'in bu tavrı bütün aile bireylerini, en çok da babası Ahmet'i üzer. Bu acıya dayanamayan Ahmet geçirdiği kalp krizi sonrası apar topar hastaneye kaldırılır. Bu sırada Mehmet en yakın arkadaşı Onur'un yanına sığınmış geleceği hakkında planlar yapmaya, yaptığı hareketin doğru olup olmadığını düşünmeye başlamıştır. Bir ara Onur'un telefonuna gelen çağrı Mehmet'in planlarını yine yarım bırakır.

  Babasının hastanede yattığını ve durumunun ağır olduğunu öğrenen Mehmet hemen yanına gider. Hastanede babasını gören Mehmet yeniden Gümüş'le evlenme kararı alır. Bu haber nikah sonuna kadar Gümüş'ü mutlu etse de nikahtan sonra yaşacakları genç kızın yeniden üzülmesine neden olacaktır. Bu arada daha Mehmet'le arasındaki sorunları çözemeyen Gümüş bu kez de kayınvalidesi Şeref'le karşı karşıya kalır ve yaşanan tartışmanın ardından yeni gelişmeler ortaya çıkar.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Eylül 2016
 3. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri
  3. Bölüm Özeti Yeni bir Gümüş, yeni bir hayat

  Mehmet, annesi Şeref'le tartıştıktan sonra evi terk eden eşi Gümüş'ü aramak için yollara koyulur. İstanbul'u bilmeyen Gümüş sokaklarda birbaşına dolaşırken, kocası Mehmet'i karşısında görünce şaşırır. Mehmet'in odasında, kutuda gördüğü resimlerdeki kızın kim olduğunu Mehmet'e soran Gümüş, Mehmet'i yıllardır yiyip bitiren eski aşkı Nihan'ı ve onun ölümünü öğrenir. Gümüş'ün bu gerçeği daha önceden bildiğini düşünen Mehmet, yanıldığını anlayınca üzülür. Eve gelen Gümüş'ü bir sürpriz beklemektedir. Artık Gümüş'ün tam anlamıyla değişmesi gerektiğini düşünen Şeref, ona özel dersler verecek hocalar tutar. Halası Gülsün ise genç kadını bir güzellik salonuna götürerek baştan aşağı değiştirir. Artık Gümüş tam bir şehir kadını görünümünü almıştır. Ama gelişmeler bununla da bitmez, genç kadının yıllardır el emeği göz nuru döktüğü iğne oyaları kuzeni Bahar'ın dikkatini çekince Gümüş için artık yepyeni bir yaşamın kapıları aralanmış olur.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Eylül 2016
 4. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  4. Bölüm Özeti

  Gümüş'e başarı yolu açıldı

  Şadoğlu Holding'de yeni görevine başlaması için Yönetim Kurulu'nun da onayını alan Gümüş artık şirkette iyi bir yere sahiptir. Yaptığı iğne oyaları ona farklı bir yol çizmiştir. Pınar ailesinden gizlediği eşi ve kızının sorun yaşadıklarını öğrenince Amerika'ya dönmek ister. Herkesten gizli dönüş hazırlıklarına başlayan Pınar'ı bu kez bambaşka bir sürpriz beklemektedir. Mehmet'in yakın arkadaşı Onur ise yüklü kumar borcu yüzünden mafyanın eline düşer. Bu arada Gümüş'ün şirkette göreve başladığını, eşi Ahmet'ten öğrenen Şeref kafasında felaket senaryoları kurmaya devam eder. İşteki ilk günlerine alışmaya çalışan Gümüş ise bir akşam Mehmet'le gittiği yemekte şarabı fazla kaçırınca gece beklenmedik sürpriz bir olay yaşanır.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Eylül 2016
 5. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri
  Mehmet'le Gümüş'ün arasına Beril girdi Mehmet ile Gümüş'ün yakınlaşmaları, Pınar'ın Amerika'ya dönmek üzere evden ayrıldığı haberi ile çabuk bozulur. Bütün aile Pınar'ı uçağa binmeden durdurmak için seferber olur.

  Ancak uçağın kalktığını öğrenirler. Başta Şeref olmak üzere bütün aile üzüntüden yıkılır. Fakat Mehmet Fikri, torunu Pınar'ı uçağa binmeden durdurmayı başarmıştır. Dedesinin tüm ısrarlarına rağmen Pınar neden habersiz Amerika'ya dönmek istediğini bir türlü söylemez. Pınar'ın sırrını bir tek Gümüş öğrenmeyi başarır. Pınar'ın Defne adında kızı vardır. Bunu öğrenen Mehmet kıyameti koparır.
  Kendisinden bir şeyler gizlendiğini sezen Şeref, Gümüş'ü sıkıştır, ağzından laf alamayınca da tehdit eder. Pınar bir an önce kızına kavuşabilmek için Mehmet'ten yardım ister. Gümüş tüm çabalarına rağmen Mehmet'in sevgisini hala kazanamadığı için üzgündür. Üstelik Mehmet'in fabrikada Beril'e yakın davranması onu daha da üzmektedir. Mehmet, dedesini ikna eder, Pınar'ın Amerika'ya dönmesine izin çıkmıştır. Bütün aile Pınar'ın gidişi için akşam yemeğe çıkarlar. Gecenin sonunda Gümüş'ü kötü bir sürpriz beklemektedir.
   
 6. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  6. Bölüm Özeti Mehmet olay çıkarıyor

  Pınar, Onur ve Bahar'la birlikte eğlenmeye giden Mehmet ve Gümüş geceyi olaylı kapatır. Gümüş'ün yanına dans etmek için gelen bir adamı gören Mehmet kendisine hakim olamaz ve kavga çıkarır. Bütün bu kargaşa sırasında fenalaşan Gümüş ortalığı sakinleştirmek için çareyi bayılmakta bulur. Yediği yumrukla bu kavgayı ucuz atlatan Mehmet ve diğerleri yalıya döner.

  Bu sırada Pınar'ın Amerika'daki kızının varlığını öğrenen aile fertleri telaşla Pınar'ın gelmesini bekler. Duyduklarına inanamayan Mehmet Fikri odasına giderek silahını alır ve eve gelen Pınar'ın üzerine yürür. Gördükleri karşısında şaşıran Pınar, dedesinin gerçeği öğrendiğini tahmin ederek olayı doğrular. Ama bu sözler bekli de onun bir daha kızını asla görememesine neden olacaktır. Olayı ilk öğrenen ve herkese anlatan Tarık'ın durumu ise Pınar'dan farklı değildir. O da sevdiği kadın ve oğlunun varlığını ailesinden gizlemeye devam etse de olanları anlayacak kadar büyüyen oğlu Doğuş artık psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Tarık'tan artık beklediği ilgiyi görememekten şikayetçi olan Esra, bir şeyler yapmamın zamanının geldiğini düşünür.

  Mehmet'e olan aşkı gün geçtikçe içini kavuran Gümüş ise aşkına karşılık alamadığı için üzülürken, kurslar ve iş hayatıyla fazlaca yoğunlaşır. Bir akşam evde Mehmet'le en yakın arkadaşı Kader'in konuştuklarına kulak misafiri olan Gümüş yıllardır kendisinden saklanan bir gerçeği öğrenince ne yapacağını şaşırır.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Eylül 2016
 7. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  7. Bölüm Yalıda sinirler gergin

  Mehmet ve Kader arasındaki samimi konuşmalara şahit olan Gümüş, bu konuda Kader'i suçlayınca Kader evi terk etme kararı alır. Kendisine yeni bir ev arayan Kader, yıllardır Şadoğlu Ailesi'nin yanında çalışan babası Osman'ı da yanına almaya kararlıdır. Bu arada M. Fikri, Pınar'ın evden çıkmasını engelleyen bir karar alır ve kapıya güvenlik koyar. Pınar bu durumu öğrenince sinir krizi geçir ve kendisini banyoya kilitler. Mehmet, Pınar'ı oradan büyük çabalar sonunda çıkarmayı başarır ve Gümüş'le birlikte Onur'un teknesine getirir. Ancak Pınar'ı evden çıkardığı için dedesinden azar işitir.

  Son zamanlarda yalıya az gider olan Ahmet ise yeni tanıştığı Zeynep'le daha fazla vakit geçirir. Şeref, bu durumu bilmese de, olayın kokusunu almaya başlar. Pınar'ın kızı Defne ile kızının babası olarak bildikleri Ünal'ı İstanbul'a getirten Mehmet ve Gümüş, burada Ünal'ın Defne'nin babası olmadığını anlarlar. Bu kez de akıllarda başka soru kalır. Defne'nin gerçek babası kim?
   
 8. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  8. Bölüm Şeref, Mehmet ve Gümüş'e kızgın

  Gümüş ve Mehmet, Amerika'dan Pınar'a sürpriz yapmak için getirdikleri Defne'ye bakacak birini bulamayınca geceyi hep birlikte otel odasında geçirmek zorunda kalırlar. Bu sırada ailenin tüm fertleri Şeref'e sürpriz doğum günü partisi hazırlama telaşındadır. Herkes oradadır. Hatta Berk'in manken sevgilisi Tuğçe bile partiye katılmıştır. Ama Mehmet ve Gümüş'ün bir bahane uydurarak partiye katılamamaları Şeref'i çok kızdırır.

  Tarık'ı terk etmek için gün sayan Esra'nın uçak biletlerini Tarık'ın cebinden yere düşürür. Evin hizmetçisi Ahmet'e ait olduğunu sandığı biletleri Şeref'e verince, Tarık ve Esra'nın yıllardır gizledikleri yasak aşkları ortaya çıkar. Bütün bunların yani sıra Amerika'dan gelen Defne'nin babasının kim olduğu sırrı ise özellikle Mehmet ve Onur'u meraktan öldürmektedir. Kızına kavuşan Pınar'ın ise bu gerçeği açıklamaya hiç niyeti yoktur.
   
 9. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  Aşk kapıyı çalıyor

  Mehmet ile Gümüş, Defne nedeniyle birbirlerine çok yakınlaşmışlardır. Ancak Şeref, onların bu mutluluklarını doğum gününe gelmedikleri için burunlarından getirerek bozar. Mehmet, Pınar'ın kızını görebilmesi için bütün kardeşlerini seferber eder. Herkes Pınar'ı sırayla dışarı çıkartarak kızına götürme görevi üstlenir. Şeref gizlice Tarık'ı takip eder ve Esra'nın apartman komşularına giderek onlar hakkında detaylı bilgi edinir. Tarık'ın yıllardır sakladığı sevgilisini ve ondan olan oğlunu öğrenen Şeref bunu Gülsün'e anlatmaya karar verir. Beril, Gümüş'le Mehmet'in yakınlaşmasını sezmiştir. Bunu önlemek için bir plan yapar ve Gümüş'ün çizimlerini çalar. Aldığı işleri defileye yetiştirememekten korkan Gümüş bu işte Beril'in parmağı olduğunu anlar ve bunu Mehmet'e söyler. Ancak onu buna inandıramaz ve kavga ederler.

  Şeref kocasından şüphelendiği için pişmandır ve ona karşı çok iyi davranır. Ancak Ahmet ise giderek Zeynep Hanıma daha da fazla ilgi duymaya başlar. M.Fikri, Pınar'ın durumunu düzelmek için yeni bir karar alır. Pınar'ın kızı ve babası Amerika'dan İstanbul'a getirilecek ve onlara nikah kıyılacaktır. Bunu öğrenen Pınar dehşete düşer.
   
 10. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  Gümüş de Mehmet de mutlu

  Mehmet ve Gümüş evlendiklerin beri ilk kez birlikte olurlar. Gümüş çok mutludur. Mehmet'in ise uzun zamandır yüzü ilk kez gülmektedir. Gülsün'e kapıyı kendisi açan Tarık iki kadın arasında kalır. Ancak tercihini karısından yana kullanır ve Esra'yı yüzüstü bırakarak Gülsün'ün peşinden gider. Tarık, karısını ikna etmek için Esra'nın bir gecelik kaçamak olduğunu söyler. Tarık'ın söylediklerine inanmayan Gülsün ise Esra'yı ziyarete gider. Pınar ve Defne, Onur'un evindeyken alacaklılar evi basar. O sırada Mehmet ve Gümüş de Onur'un evine gelir. Çıkan arbedede Onur yaralanır. Mehmet bir kez daha Onur'un hayatını kurtarır.

  Berk, sevgilisi Tuğçe'yi Paris'e gönderenin ablası Bahar olduğunu öğrenir. İlk maaşını alan Gümüş, Mehmet'e hediye alır ve onu akşam yemeğine davet eder. Ancak Gümüş'ün bu planlarını Mehmet ile aralarını bozmak isteyen Beril'in kurduğu tuzak bozar.
   
 11. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  11. BÖLÜM

  Mehmet, Beril'in tuzağına düştü

  Beril'in planı işe yarar ve Gümüş'ün Mehmet için hazırladığı geceyi bozar. Telefonu Beril'in açmasına çok bozulan Gümüş eve döner. Mehmet üzgün bir şekilde yalıya gelir ve her şeyi Gümüş'e anlatmaya çalışır. Fakat Gümüş onu dinlemez. Esra, Gülsün'ü arar ve buluşurlar. Ona bir gecelik kaçamak olmadığını Tarık'tan oğlu olduğunu açıklar.

  Mehmet, Gümüş'ün kalbini kazanmayı başarır. Ancak fabrikada yapılan toplantıda Mehmet'in yan odasını Beril'e vermesi Gümüş'ü çileden çıkarır. Beril'in şirkete iyiden iyiye yerleşmesi Bahar'ı da kızdırır. Bu arada sıra artık, Defne'nin İstanbul'da olduğunu açıklamaya gelmiştir. Mehmet bütün bir aileyi bir araya toplar ve yemekte Defne'nin İstanbul'da olduğunu açıklamaya kara verir. Onlar yemekteyken Onur da Defne'nin eşyalarını toplayıp yalıya doğru yola koyulurlar. Gülsün'e kendini affettirmek için evlat edinmeye karar veren Tarık işlemler için harekete geçer. Gülsün'e bunu sürpriz bir yemekle açıklamak isteyen Tarık'a esas Gülsün bir sürpriz yapar.

  Esra'dan bir oğlu olduğunu öğrendiğini söyleyen Gülsün,Tarık'ı terk eder. Gülsün'ü kaybettiğini anlayan Tarık Esra'ya gider ancak ondan da beklediğini bulamaz. Esra da Tarık'ı terk eder. Eve gelen Tarık Gülsün'ü kanlar içinde bulur.  12. BÖLÜM

  Mehmet ile Gümüş'e aşk tuzağı

  M. Fikri'ye tam torununun İstanbul'da olduğu açıklanacakken Tarık'tan gelen telefon bütün planları altüst eder. Şadoğulları soluğu hastanede alır. Gülsün'ün intihar ettiği haberi ailede bomba etkisi yaratır. Haber medyada da geniş yankı bulur.

  Gülsün'nün kanaması çok fazladır. Aranan kan bir türlü bulunamaz. Bu sırada Gümüş'le Gülsün'ün kan gruplarının aynı olduğu ortaya çıkar. Gümüş'ün verdiği kan onu hayata döndürür. Ancak herkes Gülsün'ün neden bileklerini kestiğini merak eder ve tüm şüpheler Tarık'ın üzerinde yoğunlaşır. Gülsün'ün intihar etmesi M. Fikri'yi perişan eder ve fenalaşır. Beyninde tümör olan M. Fikri bunu ailesinden saklamaktadır. Ancak bu sırrı hastanede gün ışığına çıkar. Bu gelişmeler üzerine Defne bir süre daha Onur'da kalmak zorunda kalır. Defne ve Onur git gide birbirlerine daha çok bağlanmaktadırlar.

  Beril ise ofise iyice yerleşir. Bu durum başta Gümüş olmak üzere Bahar ve Emir'i de rahatsız eder. Üstelik Beril boş durmamakta, Gümüş'ün hazırladığı kreasyonla ilgili işler çevirmektedir. Mehmet ise Beril'e hala çok güvenmektedir. Hatta onun akşam evde çalışma önerisini bile kabul eder. Fakat bu Beril'in Gümüş ile Mehmet'i ayırmak için kurduğu yeni bir plandır. Mehmet bir kez daha bu tuzağa düşer.


  13. BÖLÜM

  Mehmet, Beril'in tuzağına düştü

  Gümüş, Mehmet'in Beril'in evine gittiğini öğrenince çılgına döner. Üstelik Mehmet, Gümüş'ün kendisine hediye aldığı saati de orada unutmuştur. Gümüş, Mehmet'in açıklamalarını dinlemek bile istemez. Mehmet, Gümüş'ün gölünü almak için her şeyi dener ama bu kez barışmaları kolay olamayacaktır. Gümüş, Mehmet'i affedemez. Tarık'ın kızını aldattığından habersiz olan M. Fikri hastalığını bir tek ona açar. Ayrıca şirketi ve yönetimi ona bırakacağını da söyler. Gülsün ise bir süreliğine İtalya'ya gitmeye kara verir. Üstelik Tarık'ı da yanına istemez. Esra ise Tarık'tan tamamen ayrılmaya kara verir ve oğulları Doğuş'a boşanacakları yalanını uydurur. Onur, Pınar'ı Defne'nin babasının kim olduğunu açıklaması için sıkıştırır. Gümüş ve Emir kreasyonu sonunda teslim ederler. Şirkette herkes çok mutludur. Ancak onları kötü bir sürpriz beklemektedir.

  Gümüş'ün çizimlerini çalan Beril onları rakipleri olan başka bir tekstil firmasına vermiştir. Ve o firma Şadoğulları'ndan önce defile düzenleyerek kreasyonlarını basına tanıtırlar. Defileye davetli olan Gümüş ve Emir kendi çizimlerini görünce yıkılırlar. Gümüş ve Emir bu işte Beril'in parmağı olduğunu anlarlar. Gümüş, Beril'e bu yaptığını pahalıya ödetmeye karalıdır.


  14. BÖLÜM

  Beril'in maskesi düşüyor

  Gümüş kreasyonunu çalan Beril'in foyası ortaya çıkar ve Gümüş ondan hesap sorar. Ancak başta Mehmet olmak üzere kimse Gümüş'e inanmayınca, Gümüş yıkılmış bir halde şirketi terk eder. Şeref bu durumu fırsat bilip Gümüş'ün üzerine gider. Kendini başarısızlıkla suçlayan Gümüş odaya kapanır. Mehmet ve Bahar ise taslakları çalanın peşine düşerler. M. Fikri bu olumsuz gelişmeler sonucunda tekstil bölümünü kapatmaya karar verir. Mehmet, Beril'i rakip firmanın patronu ile görür ve Gümüş'ün çizimlerini Beril'in çaldığı ortaya çıkar. Ahmet başka bir kadına aşık olduğunu oğlu Mehmet'e açıklar. Şeref, Ahmet'ten şüphelenmiş ve onun peşine düşmüştür. Berk ise Tuğçe'ye evlenme teklif eder. Bahar bu durumu öğrenince çılgına döner ve onları engellemek için Tuğçe'nin manken olduğunu dedesine açıklar.

  Mehmet, Gümüş'e sürpriz yapar kreasyonu yetiştirebilmesi için Afyon'dan yakın bir arkadaşını getirtir. Yalıda gizlice yeni kreasyonu tasarlayan Gümüş, M. Fikri'ye yakalanır . Ancak aile dedeyi ikna etmeyi başarır. Gümüş'ün kendini kanıtlaması ve atölyedeki işçilerin işsiz kalmaması için 15 günü vardır.


  15. BÖLÜM

  Bir yanda mutluluk var, diğer yanda hüzün

  Gümüş önüne çıkan hiçbir zorluk karşısında pes etmez ve sonunda defileyi gerçekleştirir. Davetliler ve basın mensupları Gümüş'ün kreasyonuna hayran kalır. Mehmet, Gümüş'e her geçen gün daha da bağlanmaktadır. Ancak bu durumdan da korkar. Mehmet çizimleri çalan Beril'e dava açar. Şeref, kocasının kime aşık olduğunu bulmaya kararlıdır. Olta takımlarını alır, sahile gider ve Zeynep ile tanışır. Bahar dedesine gazetede Tuğçe ile ilgili çıkan haberleri gösterir ve büyük bir aile faciası gerçekleşir. M. Fikri, Berk'e Tuğçe'yi terk etmesi gerektiğini söyler. Berk dedesine karşı çıkar, Tuğçe'yi de yanına alarak evi terk eder. Bahar kardeşini korumak isterken her şeyi mahveder.

  Yarattığı kreasyonla büyük beğeni kazanan Gümüş'ün bu mutluluğu Defne'nin ortadan kaybolması ile yarım kalır. Pınar, Defne'nin kaybolmasından ötürü yine Onur'u suçlar. Mafya'dan şüphelenirler. Mehmet ve Gümüş, Defne'yi aramaya giderler. Ancak başları daha da derde girer.
   
 12. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  16. BÖLÜM

  Yalıda sürpriz gelişmeler var

  Mehmet, Gümüş'ü ve kendisini mafyanın elinden zor bela kurtarır. Ancak onları bu kez de yalıda büyük bir sürpriz beklemektedir. Defne'yi alıp götüren M. Fikri'dir. Defne'nin varlığından haberdar olan M. Fikri, kendisinden bunu sakladıkları için başta Pınar olmak üzere herkese bir ders vermek ister. Defne'nin gelişi ile yalıda büyük sevinç yaşanır. Mehmet bu sırdan kurtulduğu için mutludur. Ancak Onur, Defne'nin babasının kendisi olduğunu açıklayınca Mehmet küplere biner. İki dosttun arası açılır. Mehmet hem Pınar'a hem de Onur'a kırılır. Gümüş, Mehmet'le Onur'un arasını düzeltmeye çalışır ama Mehmet, Onur'u affetmez. Ahmet, Şeref'e boşanmak istediğini söyler. Şeref bunu büyük bir olgunlukla karşılar. Fakat niyeti Ahmet'i yeniden kazanmak ve aşık olduğu Zeynep'i ortadan kaldırmaktır. Vakit kaybetmeden planlarını sinsice uygulamaya başlar.

  Gümüş'ün başarısının hala etkileri sürmektedir. Derin onunla röportaj yapar ve iyi birer arkadaş olurlar. Derin, Mehmet ile de çok iyi anlaşır. Gümüş'ün bu başarısı üzerine Şadoğulları Tekstil'e sipariş yağar. Mehmet, Gümüş'e ayrı bir mağaza açmaya karar verir. Bahar, Berk'i eve döndürmek için Tuğçe'den yardım ister. Gümüş ve Mehmet'i ise büyük bir sürpriz beklemektedir


  17. BÖLÜM

  Gümüş'ün Mehmet'e sürprizi var

  Hamile olduğunu öğrenen Gümüş şoktadır. Anne olmayı çok arzulayan Gümüş bu habere bir türlü sevinemez. Çünkü Mehmet baba olmayı istememektedir. Gümüş bu durumu Mehmet'ten saklar. Onur ve Pınar ise evlilik planları yapmaktadır. Uygun bir fırsatını bulup bunu M. Fikri'ye söylemek isterler. Ancak babaları Ahmet'in başka bir kadınla ilişkisi olduğu onun için Şeref'i terk edeceği haberi yalıda bomba gibi patlayınca evlilik planları suya düşer. Herkes el birliği ile Ahmet'i Zeynep'ten ayırıp eve döndürmek için el birliği yapar.

  Tuğçe ve Berk cephesinde ise işler yolunda gitmemektedir. Yalıda her şeyi hazır bulan Berk, Tuğçe'nin günlük yaşamına ayak uyduramaz ve olay çıkar. Bahar ise esrarengiz hayranı ile akşam yemeğe çıkmayı kabul eder. Tarık ise oğlu Doğuş'a bakmaktadır. Tarık zor durumdadır. Çünkü Doğuş'un annesi göğüs kanseridir. Gümüş birkaç kez Mehmet'e hamile olduğunu söylemek ister. Fakat bunu başaramaz.

  Bu arada Derin hayatlarına iyice girmiştir. Hep beraber konsere gitmek için plan yaparlar. Önce Defne hastalanır ve Pınar gitmekten vazgeçer. Gümüş ise hamile olduğu için halsizdir ve bulantısı vardır. O da konsere gitmekten cayar. Mehmet ve Derin beraber giderler. Mehmet çok güzel bir gece geçirir. Derin ve Mehmet çok iyi anlaşmaktadırlar.


  18. BÖLÜM

  Gümüş'ün bebeği tehlikede

  Gümüş, Mehmet'in Derin'e karşı duygusal bir yakınlığı olmadığını öğrenince rahatlar. Ancak Mehmet'ten hala hamile olduğunu saklamaktadır. Sürekli midesi bulanır ve kusar. Mehmet bir şeylerden şüphelenir ama bir anlam veremez. Gümüş fabrikadaki kadın işçilerden birinin kızını okula göndermeyi üstlenmiştir. Fakat kızın babasının parayı aldığını, ama yine de küçük kızı okula göndermediğini öğrenince adamla konuşmaya evine gider. Buradaki konuşma tartışmaya döner ve Gümüş düşer. Emir apar topar Gümüş'ü hastaneye kaldırır.

  Evlenmeye karar veren Onur ve Pınar bu kararlarını M. Fikri'ye bir türlü söyleyemezler. Sonunda Defne saklanan sırrı büyük dedesine söyler. Onur yalıya Pınar'ı istemeye gelir. M. Fikri onu bayağı terletir. Gümüş adada romantik bir gün geçirerek Mehmet'e hamile olduğunu söylemeye kara verir. Ancak yine söylemeyi başaramaz. Şeref kazdığı kuyuya kendi düşer. Zeynep'i kandırıp eve davet eder. Amacı Ahmet gelince Zeynep'i herkesin içinde küçük düşürmektir. Fakat Ahmet Şeref'in bu oyununa gelmez. Onu ve evi tamamen terk eder.

  Bahar yemeğe çıktığı kişinin gazeteci Gökhan olduğunu öğrenince hiç umulmadık bir tepki verir. Derin, Mehmet ile Gümüş'ün hayatına iyice girmiştir. Derin uzun zamandır sakladığı sırrını Mehmet'e açar.


  19.BÖLÜM

  Gümüş'ü annelik heyecanı sardı

  Şeref, gelinin hamile olduğunu öğrenince çok sevinir ve Gümüş'e destek olur. Gelin- kaynana bu haberi alıştıra alıştıra Mehmet'e söylemeye karar verirler. Onur'un Pınar'ı ailesinden istemeye geldiği akşam, babasının bu özel geceye katılmaması Şadoğulları'nda sıkıntı yaratır. Bu duruma en çok Pınar üzülür. Bütün aile Ahmet'in Zeynep'e gitmemesi için iş birliği yapar.

  Yalıda düğün telaşı başlamıştır. Pınar'ın gelinliğini Gümüş tasarlayacaktır. Sırrını bir tek Mehmet ile paylaşan Derin gittikçe ona yakınlaşmaktadır. Mehmet, Derin'in bebeğini aldırmasına destek olmak için onunla beraber gider. Gümüş, Derin'in varlığından ve Mehmet'in ona gösterdiği yakınlıktan rahatsızdır. Gülsün, Gümüş'ün çok beğenilen tasarımları için mağaza açma işine hız verir. Yakında Gümüş'ün tasarımları vitrinleri süsleyecektir. Bu arada Gülsün, annesi hastanede yaşam savaşı veren Doğuş'la yakından ilgilenir.

  Tarık, Gülsün'le yeniden bir araya gelmek için bunu fırsat bilir. Bahar ve gazeteci Gökhan arasındaki sürpriz aşk gelişir. Tuğçe için ailesini terk eden Berk ise mutsuzdur.


  20. BÖLÜM

  Yalıda düğün telaşı var

  Şadoğulları'nda evlilik telaşı yaşanmaktadır. Pınar ve Onur sonunda evleneceklerdir. Herkes düğün için heyecanlıdır. Pınar çok streslidir. Hiçbir şeyi beğenmez. İşe giren Berk, Pınar'ın düğününe davetli olarak değil de organizasyon firmasının garsonu olarak katılınca ailede yeni bir skandal patlak verir. Aşkı ile ailesi arasında kalan Ahmet ise istemeyerek de olsa köşke geri döner. Buna en çok Şeref sevinir. Ancak çocukları için dönen Ahmet, Şeref'le odalarını ayırmak isteyince yine olay çıkar.

  Gülsün ise, Tarık'ın oğlu Doğuş'a gittikçe daha da yakınlaşır. Tarık bu fırsatı Gülsün ile barışmak için kullanır. Derin ile Mehmet'in samimiyetinden şüphelenen Gümüş gergindir. Gümüş, Mehmet ile konuşmayı dener. Fakat Mehmet, Derin ile aralarındaki sırrı söylemez. Gümüş daha da kuşkulanır. Üstelik kuşkularında haklı da çıkar.

  Düğün günü Derin, Gümüş'e Mehmet'e aşık olduğunu açıklar. Duydukları karşısında Gümüş üzüntüden kendini kaybeder. Düğün, tekne ile denize açılarak devam ederken, Gümüş ortadan kaybolur. Mehmet, Gümüş'ün peşinden gider. Onu yalıda bulur. Gümüş'ün bu davranışına anlam veremez. Gümüş, Derin ile konuştuklarını Mehmet'e söyler. Mehmet onu kıskançlıkla suçlayınca Gümüş daha fazla sinirlerine hakim olamaz ve aralarında büyük bir kavga çıkar. Artık hiçbir şey ikisi için de eskisi gibi olmayacaktır.
   
 13. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  21. BÖLÜM

  Gümüş'te muhteşem sezon finali

  Merdivenlerden yuvarlanan Gümüş fenalaşır. Mehmet şoktadır. Gümüş'ü apar topar hastaneye götürürler. Mehmet, Gümüş'ün hamile olduğunu bu sırada öğrenir ve yıkılır. Bütün aile hastaneye akın eder. Doktorlar bebeği kurtarmak için ellerinden geleni yaparlar. Herkes doktorlardan gelecek iyi haberleri beklemektedir. Mehmet, Gümüş'ün hamile olduğunu kendisinden saklanmasına sinirlenir ve annesine çatar. Bunu daha önceden bilmesi durumunda bütün bunların olmayacağını düşünür ve önce ailseni sonra da kendisini suçlar. Nihan'la yaşadıklarınının, Gümüş ile kurduğu yeni hayatında da tekrar etmesinden korkan Mehmet bulanıma girer. Ve herkesin umutla beklediği haber gelir.

  Gümüş'ün sağlığı iyidir ancak bebeği kaybetmişlerdir. Bu haber herkesin, özellikle de Gümüş ile Mehmet'in hayatını çok değiştirecektir. Bir daha hiçbir şey onlar için aynı olmayacaktır.  22. BÖLÜM

  Yeni bölümlerde büyük sürprizler var

  Gümüş Afyon'a dönmüş aradan iki ay geçmiştir. Geçen bu süre hem Mehmet'in hem de Gümüş'ün hayatında birbirlerine duydukları aşk dışında bir çok şeyi değiştirmiştir. Anneannesi ile eski yaşamına geri dönen Gümüş, geçim derdine düşmüş, her yerde iş aramaktadır. Mehmet ise bir kez Afyon'a gitmiş, Gümüş ile görüşemeden geri dönmüş, bu nedenle kendini işine vermiştir. Pınar ve Onur balayından yeni dönerler. Gümüş'ün gittiğini öğrenince çok üzülürler. M. Fikri ise ameliyat olmuş ve operasyon başarılı geçmiştir. Aile, Amerika'da ameliyat olan M. Fikri'nin dönüşü için bir aradadır. M.Fikri'nin gözü Gümüş'ü arar. Şeref ona haber verdiğini ve gelmek istemediği yalanını söyler. Kreasyonu yarıda bıraktığı için Bahar'da kızgındır. M. Fikri şirketin yönetim kurulundan artık çekileceğini açıklar. Tarık başa kendisinin geçeceğinden emindir. Pınar ve Onur'un mutluluğunu gören Mehmet ani bir kararla Afyon'a gitmeye kara verir. Herkesten bunu saklar ve yola çıkar. Desen yarışmasında birinci olduğunu öğrenen Gümüş, Mehmet'i karşısında görünce şoke olur. Ancak ona teslim olmamakta kararlıdır. Gümüş, Mehmet ile baş başa kalmaktan kaçar. Fakat kız arkadaşlarının onlara barışmaları için oynadıkları oyun, ardından da Mehmet'in kirvesinin sünnet düğünü yüzünden kocasından kaçamaz. Gümüş Mehmet ile geceyi aynı odada geçirmek  23. BÖLÜM

  Gümüş'e iki iş teklifi, bir de sürpriz var

  Gümüş'ün aklı da kalbi de Mehmet'tedir. Ancak kendi ayakları üstünde durmaya da kararlıdır. Üstelik desen yarışmasında birinci seçilince iki iş teklifi birden almıştır. B:u tekliflerden biri Afyon'a yerleşmesini gerektirmekte, diğeri ise İstanbul'a dönmesi için büyük bir fırsat sunmaktadır. Gümüş, bu iki teklif arasında bir türlü karar veremez. M. Fikri ise verdiği karalarla herkesi şoke eder. Herkes M. Fikri'nin koltuğunu damadı Tarık'a bırakacağına kesin gözü ile bakarken, yönetim kurulu başkanlığına Mehmet'in seçilmesi aileyi ikiye böler. Tarık ve Bahar, bu karara çok bozulmuştur. Derin, Gümüş'ün yokluğundan faydalanmak ister ve Mehmet ile buluşur. Sevgilisi Tuğçe tarafından aldatılan Berk bulanım girer. Esra, Gülsün'ü Doğuş'un velayetini alması için sıkıştırır. Gümüş İstanbul'daki işi kabul etmeye karar verir. Mehmet'in ise Gümüş'e bir sürprizi.


  24. BÖLÜM

  Gümüş yeni bir hayata başlıyor

  İş görüşmesine gelen Gümüş'ü Mehmet karşılar. Mehmet, Gümüş'ü gideceği yere bırakmak ister ancak Gümüş buna izin vermez. Mehmet de karısını takip eder. Gümüş'ün iş görüşmesi yaptığı yetkililerden birisinin erkek olması Mehmet'i kıskançlık krizine iter. Gümüş onlarla görüşme yaparken Mehmet de karşıdaki masaya yerleşir. Gümüş'ün eli ayağı birbirine girer. Mehmet ona "sen benim için her şeyden önemlisin" diye not yazıp gönderir. İş yemeği başarılı geçer. Çıkışta Mehmet evine bırakmak için Gümüş'ü yalıya götürür. Ancak Gümüş arabadan iner ve oteline geri döner. Gülsün, Doğuş'u evlat edinmeye karar verir. Şeref buna şiddetle karşı çıkar. Kimse Şeref'in bu öfkesine anlam veremez. Bahar, Berk'i eve dönmesi konusunda bir kez daha ikna etmeye çalışır ama başarılı olamaz. Mehmet ve Onur şirkette yoğun bir biçimde çalışmaya başlarlar. Pınar, Gümüş'le görüşür, hatta birlikte ev bakmaya gider. Sonunda Gümüş'e uygun bir ev bulurlar. Gümüş hem yeni işi hem de yeni yuvası için çok heyecanlıdır. Mehmet onu arar ve akşam bulaşmak istediğini söyler. Mehmet, Gümüş'ü bırakmamakta ısrarlıdır. Ancak Mehmet'e son anda gelen bir telefon düzelme sinyalleri veren ilişkilerini tamamen bozar.  25. BÖLÜM

  Gümüş ile Mehmet, Derin'in oyununa geliyor...

  Derin, aralarındaki buzlar yavaş yavaş erimeye başlayan Gümüş ile Mehmet'in yeniden aralarının açılmasına neden oluyor.
  Derin amacına ulaşır. Gümüş'ün tam da Mehmet'e karşı sert tavrını yumuşatmaya başladığı bir anda Derin'den gelen telefon her şeyi mahveder. Mehmet son anda yetişip denize atlayan Derin'i kurtarır. Ancak hiç beklemediği bir şey ile karşılaşır. Derin, Mehmet'ten karnında taşıdığı çocuğunun babası olmasını ister. Defne'nin doğum günüdür. Onur ve Pınar kızları için Gümüş'ün evinde sürpriz parti hazırlarlar. Mehmet de gelir. Defne, Gümüş ile Mehmet'i yakınlaştırmak için her türlü muzırlığı yapar. Şeref, Gümüş'ün yeni işe başladığı firmanın sahibi ile konuşup gelinin işten atılmasını sağlar. Gümüş aldığı bu haberle sarsılırken Derin'den işittikleri karşısında ise yıkılır. Gümüş, Mehmet ve kendi ile ilgili şok bir karar alır.
   
 14. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  26. BÖLÜM

  Gümüş, Mehmet'ten boşanmak istiyor!
  Kader'in babası Osman Bey arkasında soru işaretleri bırakarak kalp krizinden ölür. Bu ani ölüm yalıda şok etkisi yaratır. Babasının ölüm haberi Kader'i yıkar. Gümüş, Kader'e en zor günün de destek olur. Mehmet de onları yalnız bırakmaz ve ikisine eşlik eder. Kader, Gümüş'ün yanına taşınmaya karar verir. Gülsün ile Tarık sonunda Doğuş'un velayetini alırlar ve artık bir aile olurlar. Karanlık işlere iyiden iyiye bulaşan Berk karakola düşer. Mehmet ve Bahar soluğu karakolda alırlar. Berk onlara gerçeği anlatmak zorunda kalmadan işin içinden sıyrılmayı başarır. Fakat gittikçe batağa saplanmaktadır. Gümüş'ün boşanma celbi Mehmet'e ulaşınca kıyamet kopar. Mehmet, Gümüş'e gider ve gerçekten bunu isteyip istemediğini sorar. Gümüş de ona, artık aradan çekildiğini Derin ile evlenmelerine bir engel kalmadığını söyler. Mehmet iyice çılgına döner. Yaptıklarının hesabını sormak için Derin'e gider. Bu arada boşanma celbini gören Şeref onu gizlice alır, ve ailenin bir arada olduğu yemekte ortaya çıkarır.


  27. BÖLÜM

  Gümüş, tehlikede!
  İşlerini yoluna koymak için büyük çaba sarf eden Gümüş, umulmadık bir tehlikeyle karşı karşıya kalıyor.
  Gümüş, büyük çabalar sonucunda banka kredisini almayı başarır. Dikiş atölyesini kiralayan Gümüş büyük bir hevesle işe koyulur. Mehmet bir kez daha Gümüş'e gider ve ona bu işi tek başına başaramayacağını söyleyip, kendisine yardım etmesine izin vermesini ister. Gümüş bu sözlere bozulur. Kendisini küçümsediği için Mehmet'e kızar ve kavga ederler. Mehmet şirketteki işlere el attıkça eniştesi Tarık'ın keyfi kaçmaktadır. Son gelişmeler Mehmet ve Onur'u rahatsız eder. Tarık aile şirketi üzerinden servetine servet katmaktadır. Ailede çıkan tartışma sırasında kendini kaybeden Onur, Defne'nin öz babası olduğu açıklar. Şeref, oğlu Mehmet'e Gümüş'ü unutturmak için her yolu dener. Gümüş tam atölyeyi tutmanın mutluluğunu yaşayacakken evde hiç beklenmedik bir tehlike ile karşı karşıya kalır.


  28. BÖLÜM

  Gümüş ile Mehmet barışıyor!
  Bir süredir aralarında soğuk rüzgarlar esen Mehmet ile Gümüş barışıyor.
  Mehmet, Gümüş'ü hastaneye kaldırır. Gergin bekleyişin ardından, kurşunun Gümüş'ü sıyırdığı haberi gelir. Mehmet karısının yanından bir an olsun ayrılmaz. Şeref ise oğlunun Gümüş ile yakınlaşmasını engellemeye çalışır. Geceyi hastanede geçiren Gümüş'e Mehmet'in sürprizi vardır. Mehmet, Gümüş'ü yalıya götürür. Gümüş zor da olsa eve dönmeye ikna olur. Evde bu güzel haberi öğrenen herkes sevinçten deliye döner. Bir tek Şeref karaları bağlamıştır. Gelininden kurtulamadığı için kahrolur. Pınar, Gümüş'e eve hoş geldin partisi düzenler.

  Şeref ise üzüntüsünden yataklara düşer. Bu arada Gümüş'ü işinden kovduranın Şeref olduğu sonunda ortaya çıkar. M.Fikri başta olmak üzere herkes Şeref'e tavır alır. Mehmet annesini karısını rahat bırakması için uyarır. Yaptıklarından pişman olan Berk eve dönüş yollarını aramaktadır. Mehmet eniştesi Tarık'ı konuşmak için çağırır. Ona Şadoğulları şirketinde artık bir işi kalmadığını söyler. Çılgına dönen Tarık, Mehmet'i tehdit eder. Gümüş ise ilk işini almanın sevincini yaşar.


  29.BÖLÜM

  Gümüş ile Mehmet nikah tazeliyor!
  Ahmet'in gidişinden Gümüş'ü sorumlu tutan Şeref, Mehmet'e Gümüş'ü yalıdan göndermesini söyleyince anne oğul arasındaki ipler kopar. Mehmet, Gümüş giderse kendisin de onunla gideceğini söyleyince Şeref istemeyerek de olsa yelkenleri suya indiriyor.

  Tarık'ın şirketten uzaklaştırılması Şadoğulları Ailesi'ni ikiye böler. Bahar, Tarık ile bir olup, Mehmet ve Onur'a karşı ittifak kurar. İki tarafta kıran kırana çarpışır. Olayları öğrenen M. Fikri, Mehmet'ten açıklama ister. Mehmet, dedesinden kendisine güvenmesini ve olayı tüm delilleri ile açıklamak iki gün süre vermesini ister. Bu arada Mehmet, Gümüş'ü şaşırtmaya devam eder. İlk nikahlarında düğünden kaçarak Gümüş'ü yalnız bırakan Mehmet kendini affettirmek için ona yeniden evlenme teklifi edip nikah tazelemek ister. Pınar ve Onur, yalıda gizlice bir düğün organize ederler. İlk satışını gerçekleştiren Gümüş işteki ilk acı tecrübesini de edinir. Aldığı çek karşılıksız çıkmıştır.Nikah tazeleyerek hayatlarında yeni bir sayfa açan Mehmet ve Gümüş'ün mutlu günleri aile içi patlak veren skandallarla yine gölgelenir.


  30.BÖLÜM

  Düğün skandallarla sona eriyor...
  Mehmet ile Gümüş'ün düğününde skandallar art arda patlayınca M. Fikri fenalaşıyor.
  Güzel başlayan düğün felaketle sonuçlanır.Tarık'ın hem şirketi hem de aileyi dolandırması yalıda bomba etkisi yaratır. M. Fikri kızını ve damadını reddeder. Olanlardan hiçbir haberi olmayan Berk ise arabasında arkadaşının cesedini bulur. Berk'e, yalıdan ve aileden kovulan enişte Tarık yardım eder. Çünkü Tarık, bu iyiliğinin karşılığında Berk'ten daha büyük şeyler koparmanın planlarını yapmaktadır. Tarık, önce Bahar'ı yeniden kendi tarafına çekmeye çalışır. Sonra da Berk'i yeniden şirkete dönmesi için ikna eder. Amacı Berk ve Bahar'ı kullanarak Mehmet'i mahvetmektir. Gülsün, babasını yumuşatmak için her yolu dener. Başarılı olamayınca Mehmet'ten yardım ister. Bütün bu sorunlar yetmezmiş gibi Gümüş'ün Afyonlu arkadaşı Rukiye sevdiği erkeği düğününden kaçırarak yalıya getirir. Gümüş ilk aldığı işte dolandırılır. Mehmet'ten yardım istememekte kararlı olan Gümüş, Engin'den yardım ister. Gümüş'e bir darbede Bahar'dan gelir. Bahar, Gümüş'ün isim hakkını elinden alır. Bahar'ın bu hareketini affettirmek ise Mehmet'e kalır. Gülsün ise Tarık'ı evden kovup ona boşanma davası açar. Tahlil yaptıran Bahar ise Gökhan'dan hamile olduğunu öğrenir.
   
 15. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  31. BÖLÜM

  Mehmet, kıskançlık krizine giriyor...
  Engin'in Gümüş'e ortaklık teklif ettiğini öğrenen Mehmet, kıskançlık krizine giriyor.
  Mehmet, Onur ve Berk'in yardımı ile Gümüş'ün levhasını tekrar atölyeye asar. Ancak Gümüş'ün söyledikleri canını fena halde sıkar. Engin, Gümüş'e ortaklık teklif etmiştir. Mehmet, Gümüş'ü kıskanır ama bunu ona hissettirmemeye çalışır.

  Mehmet, Engin'in geçmişini araştırmaya karar verir. Tarık kirli işlerine kaldığı yerden devam eder. Amacı Şadoğulları'nın mermer sevkıyatı vasıtasıyla uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktır. İlk planını başarıyla uygular. Şadoğulları'nın TIR'larının tekerleklerine yerleştirdiği uyuşturucuları yurtdışına başarıyla çıkarır. Fakat hiç beklemediği bir tehdit ile karşılaşır. M. Fikri onu ziyarete gelir. Çok sert bir dille onu, ailesine ve şirkete bulaşmaması için uyarır. Rukiye'nin babası kapıya dayanır. Mehmet de kaçak aşıklara yalıda nikah kıymak zorunda kalır. Şeref ise deliye döner. Sürekli kavga eden Pınar ve Onur evlilik danışmanına giderler. Gümüş ise yeni bir kreasyon yaratmak için uğraşmaktadır.


  32. BÖLÜM

  Şeref, Gümüş ile Mehmet'i ayırmak istiyor...
  Gümüş, tasarımlarını yeni yaptığı ruh ikizleri T-Shirt'leri için çok heyecanlıdır. Mehmet de karısını destekler. Engin, Gümüş'ün fikrini çok beğenir ve hemen tanıtım işine girer. Ancak gelininin her hareketini takip eden Şeref, Engin ve Gümüş'ün iş için birlikte mücadele etmelerini yanlış yorumlar. Gümüş ve Engin'in konuşmalarını pencereden dinleyen Şeref bu fırsatı kaçırmaz ve elindeki kozu Mehmet ve Gümüş'ün arasını açmak için kullanır. Bahar'ın kürtaj olduğunu öğrenen Gökhan yalıya gelir ve Bahar'a ateş püskürür. Gökhan'la kavga eden Bahar hıncını Gümüş'ten alır. Kürtaj olduğunu Gökhan'a söylediği için onu affetmez. Tarık, Şadoğulları'nın TIR'larını kullanarak yeni bir uyuşturucu sevkıyatı planlar.Tarık, Bahar'ı kendi tarafın çekmek için onu Mehmet ve Gümüş'e karşı iyice kışkırtır. Aynısını Berk'e de yapmaya kalkar fakat Berk, ablası gibi eniştesinin oyununa gelmez. M. Fikri, kızı Gülsün'ü affetmez. Gülsün, babası ile barışmak için her yolu dener. Ancak M. Fikri'nin tavrı kesindir.Tarık'tan boşanıp eve dönecek ve Doğuş'u da unutacaktır. Gülsün ailesi ile Doğuş arasında seçim yapmak zorunda kalır. Gümüş tanıtım için çok heyecanlıdır. Fakat Bahar, Şadoğulları'nın tanıtımını Gümüş'ün tanıtımı ile aynı güne koyar. Davetliler Gümüş'ün tanıtımına yetişemezler. Tanıtıma katılım çok az olur. Engin ve Gümüş büyük hayal kırıklığına uğrarlar. Gümüş, Bahar'dan bunun hesabını sormaya karar verir...


  33.BÖLÜM

  Mehmet, Gümüş'ü Engin'den kıskanıyor...
  Gümüş iş ortaklığı nedeniyle, Engin'le daha çok görüşmeye başlar. Bu durum Mehmet'in sinirlerini bozar. Şeref de Engin'i aile yemeğine davet ederek bu krizi körükler. Engin yemekte Gümüş'ün dolandırıldığını ağzından kaçırır. Başta Mehmet olmak üzere M.Fikri, Gümüş'ün onlar yerine Engin'den yardım istemesine çok bozulurlar. Engin de kırdığı potun farkına varır ama iş işten geçmiştir. Yemekten sonra Mehmet, Gümüş'le Engin yüzünden tartışır. Pınar ve Onur da sürekli kavga etmektedirler. Sonunda Onur evi terk edip otele yerleşir. Onur ve Pınar boşanmaya karar verirler. Tarık, Bahar'ı kirli işleri için kullanmaya devam eder. Mehmet, Bahar'ın tekstildeki yetkilerini sınırlamaya karar verir. Bunu duyan Bahar öfkeden çılgına döner. Tarık uyuşturucu ticareti için, Şadoğulları'nı girdiği ihaleyi kazanmalarını sağlar. Mehmet bile bu işin bu kadar çabuk olmasına şaşırır. Doğuş'un annesi iyileşmiştir ve döneceğini Tarık'a bildirir. Gülsün ise Levent'le yakınlaşmaktır. Tarık bundan hoşlanmaz ve Gülsün'ü incitmek için harekete geçer. Gümüş ikinci bir tanıtım yapar.Ancak siparişler hiç de düşündüğü gibi değildir.Aklına başka bir yöntem gelir. Ancak bu sefer de Gümüş'e sürpriz Paris'e balayı gezisi düzenleyen Mehmet'in planları altüst olur.


  34.BÖLÜM

  Mehmet, Gümüş'e kırgın...
  Mehmet, Gümüş'ün tatile gidemeyeceklerini söylemesine bir türlü inanamaz. Mehmet günlerdir bu tatili planlamış, fakat Gümüş yeni kreasyonunun açılışını Paris gezisine tercih etmiştir. Mehmet kendisini ikinci plana attığı için Gümüş'e öfkelenir. Gümüş gidecekleri yerin Paris olduğunu öğrenince daha da üzülür. Ancak verdiği karardan dönemez. Çünkü bu işi başarmayı en çok da Mehmet'i etkilemek, onun saygısını ve takdirini kazanmak için istemektedir. Mehmet ise bunu anlamaz ve gittikçe Gümüş'ün ortağı Engin'i daha da kıskanır. Ancak bunu ona belli etmez. Gümüş'ün Mehmet'in gönlünü alması hiç de kolay olmaz. Mehmet, Gümüş'e çok kırılmıştır. Onur ve Pınar boşanmak için dilekçe verirler. Durumu öğrenen Defne ise çok üzgündür. Şeref'in Gümüş üzerinde oynadığı sinsi planlar gün geçtikçe etkisini gösterir. Şeref bir yandan anlayışlı kayınvalideyi oynarken, diğer yandan da Gümüş'ün açıklarını yakalayarak onu Mehmet'ten uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Gümüş kendini açılışa vermiştir. Eve bile doğru dürüst uğrayamaz. Gümüş'ün eve geç geleceğini öğrenen Şeref, Bahar'ı istemek için yemeğe gelecek olan damat adayı Gökhan'ı, bilerek o akşam davet eder. Gümüş'ün yemeğe katılamaması Mehmet ile Gümüş'ün arasındaki gerilimi daha da artırır. Tarık ise uyuşturucuları Şadoğulları'nı mermer sevkıyatını kullanarak yapmaya kararlıdır. Ancak bu sefer daha da tehlikeli bir yol dener. Gece gündüz açılış için çalışan Gümüş mutlu gün gelip çattığında hiç umulmadık bir hayal kırıklığı yaşar. Mehmet açılışa katılmayacağını söyler.


  35. BÖLÜM
  Mehmet, kıskançlık krizinde...
  Mehmet'in son anda mağazanın açılışına gelmesi Gümüş'ü çok mutlu eder. Engin bundan rahatsız olur ama belli etmez. Engin'in Gümüş'e ilgisini keşfeden Şeref de bu silahı Gümüş ile Mehmet'i ayırmak için sonuna kadar kullanır. Annesinin kışkırtmaları ile Mehmet, Gümüş'ü her geçen gün daha da fazla kıskanır. Şeref bütün aileyi Engin'in de katılacağı kutlama yemeğine davet eder. Mehmet karısının işlere kendini bu kadar kaptırıp kendini ihmal etmesine içten içe çok bozulur. Tarık ise hem Gülsün'ü hem de Şadoğulları'nı mahvetmek için sinsi planlarını birer birer hayata geçirir. Amacı Gülsün'den boşanıp Doğuş'un velayetini elinden almaktır. Mehmet'i yok etmek için ise planları farklıdır. Tarık, Hollanda'ya mermer götürecek TIR'lara uyuşturucu yerleştirip Şadoğulları'na müthiş bir darbe vurmaya hazırlanır. Bahar ise kendini Gökhan ile evlilik planlarına kaptırmıştır. Pınar sonunda dedesine Onur'la boşanacaklarını açıklar. Ailesini bir arada tutmaya çalışan M. Fikri bu haberle iyice yıpranır. Gülsün ise Doğuş'u kabul etmezse yalıda oturmayacağını söyler. Bu kararı yüzünden M. Fikri öz kızını reddeder. Engin ise Gümüş'e direksiyon dersleri vermeye başlar. Gümüş önce Mehmet'e sürpriz yapmak için bu dersleri ondan saklar. Fakat Gümüş'ü iş yerinden arayan Mehmet ne Gümüş'ü ne de Engin'i bulamaz ve şüphelenir. Eve geç gelen Gümüş'e nerede olduğunu sorar .O da mağaza olduğu yalanını söyler. Mehmet Gümüş'ün yalanını yakalar. Gümüş de ona gerçeği itiraf eder. Mehmet Engin'in verdiği bu gizli derslerden hoşlanmaz ve karısını sürücü kursuna yazdırır. Engin'i hiç sevmeyen Mehmet onu yakın takibe alır. Mehmet huzursuzdur ve Gümüş'ü deli gibi kıskanmaktadır
   
Gümüş Dizisi özetleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gümüş

  gümüş

  Gümüş erkek için asalet ve ahlak güzelliğine, kadın için süs ve bezeğe, Gümüş kaptan yemek ve içmek, gümüş işya kullanmak yahut bunların ticaretini yapmak cennete girmeyi gerektiren iş ve amellere, Eyer, süngü, mızrak vs. gibi aletlerin gümüş süsleri düşşmanı ve hasetçiyi kahretmeye, Gümüş para zikir ve tesbihe, gebe kadın için çocuğa, güzel ve etkili söze, ilim ve mala delalet eder. ( Ayrıca...
 2. Gümüş

  Gümüş

  Gümüş Gümüş, oksitlendiği ve karardığı için saklanmaya uygun değildir. Bu yüzden gümüşlerinizi sık sık kullanın. Gümüşlerinizi saklamak istediğinizde yassı ve kumaş kaplı kutuları tercih edin. Böylece aksesuarlarınızı, toz ve kararmaya neden olan diğer kükürt kaynaklarından korumuş olursunuz. Gümüşlerinizin rengini ve parlaklığını koruması için pamuklu bir kumaş ile temizleyin. Gümüşlerinizi...
 3. Gümüş Dizisi Lübnanda Krallar gibi

  Gümüş Dizisi Lübnanda Krallar gibi

  Şu arap ülkelerinin bağzı dizilere neden bu kadar eğilimli olduğunu anlamamakla birlikte Gümüş dizisinin bu tür ülkelerde aldığı izlenme rekorları şaşırtıcı. Şimdide lübnan Bakalım haberimize Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolünü paylaştığı Gümüş dizisinin Arap ülkelerinde yayınlamasıyla Ortadoğu'da büyük üne kavuşan Songül Öden, Lübnan'ı ziyaret etti. Lübnanlılar Öden'e yoğun ilgi gösterdi....
 4. Gümüş dizisi Olay Yaratmaya devam ediyor

  Gümüş dizisi Olay Yaratmaya devam ediyor

  Türkiye'de yayınlanan kanal D nin sevilen dizisinin tekrar bölümleri Arap ülkelerinde kadınların ahlakını ve kocalarına karşı tavırlarını değiştirği için olay yaratmaya devam ediyor..... SUUDİ KIZLARIN KISMETİNİ KAPIYOR! SONGÜL ÖDEN SUUDİ ARABİSTAN'DA GENÇ KIZLARIN KABUSU OLDU! Suudi Arabistan'da bir genç, nişanlanması istenen kızı, Arap ülkelerinde geçen yıl popüler olan 'Gümüş'...
 5. ''Gümüş Lale'' Dizisi Konusu ve Oyuncuları

  ''Gümüş Lale'' Dizisi Konusu ve Oyuncuları

  gümüş lale dizisi oyuncuları gümüş lale dizisi gümüş lale, dizisi, oyuncuları, konusu, nedir, ile ilgili bilgiler burada melekler Dizilerin birbiri ardına başlamaya devam ediyor melekler :) Dizi reytinglerinden olsa gerek TRT1 de atağa kalktı ve iddialı bir diziyle yeni sezona hazırlanıyor. Yapımcılığını Sami Dündar’ın üstlendiğü , Osmanlı Devleti’nde III. Ahmet dönemini anlatacak...

Sayfayı Paylaş