1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

Günahkar Ağızdan Çıkan Dua

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Bir kâfilede bulunan insanlar, Ebü'l-Hasan Harkânî hazretlerinin huzûruna gelip; -Yollar korkuludur. Bize bir duâ öğretiniz, diye istirhâm edince; buyurdu ki:
    - O zaman, Ebü'l-Hasan'ı hatırınıza getiriniz!
    Bu söz, gelenlerin hoşlarına gitmedi. Yolda eşkıyâ, önlerine çıktı. Hepsinin mal ve metâlarını aldı. Yalnız, Ebü'l-Hasan-ı Harkânî hazretlerini hatırlayan bir kimsenin malına zarar gelmedi. Bu hâle arkadaşları şaşıp, sebebini sorduklarında;
    -Ebü'l-Hasan-ı Harkânî'yi hatırladım ve kurtuldum, cevâbını aldılar.
    Gelip durumu Ebü'l-Hasan hazretlerine anlattılar. Ve;
    -Biz Allah'tan yardım istedik, eşkıyâlar bizi soydu. Fakat seni hatırlayıp, senden yardım isteyen şu arkadaş kurtuldu. Bunun hikmeti nedir? diye sordular.
    -O arkadaşınızı kurtaran, Allahü teâlâdır. Günahkâr ağızdan çıkan duâyı cenâb-ı Hak kabûl etmez. Bunun için siz Allah'a yalvardığınız zaman duânız kabûl olmadı. Bu arkadaşınız beni hatırlayıp imdât isteyince, ben de Rabbime duâ ettim; "Yâ Rabbî! Şu kulunu içinde bulunduğu belâdan kurtar." dedim. Rabbim benim duâmı kabûl ettiği için, o arkadaşınız kurtuldu. Mesele bundan ibârettir." buyurdu.:):):):)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Günahkar Ağızdan Çıkan Dua
    emeğine sağlık

Günahkar Ağızdan Çıkan Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Günahkar Agizdan Cikacak Dua

Günahkar Agizdan Cikacak Dua

Günahkar Ağızdan Çıkan Dua Bir kâfilede bulunan insanlar, Ebü'l-Hasan Harkânî hazretlerinin huzûruna gelip; -Yollar korkuludur. Bize bir duâ öğretiniz, diye istirhâm edince; buyurdu ki: - O zaman, Ebü'l-Hasan'ı hatırınıza getiriniz! Bu söz, gelenlerin hoşlarına gitmedi. Yolda eşkıyâ, önlerine çıktı. Hepsinin mal ve metâlarını aldı. Yalnız, Ebü'l-Hasan-ı Harkânî hazretlerini hatırlayan...
  2. günahkar

günahkar

Bak yüzüme bak yüzümee... Ağlıyorum görsene.. Görüpte beni sevsene.. Severken beni öpsene.. Ah öpsene... Ah ne olur, ah ne olur.. Özlüyorum görsene.. Görüpte benle kalsana.. Durmadan beni sevsene.. Ah...
  3. Sokak Ve Pazara Çıkan Kimsenin Okuyacağı Dua

Sokak Ve Pazara Çıkan Kimsenin Okuyacağı Dua

Sokak Ve Pazara Çıkan Kimsenin Okuyacağı Dua hangi duadır kızlar lütfen acil yazın.
  4. Günahkarın duası kabul olurmu?

Günahkarın duası kabul olurmu?

Günah ne kadar büyük olursa olsun, o günahı işleyen kâfir olmaz. Fakat hangi günah olursa olsun, günaha devam edenin kalbi kararır, küfre sürüklenir. Onun için her günahtan kaçmalıdır. İbadet yapmayan ve günah işleyen müslümana kâfir dememelidir. İman vücuttaki baş gibidir Ehl-i sünnet âlimlerinin açıklamaları olmadan hadis-i şeriflerden, âyet-i kerimelerden hüküm çıkarmak çok yanlış olur....
  5. Günah işleyenin  duası kabul olmazmı?

Günah işleyenin duası kabul olmazmı?

Günahkâr müslümanın duası, kabule şayan değilse de, cenab-ı Hak, dua edenin elini boş çevirmez. Dua sebebiyle ya günahlar affolur, ya gelecek bir bela önlenir, ya mevcut bir bela kalkar, yahut ahirette büyük sevaba kavuşulur. (Şir’a) Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder, edilen duayı kabul eder.) [Tirmizi] (Allahü teâlâ, duanızı...

Sayfayı Paylaş